Kolejne dwie znane sieci sklepów znikną niebawem z rynku

Dwie znane wśród klientów sieci sklepów jeszcze w tym roku zostaną zlikwidowane. Jedna znika całkowicie z powodu ogłoszonej upadłości, sklepy należące do drugiej zmienią logo.

32 komentarze

 1. Tesco następne w kolejce. Ale nie bój żaby, bo przejmie je nasz kochany sąsiad Kaufland.

 2. Oficjalnie plajta, nieoficjalnie zmiana nazwy a właściciel ten sam – czyli kolejne miesiące jak nie lata ulg podatkowych. Do **** z taką sprzedajną Polską. Z niecierpliwością wyczekuję opodatkowania zachodnich sieci handlowych, wszak wygraliśmy spór ze sprzedajną Komisją Europejską.

  • Opodatkoj baranie swój pusty leb! Ze tez CIEMNOTA ma teraz tak dużo do powiedzenia! Pewnie jesteś wiesniakiem któremu to zawsze mało tanio!!! Ale pieniadze z Unii bierzesz.

   • Ciemnota to wieje od Ciebie. Myslisz ze Unia pieniadze drukuje? Wplacamy tam gruba kase po to zeby dostac marne grosze. Zagraniczne firmy wyprowadzaja miliony jak nie miliardy z Polski.

    • popatrz jaka ciemnota :)

     I popatrz @Greg jaka ciemnota nami rządziła i nadal rządzi.
     Gdybyśmy nie wstąpili do tej unii (lub jak najszybciej wystąpili) to już dawno mielibyśmy rolnictwo i przemysł na wyższym i bardziej dochodowym poziomie.
     Najniższa krajowa wynosiłaby co najmniej 5 tysięcy.
     Emeryci mieliby 20-stkę.
     Oczywiście 2000+ na każde dziecko do 25 roku życia.
     Najlepsza w Europie (a dlaczego i nie na świecie) sieć autostrad.
     O innych drogach i różnych inwestycjach w powiatach i gminach już nie wspomnę.
     Ilość nowych, wybydowanych szkół byłaby w stanie przyjąć nawet poczwórny rocznik.

     Tylko skąd ty „ciemny januszku” wziąłeś się tutaj, na tym portalu?
     Chyba się zgubiłeś 🙂

    • NIEKŁAM ANTYPOLAKU! PRZEZ 15LAT ODKAD POLSKA JEST W UNII EUROPEJSKIEJ DOSTALIŚMY PONAD 163MLD EURO! A WPLACILAMY DO UNIJNEGO BUDŻETU 53MLD. ZE TEZ TACY JAK TY MALI LUDZIE SIEJĄ CIEMNOTE KŁAMSTWA, TO JEST DZIALANE NA SZKODE POLSKI.

     • CZYLI ZYSKALIŚMY 110 MLD EURO – tylko czy na pewno???Zgodnie z oficjalnym bilansem płatniczym tylko w latach 2008 – III kw. 2014 z Polski za granicę wyprowadzono łącznie 411,3 mld zł. Skumulowany deficyt salda rachunku bieżącego Polski za ten okres wyniósł -106,8 mld euro ZATEM ÓW ZYSK TO TAK NA PRAWDĘ 3,2 MLD EURO – przypominam ze jesteśmy już płatnikiem netto do Unii…. Jak widać w liczbach bezwzględnych kiedy spojrzymy szerzej i dokładniej nie jest już tak różowo… O kosztach owej Unijnej pomocy takich jak utrata rodzimego przemysłu, handlu, przetwórstwa, rybołówstwa, sektora Bankowego, telekomunikacji etc. nie wspomnę 🙂 Mamy za to ładne drogi (najdroższe w UE) ładne budowle – też najdroższe vide „basen” Narodowy w Warszawie – szkoda tylko ze w połowie za kredyty w zachodnich Bankach… DO-GREG – przypominasz trochę rolnika który się cieszy, ze gość który przejął jego ziemię zrobił mu ładny dojazd do pracy..i zatrudnił na tej ziemi jako parobka. Alle..za to jak ładnie teraz posiane :))

     • Zyskaliśmy… to za mocne słowo, kiedyś to trzeba będzie oddać. Faktem pozostaje za to to, że te pieniądze pozwalają na inwestycje, dzięki którym kraj może więcej zarobić. Problemem jest tu raczej gospodarka wewnetrzna, która nie jest w 100% wykorzystywana do zarabiania tych pieniędzy, a dalej tak po nitce do klębka idziemy poprzez polityków do samego narodu. Prawda w oczy kole, ale jest taka, że całe społeczeństwo tego kraju jest winne tej sytuacji.
      Zamiast brać przykład od Ruskich, za którymi tak mało kto przepada, czy też bliższych wschodnich sąsiadów, lepiej spojrzeć na zachód, stamtad brać przykłady jak zarządzać gospodarką aby pieniądz się zgadzał.

