690 680 960

Klinknęła link w SMS-ie, straciła 6 tys. złotych

Wczoraj mieszkanka gminy Puchaczów straciła 6 tys. złotych. Kobieta klinknęła link otrzymany w SMS-ie, który przekierował ją na fałszywą stronę banku.

W poniedziałek 34-letnia mieszkanka gminy Puchaczów otrzymała wiadomość tekstową na telefon, że zalega 0,76 zł. W przeciwnym razie jej ogłoszenie miało zostać zablokowane.

Po otwarciu wiadomości kobieta została od razu przekierowana na stronę banku celem wykonania przelewu, gdzie była podana kwota transakcji w wysokości 0,76 zł.

Po wprowadzeniu kodów strona internetowa automatycznie się zamknęła.

Po sprawdzeniu stanu środków na koncie, okazało się, że z konta zostały przelane środki o łącznej kwocie 6 000 zł. na nieznany rachunek bankowy.

Policjanci pracują nad wyjaśnieniem sprawy.

(fot. pixabay.com)

15 komentarzy

 1. Wyłudzili login i hasło. A skąd wzięli kod potwierdzający operację? W sms-ie z kodem wyraźnie jest napisane jaką kwotę się przelewa.

 2. ha ha ha żenada umysłowa i nic więcej! Nie potrafisz się bawić zabawkami to ich nie używaj!

 3. nigdy nie klikam w linki

  Tak to bywa jak się „klika ” bezmyślnie w linki

 4. bo telefon jest do dzwonienia a nie do fiu bzdziu i feceboków przelewów itd

 5. Ale tutaj też operator sieci moim zdaniem też powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za pozwolenie wysylania takich sms-ów swoim klientom. Dodatkowo takie numery powinny być automatycznie blokowane…co jednak nie zwalnia z odpowiedzialności pani która straciła kasę. A pozatym konto powinno być przecież zalozone na konkretną osobę nie może być anonimow.

  • Konta nie są anonimowe. Są otwierane na tzw „słupy”. Zobacz na OLX ile jest ogłoszeń na temat „testowania kont”, „ankietowania usług bankowych”, itp. To samo na FB – jak popytasz na pewno znajdziesz znajomego któremu ktoś proponował „łatwy zarobek” za samo posiadanie konta. Kolejny sposób to atrakcyjna oferta pracy, gdzie potencjalny pracodawca poza CV prosi o zdjęcie lub skan dowodu osobistego, a następnie „potwierdzenie danych” przelewem na wskazany rachunek. Robiąc taki przelew nawet na 1 grosz potwierdzasz otwarcie konta na swoje dane i już ktoś na twój rachunek może prać kasę lub zaciągać kredyty! Dasz się namówić na taką współpracę i bardzo szybko trafisz na Policję i do Prokuratury. Prób takich wyłudzeń jest niestety bardzo wiele, szkoda, że w mediach nie są one tak omawiane jak słynne sposoby „na wnuczka” czy „na Policjanta”.

 6. Rozum gimbazy… -Kozuny, tak nazywają okoliczni mieszkańcy ludzi z Puchaczowa. Dla czego?

 7. Oziębły chciałeś zbłysnąć? Czytaj co pisze mieszkanka gminy a nie Puchaczowa. Czyli okoliczna co?

 8. Czepiacie się ! Babcie dają wnuczkom których nie maja pieniądze i policjantom to dlaczego ta dama nie mogła nacisnąć link-a ? Szkoda Wam to zróbcie zbiórkę dla poszkodowanej ! Jak głupia to ma ! Ciekaw jestem czy majtki też ściąga jak ktoś jej powie że jest ginekologiem ! Tragedia ! ! !

 9. Takich przypadków jest dużo więcej -do mnie przyszedł sms niby z firmy kurierskiej że przesyłka nie zostanie dostarczona jak nie dokonam dopłaty 0,76gr do przesyłki.Na szczęscie wykonałem połaczenie do firmy kurierskiej i dowiedziałem się że to oszustwo .Link do płatnosci również był w tej wiadomosci sms

 10. Głupoty piszecie to była normalna strona jak do banku po zalogowaniu się ktoś czyści w tym czasie konto bank powinien takie sytuacje wylapywac i anulowac

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy