Lublin: Zderzenie pojazdów na widok fotoradaru. Na szczęście bez ofiar

Dzisiaj wieczorem w Lublinie zderzyły się dwa auta. Jeden kierowca zahamował na widok fotoradaru, drugi nie zdążył.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na ulicy Smorawińskiego w Lublinie. Zderzyły się tam dwa pojazdy, taksówka i samochód dostawczy. Jak ustaliliśmy, oba auta jechały w tym samym kierunku, w stronę Czechowa. Jadący jako pierwszy, kierowca opla, nagle zauważył przed sobą, stojący na pasie zieleni dzielącym jezdnie, fotoradar straży miejskiej. Odruchowo nacisnął pedał hamulca i wtedy poczuł silne uderzenie w tył auta.

Okazało się, że tak to zaskoczyło kierującego autem dostawczym, który jechał tuż za taksówką, że nie zdołał on w porę zareagować i uderzył w tył opla. Na miejsce przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Na szczęście okazało się, że nikt z podróżujących pojazdami nie odniósł obrażeń ciała.

Strażnicy miejscy w tym czasie złożyli sprzęt i odjechali. Kierujący pojazdami zaś, postanowili załatwić sprawę pomiędzy sobą i zdecydowali się, że nie potrzebują pomocy policji.

Przez ponad pół godziny w miejscu zdarzenia występowały spore utrudnienia w ruchu. Zablokowany był jeden pas jezdni dodatkowo na czas działania ratowników ruch został całkowicie wstrzymany.

(fot. lublin112)
2014-09-18 21:46:08

Zobacz również

33 komentarze

 1. Straszne Mendy Lublina…

 2. I pomyśleć, że to wszystko dla zwiększenia naszego bezpieczeństwa… Trzymam kciuki za całkowitą likwidację Straży fotoradarowej…

 3. czyli ze strażnikami było coś nie tak skoro uciekli

 4. To już kolejne tego typu zdarzenie. Poprzednie miało miejsce jakiś czas temu na Nadbystrzyckiej koło Lidla. Wtedy też „Strasznicy „Miejscy natychmiast schowali zabawkę i od tego czasu więcej się w tym miejscu nie pokazali. Kiedy ktoś zlikwiduje tą zupełnie zbędną instytucję?

 5. Ech, od razu poczułem się bezpieczniej

 6. Co za imbecyle z tych strażników… Niewykluczone, że nie mieli pozwolenia na fotografowanie w tym miejscu. Nie zmienia to faktu, że zwykłym ludzkim odruchem jest pomoc… Ćwoki!

 7. tak a tak w ogóle jaka jest dozwolona prędkość w tym miejscu co stał dziś tam foto radar?

 8. Stawianie fotoradaru w tym miejscu na Smorawińskiego to ewidentny skok na kasę. Gdzie tu dbałość o bezpieczeństwo? Czy w tym miejscu kiedykolwiek zdarzył się jakiś wypadek? Precz ze Strażą Miejską

  • nie trzeba daleko szukac – 100 metrow dalej od miejsca w ktorym stala SM byl powazny wypadek z ofiarami smiertelnymi – niestety

   oczywiscie w zaden sposob nie usprawiedliwiam zachowania SM

   • Zapominasz powiedzieć, że wypadek ten spowodował jadący grubo ponad 100km/h kierowca Peugeota, który uderzył w krawężnik i rozpoczął lot w kierunku latarni (którą złamał, po uderzeniu dachem, na wysokości 4 metrów).
    Świetne uzasadnienie dla postawienia fotoradaru.
    Może postawiliby go czasem pod swoją siedzibą (na Piłsudskiego, tam gdzie jest niesterowane przejście dla pieszych przy wejściu do Parku Ludowego), albo na Racławickich (przy przejściu przy UM)?
    To tam, a nie na Al. Lenina, gdzie pierwsze niesterowane przejście jest przy rondzie z Bieruta (nazwy według starej nomenklatury, żebyś sobie trochę poszukał), giną piesi pod kołami przekraczających dozwoloną prędkość kierowców.
    To, że pacan z Pug-a wyeliminował siebie z puli genetycznej, to tylko pretekst dla Straży Miejskiej do stawiania radaru. Żal tylko pasażerki, ale przecież wiedziała z jakim półmózgiem siada do samochodu.

