Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski Rower Miejski to popularny środek transportu. Jednoślady pokonały od marca już ponad 400 tys. kilometrów

Niemal 125 tys. wypożyczeń oraz prawie 20 tys. użytkowników – to dotychczasowe statystyki funkcjonowania tegorocznego sezonu miejskiej wypożyczalni jednośladów. Dane za blisko pół roku pokazują, że Lubelski Rower Miejski jest popularnym środkiem transportu.

– Zarówno start, jak i funkcjonowanie Lubelskiego Roweru Miejskiego oceniamy bardzo pozytywnie. Obserwujemy duże zainteresowanie mieszkańców i mieszkanek oraz odwiedzających nas gości korzystaniem z tej formy podróży po mieście. Stale zwiększająca się liczba zakładanych kont także wskazuje na rosnącą popularność systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma, szczególnie w związku z powrotem uczniów i studentów, a rower miejski nadal będzie chętnie wybieranym środkiem transportu – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Jednoślady przejechały już ponad 400 tys. km

Lubelski Rower Miejski wystartował 21 marca i do tej pory wypożyczono go ponad 124,8 tys. razy, a liczba jego użytkowników wynosi 19,6 tys. W samym okresie wakacyjnym, czyli od 24 czerwca do końca sierpnia liczba wypożyczeń przekroczyła 47,8 tys., a z LRM skorzystało ponad 4,7 tys. nowych użytkowników. Rowery dotychczas pokonały dystans blisko 405 tys. km. Porównując aktualne dane z tymi sprzed kilku lat, to z roku na rok liczba wypożyczeń wzrasta. W roku 2021 było to blisko 76,5 tys., na koniec minionego sezonu prawie 120 tys., a w tym roku, tylko na koniec sierpnia, już 121,4 tys.

Do dyspozycji 625 rowerów, opłaca się posiadanie biletu okresowego

W ramach miejskiej wypożyczalni użytkownicy mają do dyspozycji 625 rowerów, w tym 15 dla dzieci, rozlokowanych na 129 stacjach. Flota rowerów, przed startem systemu przeszła całkowitą renowację i zyskała nową kolorystykę oraz elementy graficzne wybrane w głosowaniu przez mieszkańców.

Co ważne, system LRM jest powiązany z komunikacją miejską, poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem LUBIKA. Oznacza to, że posiadacze biletu okresowego mają możliwość korzystania z roweru miejskiego nieodpłatnie przez 30 minut dziennie. Taki bonus obowiązuje w każdy dzień ważności biletu okresowego. Z kolei dla osób posiadających identyfikator LKM obowiązuje specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów. Ta połączona oferta wyróżnia Lublin spośród polskich miast.

Lubelski Rower Miejski zainaugurowano we wrześniu 2014 roku. Od tego roku system w zakresie zarządzania i obsługi przeszedł całkowicie w ręce Miasta. Rolę operatora na najbliższe sezony powierzono MPK Lublin.

2 komentarze

  1. kronikidewelorozwoju

    Zapłacił choć rathaus parę groszy za tą laurkę?
    PS. Ile wynosi obecnie średnia dopłata z kasy Dziadogrodu do 1 wypożyczenia? Nadal 40 zł+?

  2. Moim zdaniem podawane ilości wypożyczeń i inne pochwalne peany są wyssane z chudego palca. Wystarczy się przejść po ulicach żeby stwierdzić że wypożyczane to są owszem ale hulajnogi. Jadący rower z wypożyczenia to tak rzadki widok jak strażnik miejski na pieszym patrolu.

Dodaj komentarz

Z kraju