     • Nic nie zyskaliśmy:)) straciliśmy cały przemysł, przetwórstwo i handel. W każdym mieście są przypadki zniszczonych dobrych firm.. Wmawiano nam, że były nierentowne, źle zarządzane etc..A jaka była prawda? pomijając celowe niszczenie aby kupić za grosze i odsprzedać z zyskiem, większość świadomie zniszczył nam zachodni konkurent przy pomocy rodzimych chciwych polityków. Jak na prawdę było z Unitrą Lubartów?? Ten zakład miał masę zamówień z Francji, Niemiec i nie tylko. Czy wyroby eksportowe były gorsze od tamtejszych? w branżowych pismach zachodnich były często wyżej niż Technics, Grundig etc.. Czemu zatem padł? Padł bo jakimś takim dziwnym trafem zrobił się zator płatniczy a żaden Bank nie chciał skredytować produkcji pomimo wielu korzystnych zamówień. Czemu?? może odpowiedzią na to są wszechobecni wtedy w Bankach Niemieccy doradcy…Czy z Odlewni, notabene najnowocześniejszą wtedy w Europie było inaczej? ależ skąd! Zyskaliśmy..uhumm..

   • Nie gorączkuj się tak, jego nick gw mówi sam za siebie – goowno wiem.

   • Zgodnie z oficjalnym bilansem płatniczym naszego kraju w latach kiedy premierem był Donald Tusk (2008 – III kw. 2014) z Polski za granicę wyprowadzono łącznie 411,3 mld zł. Okazuje się, że nasz kraj był najobficiej drenowanym z kapitału państwem Europy! Średnio w ciągu roku znikało z Polski ponad 60 mld zł! Dla porównania – po trzech kwartałach 2016 roku drenaż kapitału spadł do poziomu zaledwie 4,3 mld zł. Oficjalne statystyki NBP na temat bilansu płatniczego Polski z okresu rządów PO-PSL są zatrważające. Skumulowany deficyt salda rachunku bieżącego Polski za ten okres wyniósł -106,8 mld euro, co stanowiło równowartość 427,7 mld zł! Aż tyle pieniędzy wytransferowano poza granice naszego kraju w formie dywidend, opłat, rachunków za usługi i sprowadzane towary czy odsetek za pożyczone pieniądze. Owoce polskiego wzrostu gospodarczego bezlitośnie były drenowane przez zagraniczne spółki i przedsiębiorstwa. Najgorszy pod tym względem były lata 2008, 2010 oraz 2011 kiedy wytransferowano z Polski równowartość – odpowiednio – 85,7 mld zł, 77,7 mld zł oraz 81,5 mld zł! Poniżej oficjalne dane na temat bilansu płatniczego Polski tworzone przez NBP. Warto zwrócić uwagę na lata, kiedy w naszym kraju rządził Donald Tusk:
    2005 r.: -25,8 mld zł
    2006 r.: -42,7 mld zł
    2007 r.: -75,1 mld zł
    2008 r.: -85,7 mld zł
    2009 r.: -54,2 mld zł
    2010 r.: -77,7 mld zł
    2011 r.: -81,5 mld zł
    2012 r.: -60,5 mld zł
    2013 r.: -21,0 mld zł
    2014 r.: -35,6 mld zł
    2015 r.: -11,2 mld zł
    2016 r.: -4,3 mld zł
    Czy lepiej, żeby te potężne środki wypływały za granicę, żeby tam za te pieniądze budowano: drogi, fabryki, finansowano edukację i służbę zdrowia, zbrojono armię, finansowano sport i obniżano emerytury, opłacano z tych środków cyngli medialnych w Polsce, rozdawano synekury w Brukseli, dotowano fundacje dbające w Polsce o rozwój demokracji, przejmowano nasze media i gazety promujące tych twierdzących, ze na nic nie ma i nic się nie da, żeby te poinstruowane media tłumaczyły Polakom, jak bardzo ich ojczyzna jest szanowana przez zagranicę, jak wielki sukces – wyzyskiwana niczym kolonia – Polska odniosła!
    Wzrost ściągalności VAT pomiędzy rokiem 2016 a 2017 wyniósł aż 23 proc., czyli w liczbach bezwzględnych 30 miliardów złotych, Polska otrzymuje rocznie netto z Unii Europejskiej 22-23 mld złotych. Gdyby te 30 miliardów pomnożyć razy 25 lat i inwestować te środki w nasze drogi, armię, edukację, służbę zdrowia, sport, system emerytalny? Gdyby cześć tych środków przeznaczyć na płace: nauczycieli, policji, ratowników medycznych, niepełnosprawnych? W jakim miejscu bylibyśmy dziś? Mielibyśmy mniej Królów Jewropy?
    Tak, że..niech plajtują po kolei – handel nie zna próżni. Może powstaną rodzime firmy i zyski zostaną w kraju.

