Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszył w drogę bez tarczy hamulcowej (zdjęcia)

Ujawnienie braku tarczy hamulcowej przy jednym z kół naczepy, to efekt czwartkowej kontroli stanu technicznego wykonanej przez inspektorów transportu drogowego na drodze krajowej nr 74 w pobliżu Annopola.

W czwartek, 18 kwietnia 2024 r. na drodze krajowej nr 74 w okolicach Annopola w powiecie kraśnickim, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą należący do jednego ze świętokrzyskich przewoźników.

Kontrola stanu technicznego naczepy miała niecodzienny wynik. Inspektor stwierdził, że na trzeciej osi z prawej strony pojazdu brakuje tarczy hamulcowej. Dodatkowo przewód hamulcowy został zaślepiony grożąc rozszczelnieniem układu pneumatycznego. Nie była to awaria, która nastąpiła w trasie, lecz celowe i świadome działanie przewoźnika, który pomimo niesprawności pojazdu dopuścił, by pojazd w takim stanie opuścił bazę przedsiębiorstwa.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie wszczął wobec przewoźnika postępowanie administracyjne, w związku ze stwierdzonym naruszeniem, polegającym na wykonywaniu przewozu drogowego pojazdem posiadającym usterki układu hamulcowego zakwalifikowane jako niebezpieczne, za co zgodnie z taryfikatorem grozi kara pieniężna w kwocie 2.000 złotych. Kierowca otrzymał stosowny mandat karny. Został także zatrzymany dowód rejestracyjny naczepy. Zakazano ruchu pojazdu do czasu dokonania naprawy układu hamulcowego i pneumatycznego.

O wynikach kontroli zawiadomiony zostanie także organ licencyjny, który podejmie działania administracyjne zmierzające do utraty uprawnień transportowych.

Ruszył w drogę bez tarczy hamulcowej (zdjęcia)

fot. WITD

Ruszył w drogę bez tarczy hamulcowej (zdjęcia)

fot. WITD

13 komentarzy

 1. Bułki wiezie, żebyśmy mielki co jeść. Oni tak mogą. I tak są najbardziej uciemiężoną grupą zawodową. Tarczy nie trzeba, tak samo jak odśnieżać naczepy zimą. Jakby nie oni to by gospodarka stanęła.

  • zaraz po chłopstwie małorolnym, ale dobrze dotowanym.

  • Przecież najbardziej pokrzywdzeni są kmioty rolne…

   • xxx stary PO wski trollu dziwi ciebie to? Niech cię nie dziwi. Dzięki Tobie tak jest.
    Tego się boi Tusk. Pół roku po wyborach do Sejmu,
    Prawo i Sprawiedliwość
    notuje duży skok poparcia w dużych miastach. Nawet jeśli kandydaci PiS nie wygrywają, to tworzy to interesującą sytuację przed wyborami do PE:

    Poznań 19,6 👉 29,3
    Elbląg 29,2 👉 42,0
    Częstochowa 30,9 👉42,2
    Kielce 32,6 👉 43,5
    Rzeszów 32,5 👉45,1

    Wójt, burmistrz i prezydent
    (w nawiasie 2018)

    PiS: 191 (-12)
    Trzecia Droga: 184 (-107)
    PO: 120 (-11)
    Lewica: 18 (-21)
    Konfederacja: 1 (+1)

  • Jakby nie ty… no właśnie? lekcje zrobione? Bo póki co gospodarka żadnego pożytku z Ciebie nie ma hahaaa

 2. Jak ma się tyle kół to jedna tarcza nie robi dużej różnicy. To nie jest samochód osobowy. Nawet bez dwóch tarcz hamulce w takim pojeździe są skuteczne i w normie bezpieczeństwa.

 3. … nie takie cuda my we firmie u wąsatego mariana widzieli

 4. Większych głupot nie słyszałem… przewód został zaślepiony grożąc rozszczelnieniem układu hahaaa przecież to jest podstawowa forma doraźnej naprawy na trasie, luuudzie, nie ma co przekonywać nie siedzących w branży ale jak padł mu np. siłownik i przyłapał tarczę to można próbować rozkręcić na koronce siłownika lub zluzować hamulec odłączając ciśnienie od siłownika i zaginając przewód. Nieraz trzeba nawet zdemontować siłownik przyłapany na dwie śruby 24. Najnormalniejsza rzecz zdarzająca się każdemu prędzej czy później. Robisz to, co należy, jedziesz dalej i jutro naprawiasz a nie stoisz w polu i płaczesz hahahaa

 5. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

Dodaj komentarz