Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek z udziałem dacii i volkswagena w centrum miasta. Jedno z aut przewróciło się na bok (zdjęcia)

Groźnie wyglądający wypadek w centrum Lublina. Po zderzeniu pojazdów, jeden z nich zatrzymał się na boku. Na pomoc uczestnikom ruszyli przechodnie.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 16 na ul. Lipowej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Sądową zderzyły się dwa samochody: dacia i volkswagen. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca dacią kobieta poruszała się ul. Lipową od strony Al. Racławickich. Wykonywała manewr skrętu w lewo, w ul. Sądową. Nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi, który nadjeżdżał z naprzeciwka buspasem. W wyniku zderzenia pojazdów, dacia przewróciła się na bok.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba, którą przetransportowano do szpitala. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu.


fot. lublin112.pl, nadesłane – Adrian, Dorota, Magdalena)

20 komentarzy

 1. Co auto spalinowe robiło na buspasie? Mandacik się należy jak psu buda

 2. Oczywiście, na bok przewróciła się dacia.

  Pozdrawiamy!

 3. Najważniejsze, że miał pierwszeństwo. Jeżdżą jak święte krowy bo głupie przepisy dały im pierwszeństwo. A gdzie zdrowy rozsądek, gdzie zasada ograniczonego zaufania? Najpierw to trzeba się upewnić, że pierwszeństwo jest udzielane, nawiązać kontakt wzrokowy z kierowcą. Przecież hamulec może się zepsuć, można mieć zawał serca albo udar. Nawet jak masz pierwszeństwo to się zatrzymaj i rozglądaj w prawo i w lewo i jeszcze raz w prawo i w lewo. Nawet w przedszkolu tego uczą. Teraz się może święta krowa nauczy, że pierwszeństwo nie jest bezwzględne i nie daje nieśmiertelności. Złomowiska i warsztaty samochodowe są pełne tych, którzy mieli pierwszeństwo.

 4. Nie zabierać to 8bie pj może kogoś zabije

 5. Kacha przepisy ruch drogowego odnośnie bus pasów zezwala busowi świadczącemu przewóz osób niepełnosprawnych przez firmę MPK korzystać z Bus pasa sprawdź sobie kodeks ruchu drogowego a tym bardziej jak masz prawko to na pewno nie dojdzie do kolejnego dzwona.Bezpiecznej drogi.

  • Jeśli ma sprawdzać kodeks, to najlepiej ustawa „Prawo o ruchu drogowym”.

   • Napisz coś że to np. ukrainka skręcała w lewo jak na startowej, bo tylko oni nie umieją jeździć, przestań pluć jadem

 6. Another one drives a Duster…

 7. Wina źle zaprojektowanego chodnika pełnego niebezpiecznych metalowych słupków.

 8. Myślę, że w ramach uśmiechniętej polityki braku dyskryminacji – KOBIETY NA DRODZE ZAWSZE MAJĄ PIERWSZEŃSTWO I PORD ICH NIE DOTYCZY! Girl power !

 9. A mówili kup wysokiego suva. Będziesz po bezpiecznej stronie mocy 😀

  • Odi Profanum Vulgus

   Dokładnie 🙂 Oto SUV-y i rzekome „bezpieczeństwo”, jakie zapewniają 🙂 Wysoko umieszczony środek ciężkości i wystarczy lekkie puknięcie, aby auto się przewróciło. Praw fizyki się nie oszuka, ale idiotów, którzy je kupują się nie przekona, bo dla nich duży=bezpieczny.

   • Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale do „dachu” wystarczy (przy pechu) najechać trochę szybciej na krawężnik.
    Im wyżej położony środek ciężkości, tym łatwiej.

 10. Każde przejście dla pieszych na skrzyżowaniu powinno być zabezpieczone słupami. Tu na szczęście widać, że wkońcowej fazie prędkość nie była duża. Ciekawe czy bus jechał 50 czy troszkę szybciej. Ale przy większej prędkości auto wylatuje na chodnik gdzie pieszy nie jest chroniony…

Dodaj komentarz