 9. Nawet się nie dziwię, że tak się to skończyło…
  osobowy się przestraszył radaru ( idę o zakład, że w ostatniej chwili zobaczył) depnął w hamulec, a dostawczy LT nawet gdyby w tym samym momencie zaczął hamować co osobowy to dłuższej drogi troszkę potrzebował, żeby cięższe auto zatrzymać… gówniana sprawa z tymi strażnikami i ich radarami…

 10. pomimo mostów i tunelów w ciągu Smorawińskiego mamy obsrane 50 km/h

 11. WYKLEPIE SIĘ 🙂

 12. Tak na tej ulicy było kilka śmiertelnych potraceń pieszych. Mieszkałem tam i przejście na drugą stronę po pasach było nie lada wyzwaniem. Kierowcy gnali jak na autostradzie. Wcześniej często stał tam patrol policji z suszarka

 13. SM zachowali się ja złodzieje
  nabroili i spieprzyli :):):)

  ach ta nasza dzielna straz miejska

 14. Gdyby obaj kierowcy jechali wolniej to nic by się nie stało. Nawet nie trzeba było wzywać policji do ustalenia winnego. Jeżeli działania SM spowodowały, że na tym przejściu zginęła choćby jedna osoba mniej, to było warto.

 15. Widziałem to.
  Przed sałaciarzem jechała jeszcze osobówka, która na widok radaru zwolniła, taxi za nią pewnie się zagapił i agresywnie dał po hamulcach, że aż w miejscu stanął, no a potem to już widzimy na zdjęciach że kierujący dostawczym VW nie mógł przewidzieć że auto przed nim dosłownie stanie dęba i hamując z piskiem opon zatrzymał się na dupie sałaciarza.
  Wiec zgodzie z literą prawa, LT winny, ale szczere mówiąc moralnie to odpowiedzialność ponoszą wszyscy…
  Także panowie od radaru, bo siłą rzeczy to ten łańcuszek zdarzeń to dzieki nim.

 16. Jak zwykle w takich wiadomościach masę komentarzy cyt.”Strażnicy miejscy w tym czasie złożyli sprzęt i odjechali. ” bez udzielenia pomocy ? Zbiegli z miejsca zdarzenia ? Przecież byli pierwsi na miejscu zdarzenia.Popieram SM do likwidacji , kiedy obywatelski projekt w tej sprawie ?

 17. Ciekaw jestem czy mogą przekraczać jezdnie w tym miejscu skoro nie ma tam przejścia a oni ustawili fotoradar na pasie zieleni.
  Wlepić im mandat za stwarzanie zagrożenia, na dodatek mogło być tak że jeszcze ta taxa by ich potrąciła albo uszkodziła by ten p….. fotoradar.
  W tym wypadku widać jak dzięki tym debilom poprawia się bezpieczeństwo na drogach.

 18. Nie zapomnę jak kiedyś za kładka na przystanku jadąc pod górę stała policja z radarem ….para jadąc na motocyklu suzuki podjechała do policjantów na dupie a motor szural 5m przed nimi.

 19. Jakby jechali przepisowo to nie musieliby hamować. Proste.

 20. Likwidacja straży miejskiej jest konieczna !

 21. trzeba było szybciej zapier….

 22. Abstrachując od samego zdarzenia. To bardzo ciekawe czy:
  1. mieli zgodę policji i/lub zarządcy drogi na ustawienie w tym miejscu fotordaru?
  2. miejsce jest oznakowane znakiem D-51, że w tym miejscu moze pojaić się fotoradar?
  3. fotoradar został ustawiony zgodnie z instrukcją tj. 22° do kierunku ruchu pojazdów?
  Pozdrawiam

 23. Marysia - nie zawsze dziewica

  Taa, dla niektórych widok radaru może być stresujący, a nawet niebezpieczny w skutkach. Proponuję montować radary np. w dużych pluszakach, żeby nie straszył tych „płochliwych”.

 24. Pewnie, SM do likwidacji, radary do piachu a jakoś nikt się nie zająknie że jakby ten zachował odpowiedni dystans, to by nie było problemu. Już nie mówiąc o prędkości.

 25. czy obecność straży z fotoradarem na pasie zieleni jest zgodna z prawem ???

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach