690 680 960

Lubelscy rowerzyści w 103 rocznicę odzyskania niepodległości wyjechali w liczącą 103 km trasę (zdjęcia)

W 103-km trasę udali się lubelscy rowerzyści, aby uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po drodze odwiedzą miejsca związane z tym wydarzeniem.

W czwartek 11 listopada grupa ok. 50 rowerzystów, aby uczcić 103 rocznicę odzyskania niepodległości, postanowiła pokonać liczącą 103 km trasę. Wyruszyli o godzinie 9 z Mostu Kultury w Lublinie. Trasa wiedzie głównie lokalnymi drogami asfaltowymi po terenie powiatów lubelskiego i lubartowskiego.

Została wytyczona tak, aby przebiegała przez miejsca, które są związane z walkami o odzyskanie niepodległości. Wśród nich są m.in. pomnik w Samoklęskach upamiętniający bitwę z 1915 roku czy też cmentarz Legionistów w Jastkowie. Jak zapowiedzieli uczestnicy akcji, będą poruszać się w rekreacyjnym tempie, aby każdy bez większych problemów mógł pokonać ten, niemały przecież dystans.

Rowerzyści nie zapomnieli o patriotycznych akcentach w narodowych barwach. Organizatorami wydarzenia są Porozumienie Rowerowe oraz Rowerowy Lublin.

(fot. lublin112)

 

15 komentarzy

 1. Jeden emerytowany komunista 11 listopada zgarniał liście i sprzątał na ogródku w centrum Lublina żeby pokazać gdzie ma niepodległość Polski.

 2. Tylko BikeClub UMCS

  • Zapraszam na ustawki spod pomnika Marie Curie Skłodowskiej. Nie pożałujesz

   • Zbyszek ja już kiedyś chciałem skorzystać z waszej propozycji.
    Ale na miejscu zostałem zapytany czy jestem bi czy hetero.
    Gdy odpowiedziałem, że jestem mocno „hetero” (ale bez uprzedzeń do innych orientacji) – dano mi do zrozumienia, że nie jestem mile widziany.
    Nie jeżdżę z wami i tego nie żałuję.

    • Kolego jak pokazują statystyki nasze wyjazdy zbierają najwięcej cyklistów ze wszystkich grup rowerowych w Lublinie. Jak widać ludziom podobają się ustawki z nami skoro przyjeżdzają.

    • @nie żałuje

     wpadaj teraz. w okresie jesienno zimowym na postojach ogrzejesz się %%

 3. I po co było odzyskiwać wolność jak zawsze znajdzie się targowica która dla paru srebrników oddała by kraj pod władanie obcych państw. I co gorsze potrafi wmówić wielu baranom że to w walce o praworządność.

  • Tylko po co ten komentarz akurat pod tym artykułem?
   Rowerzyści mieli pomysł aby uczcić święto.
   Bez żadnych haseł, transparentów i różnych ideologii.
   Bez wyrażania swoich poglądów politycznych.
   Bez jakichkolwiek podziałów.
   Zrobili to z szacunku dla swoich przodków, którzy walczyli o niepodległość.
   I nagle jakiemuś „palantowi” przeszkadza chyba sam fakt, że Polska odzyskała niepodległość.

 4. To fajnie,Tylko że na forum RL ciiiisza.Tylko prezes pluje się z jednym fajnym gościem który próbuje coś działać(choć zbyt ambitnie jak na moje osiągi).

  • „Witold Janusz” – chyba miałeś na myśli wiceprezesa.
   Bo tam prezes jest raczej tylko marionetką.

   • Możliwe.Ale nie chcę rzucać „naźwiskami”, wystarczy tam zajrzeć.Nie jestem od nich,jeżdżę raczej sam choć pojechałem kiedyś z RL i było wspaniale. Ale teraz zaraza coś zepsuła i jest lipa.

Kursy walut

 • USD 4.2156zł 0.39%
 • GBP 5.2074zł 0.27%
 • EUR 4.5242zł 0.47%
 • CHF 4.6634zł 0.58%

Polub nas