 3. Co za różnica, szwab czy angol?

 4. Szkoda! Niedługo będziemy kupować u Polskich dziadów i przepłacać….. Na szczęście jest jeszcze Biedra i Lidl… Nasz kraj schodzi na dziady niestety….

  • TWOJ POST KACZENADA ZOSTANIE JUTRO ZGLOSZONY DO PROKURATURY I NA POLICJE JAKO OBRAZA CZLONKA SPOLECZENSTWA POLSKIEGO. PRINTSCREEN ZOSTAL WYKONANY. CZEKAMY NA UJAWNIENIE ADRESU IP.

   • Nie ćpaj dzieciaku…

    • Naćpany to jest zapewne ten kto uważa, że Lidle i inne zagraniczne firmy to raj objawiony :)) Od ich pojawienia się w kraju: 80% towarów w handlu pochodzi ze „starej” Unii – czyli importowane bezrobocie, pensje zaniżone na danym terenie -duży wyznacza trendy… zyski transferowane do zagranicznych centrali, często prawie zero wpływów do budżetu z podatków -na nasze drogi, szpitale, szkoły etc.

     • Biedronka akurat została założona przez Polaka. Ten dwa lata później sprzedał markę.
      Polecam sobie na początku zadac pytanie „Dlaczego?”.

     • Faktycznie została sprzedana i odpowiedź dla czego akurat znam, a Ty? Sprawdź skąd kapitał na jej powstanie, kto i jak ją kredytował..etc :))

   • ALEX, Ty nawet zasad wypowiedzi w sieci nie znasz albo nie szanujesz. Pisanie wielkimi literami jest co najmniej niestosowne. Nie wiesz gdzie złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, co wynika z Twojego wpisu. Daj sobie lepiej spokój, idź na spacer, weź kilka głębokich wdechów i żyj (ale tylko swoimi problemami).

 5. Zawsze możesz iść na zakupy do Litwinów. Albo do Ukraińców na targ.

 6. A wiecie co mnie śmieszy,ta polska mentalność:”bo ło to bo ło tamto”np.w uk nikt nie patrzył,że przydreptałeś do sklepu zaraz po pracy w ciuchach roboczych i etc.,dotyczy też niedzieli i robisz zakupy czy lidl czy tesco aldi asda czy sainsbury.Czy komuś to przeszkadza,,W Pl tak, Januszkom i Grażynkom w cudzosłowiu tego pieknego kraju co miodem i tak dalej płynie.Wiecie w czym przodujemy na śwecie?Kiedyś kradzieże aut w Niemczech a teraz?Nie wiecie?KRYTYKA,wszystkiego .Dokładnie „WSZYSTKIEGO”.

 7. Nie kupuje w Zabkach bo są drogie. Kupuje w Delikatesach Premium.

 8. Racja Piotr nie lubię ich. Geny po działkach ss dalej w nich żyją.

 9. Nie było marketów ludzie też żyli

  • I co?
   Wolałbyś żyć w tamtych czasach?
   Pamiętaj,że nie było też internetu więc nikt nie czytałby twoich wypocin.

 10. Niech się firma Cubus nie dziwi. Jakość ubrań tragiczna. Wile lat temu jeszcze można było coś tam kupić, od jakiegoś czasu (3/4 lata) to zwykłe szmaty za wygórowaną cenę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!