Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kurze jaja w sokolim gnieździe. Ornitolodzy starają się pomóc sokolej rodzinie (zdjęcia)

Do gniazda lubelskich sokołów włożone zostały cztery kurze jaja. To test na instynkt tych ptaków. Jeżeli zaczną je wysiadywać, wówczas jaja zostaną podmienione na młode, które właśnie się wykluły.

W czwartkowy wieczór w gnieździe lubelskich sokołów znów pojawiły się jaja. Tym razem jednak kurze. Jest to jeden z elementów działań naukowców, którzy starają się jak tylko mogą, aby pomóc tym ptakom.

Po tym, jak w poniedziałek do Lublina przyleciała samica z Warszawy i przegoniła ona Wrotkę, na jajach siedział samiec Czart. Instynkt sprawił, iż wcale nie opuszczał on gniazda. Dodatkowo nie był znany los lubelskiej samicy, więc zapadła decyzja o zabraniu jaj.

Obecnie wylęgły się z nich trzy pisklęta. Ornitolodzy chcą, aby z powrotem wróciły one do gniazda, jednak z uwagi na fakt, iż młode nie mogą pozostawać zbyt długo bez ogrzewania, muszą mieć pewność, że sokoły podejmą nad nimi opiekę.

Plan jest taki, że jeżeli ptaki znów zaczną wysiadywać jaja, młode po podrośnięciu zostaną im podrzucone. A tym samym sokola rodzina znów będzie w komplecie.

Kurze jaja w sokolim gnieździe. Ornitolodzy starają się pomóc sokolej rodzinie (zdjęcia)

24 komentarze

  1. Wole takie wiadomisci niz kolejny tekst o tym jak jeden nachlany debil wjechal w drugiego.

  2. Zostawcie zwierzęta i ptaki w spokoju eko zbrodniarze

  3. Już siedzi na jajach

  4. Zwierzęta mają więcej inteligencji niż ludzie.

  5. No fajnie. Gdyby były to gołębie jaja, to byłoby jeszcze lepiej.

  6. Prosty lekarz ze szpitala powiatowego

    Za PiS nie były takie akcje potrzebne, ptaki nie opuszczały gdniazd.

  7. Wrotka jest za legalną aborcją, roznosi takie ulotki. Wzięła też tabletkę dzień po. Wrotek zmienił płeć i teraz lubi facetów. Łamiecie prawa zwierząt

Dodaj komentarz