Kolejne dwie znane sieci sklepów znikną niebawem z rynku

Dwie znane wśród klientów sieci sklepów jeszcze w tym roku zostaną zlikwidowane. Jedna znika całkowicie z powodu ogłoszonej upadłości, sklepy należące do drugiej zmienią logo.

Z handlowej mapy Polski oraz naszego regionu niebawem znikną kolejne dwie sieci sklepów. Pierwsza z nich to odzieżowa marka Cubus, która działa w naszym kraju od 2002 r. W ostatnich latach sieć notowała coraz niższą sprzedaż w wyniku czego utraciła płynność finansową. W 2017 roku obrót wyniósł 74 mln zł, w ubiegłym roku już tylko 52 mln zł, z kolei zanotowane straty wynosiły odpowiednio 19,1 i 19,6 mln zł.

Wiele sklepów zostało zamkniętych już wiele miesięcy temu m.in. oba lubelskie w galerii Felicity i centrum handlowym Plaza. Obecnie sklep Cubus funkcjonuje jeszcze w Galerii Twierdza w Zamościu. Po tym, jak na początku września została ogłoszona upadłość firmy, większość placówek wyzbywa się już towaru i niebawem ma zostać ostatecznie zamkniętych.

Drugą siecią handlową, której szyldy sukcesywnie będą znikały z lokali handlowych jest Freshmarket. Supermarkety te działają od 2009 roku i jeszcze nie tak dawno były plany rozwoju sieci, aby w 2016 roku było na rynku tysiąc sklepów. Jednak ich właściciel skupił się na swojej drugiej marce, jaką jest Żabka. Do końca tego roku w całej Polsce ma funkcjonować 6 tys. Żabek, a Freshmarkety zostaną przekształcone do nowego formatu Żabki, aby cała sieć funkcjonowała pod jednym, wspólnym logo.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

32 komentarze

  1. I jak w tym kraju miałoby być normalnie, skoro w około tylu wariatów – jak widać po niektórych komentarzach…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy