Kilkuletnie dziecko potrącone przez samochód. W ciężkim stanie trafiło śmigłowcem do szpitala

Groźny wypadek na trasie Lublin – Opole Lubelskie. Samochód osobowy potracił kilkuletnie dziecko. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Lublinie.

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 15 w miejscowości Nowe Komaszyce w gminie Opole Lubelskie. Na drodze wojewódzkiej nr 747 Lublin – Lipsko samochód osobowy potrącił dziecko. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak nas poinformowano, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem kobieta jadąc w kierunku Lublina potrąciła kilkuletniego chłopca. Dziecko miało stać przy krawędzi jezdni oczekując na możliwość przejścia na drugą stronę jezdni.

W wyniku potrącenia chłopiec doznał licznych obrażeń ciała. W ciężkim stanie został śmigłowcem przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku. Występują spore utrudnienia w ruchu. Droga w obu kierunkach jest zablokowana. Wyznaczono objazdy.


(fot.nadesłane)

30 komentarzy

 1. Dziecko do 7 roku życia powinno być pod opieką osoby starszej.
  Ale to wcale nie znaczy, że widząc w okolicy drogi dziecko pozostawione bez opieki można sobie jechać drogą jak gdyby tego dziecka nie było przy drodze.

 2. Bez sensu jest zwalniać z powodu małego dziecka bez opieki kręcące się przy drodze.
  Takie dzieci występują przy drodze co 200 metrów i gdyby przy każdym trzeba było zwolnić to koniec świata by nastąpił.

 3. Przez analogię: przebiegającego dziecko nie powinno znaleźć się na drodze (a przynajmniej powinno ustapić pierwszeństwa przejeżdżającym pojazdom) więc temu dziecku należała się kara: ciężkiego uszkodzenia ciała lub kara śmierci.

  Druga sprawa.
  Trzeba wprowadzić zakaz przebiegania małych dzieci przez jednię – to zrobi się bezpieczniej.

  • @franio widać jak znasz przepisy piszesz że pieszy powinien ustąpić pierwszeństwa przejeżdżającym jak już to chyba na odwrót powinno być po to są pasy żeby piesi mogli przez nie przechodzić a jak nadjeżdżają pojazdy to powinni zahamować i pozwolić pieszemu przejść przez pasy a nie jechać jak jakiś świr i nawet nie zahamować jechała to jakaś baba która pewnie make up poprawiała w samochodzie i nie zauważyła młodego na pasach to nie młodego wina tylko jej. Fakt, że był młody i powinien być pod opieką kogoś dorosłego ale stało się. Franio ty nie masz mózgu mówisz, że temu dziecku należała się kara ciężkiego uszkodzenia ciała lub kara śmierci. Ciekawe czy byś tak napisał jakby to twój synek lub ktoś z rodziny był, zastanów się co ty w ogóle piszesz człowieku.

 4. Jak można nie widzieć w biały dzień drogi i tego co na niej się dzieje. Kierowca ma Obowiązek panować nad samochodem i nie stwarzać zagrożenia innym uczestnikom ruchu. Nawet jeśli ktoś stoi na linii a mógły na poboczu czy nawet powinien być na poboczu to nie daje nikomu prawa aby w niego wjechać. Z pewnoscią była zajęta telefonem

 5. Zgaduje. aŁdi ?

 6. Potrącić kilkuletnie dziecko to tak jak dać się zaskoczyć przez 80-letnią babcię jadącą na rowerze czy na wózku inwalidzkim – bo z taką samą prędkością się poruszają.
  To się może przydarzyć tylko najlepszym.

 7. Nie jest zablokowana, pół godziny temu można już było przejechac

 8. Gdyby wypadek zdarzył się w nocy to:
  -pieszy bez kamizelki
  -padał deszcz
  -samochody z naprzeciwka oślepiały
  -pani kierująca nie była zajęta telefonem, ani nie jechała z ebookiem na kolanach
  -bez sensu jechać tylko 50km/h jeżeli droga wolna
  -po jaką choroba w szczerym polu ktoś postawił znak obszar zabudowany, jak tu są tylko 4 domy na krzyż, itp.

 9. Frania kiedy koniec przepustki z A bramowa

 10. A ja franiu zgaduję,że…wróć wiem że jesteś de…bil :)))

  • Coś się mnie czepił?
   Ja to dziecko pilnowałem? Pod moją opieką było?
   Ja w to dziecko wjechałem? Jak się bawiłem telefonem podczas kierowania?
   Skomentuj to czego dotyczy artykuł. Obrażać każdy de…bil umie.

 11. Całe szczęście, że w tej wsi nie działa maszynka do zarabiania pieniędzy. Wtedy codziennie kilku kierowców przeżywałoby to samo dzisiaj przeżywają rodzice dziecka.
  Precz z fotoradarami. Daj kierowcom żyć.

  • Podejrzewam ze rodzice maja go głęboko w …….
   Chyba że mówisz o potencjalnej utracie 500+…
   Ja dla pewności odebrałabym dziecko super odpowiedzialnym rodzicom (o ile przeżyje) i oddała do rodziny zastępczej gdzie rodzice dbają żeby dziecko samo nie biegało po ulicy bez przejść dla pieszych…

   • Nie wiadomo kto opiekował się dzieckiem. Jeżeli opiekun dziecka np. zasłabł, to kogo chcesz wsadzić do więzienia?
    Dziecko w jakiś sposób znalazło się na drodze. To już się zdarzyło. prawdopodobnie z czyjejś winy. Mniejsza o to w jaki, to nie ma znaczenia przy ustalaniu przyczyny wypadku.
    Ważne jest czy kierująca zachowała się prawidłowo.

   • Jeżeli okaże się, że kierująca jechał jak ******* w obszarze zabudowanym to także za to obwinisz rodziców?
    W obszarze zabudowanym zawsze trzeba się liczyć z możliwością nagłego pojawienia się pieszego na jedni. A jeżeli kierujący (rowerem także) ma to w nosie, to jest współwinny zdarzenia i idzie siedzieć za swoją głupotę czy lekkomyślność. Przekraczanie prędkości to jest działanie celowe, umyślne.
    Przekraczanie prędkości to jest problem. To, że dzieci wybiegają na jezdnie także. Jednemu i drugiemu należy przeciwdziałać. Ale tego drugiego nie da wyeliminować w 100%. To pierwsze można zrobić, ale nie ma ku temu powszechnego poparcia. Takie wypadki są także pokłosiem tego narodowego *********** zawsze i wszędzie.

   • o ile wiadomo to nie wiadomo jak dokładnie doszło do wypadku. Wiadomoże dziecko jest ciężko ranne. Nie wymyślajcie

 12. Całe szczęście, że (cytując artykuł) kierująca jechała, a nie pędziła.
  Gdyby pędziła to do śmigłowiec zabrałby co najwyżej narządy do przeszczepu.
  A tak, całe szczęście, wypadek zdarzył się w obszarze zabudowanym, przy ograniczeniu do 50km/h. Kierująca oczywiście (jak zawsze) poruszała się z dopuszczalną prędkością.
  Widząc dziecko przy drodze dodatkowo (przewidując możliwość gwałtownego pojawienia się dziecka na jezdni) zdjęła nogę z gazu. Zwolniła powiedzmy do 40-45km/h.
  Następnie zbliżając się do dziecka uważnie obserwowała zachowanie dziecka i niezwłocznie, zaraz po wtargnięciu dziecka na jednię zaczęła hamować.
  Niestety nie udało się uniknąć potrącenia, ale z uwagi na prawidłowe zachowanie kierującej i ostrożną jazdę, wszystko skończyło się tylko na niegroźnych obrażeniach u dziecka.
  Oby wszyscy jeździli równie ostrożnie i żeby do wszystkich zderzeń dochodziło przy nie dużej prędkości.

  • jakby tak było to nie trzba by było karetki, skonczyło by sie na sinikach,
   kula w lep i to piachu takich skur..nów

 13. do franio :
  Nie obrażam cię tylko stwierdzam fakt.Nie tylko ja,inni też myślą w ten sposób o tobie 🙂

 14. Franio bloga tu prowadzi.

 15. Nie rozumiem dyskusji stało się i nic nie zrobimy. Dodam że jechałem dziś z pracy widziałem gdzie leżała hulajnoga tego dzieciaka. UWAGA. Przy krawędzi przejścia dla pieszych. TAK tam jest przejście. DZIECKO STALO PRZY KRAWEDZI CHCAC PRZEJSC NA DRUGA STRONĘ!

  • Jechałam dzisiaj tą drogą. Nowa ,równiutka i nikt tam nie zwalnia do 50 w terenie zabud.. Paniusia jakas w t. zabudowanym wyprzedzała nawet jadacych min 60-70 tzn raczej głupia dziewucha.
   Jeśli wypadek był przy pdp to mam nadzieję że sprawczyni poniesie solidną karę . Ludzie co z wami jest dokąd tak pędzicie. Tam jest co chwilę pdp razem z przejazdem rowerowym tam trzeba naprawdę uważać tzn zwolnić i patrzeć na drogę.

 16. Obowiązuje tam prędkość zwolnić i teren zabudowany..

 17. Mamusia po za tymże jest głupia była pijana czy naćpana?

 18. Nieraz tamtędy jechałam mając 70-80 na zegarze i… Byłam prawie przez wszystkich wyprzedzania niekoniecznie w miejscach do tego dozwolonych. Nie będę generalizowac kto, bo były to zarówno rejestrację LU jak i trzyliterowe, a także z innych województw. Ludzie wolniej, a jak chcecie lecieć na łeb na szyję to uważajcie na niewinnych i tylko sobie róbcie krzywdę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.739zł -0.01%
  • GBP 4.8934zł 0.06%
  • EUR 4.4016zł -0.02%
  • CHF 4.0896zł 0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Obchody Stulecia Zwycięstwa Polski nad Bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 zwanej jako „Cud nad Wisłą”
  Dożynki gminy Trzydnik Duży w Rzeczycy Ziemiańskiej
  Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów: Krasnostawskie Chmielaki odbędą się w innej formie
  Wystrzałowa branża: Współpraca branży budowlanej
  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach