Już wiadomo, jak doszło do zderzenia karetki z dwoma samochodami w Lublinie. Mamy nagranie wypadku (wideo)

Wciąż trwają policyjne czynności związane z popołudniowym wypadkiem z udziałem karetki pogotowia ratunkowego. Wiadomo już, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez m.in. kamery monitoringu oraz kierowców.

87 komentarzy

 1. mi się wydaję czy zap***** tym audikiem ?

 2. Dzisiaj pod lubartowem.jechala karetka na sygnale A kierowca trzymał telefon przy uchu. De&il.

 3. 50km/h to te audi na pewno nie jechało 🙂

 4. nieżle hu. zapierd…

 5. cofnięta Karina z Tatar

  No i karetka którom zamuwiłam we wakacje niedojechała.

 6. Wina karetki. Oczywiscie miala pierwszenstwo przejazdu ale to nie uprawnia do wjechania na skrzyzowanie z taka predkoscia

  • czyli jaką

  • Jaka prędkością? Widać ze zwolniła mocno przed wjazdem… ma się całkiem zatrzymać? Przecież to by musiała tempem spacerowym zawsze przejeżdżać… zastanów się, wina jest po obu stronach. Audi leciało jak głupie w terenie zabudowanym

  • NIE MIAŁA PIERWSZEŃSTWA !!!
   Mogła wjechać an czerwonym świetle, ale pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności !!

   Nie mówię że jego wina, bo na oko widać że audi 50 nie jechało, ale jednak…

   Mam nadzieje że transportowanej i załodze nic się nie stało.

  • Paszał won.

  • Przeciez nawet przyhamował kretynie.

  • Moim zdaniem masz rację.

 7. I co z tego mógł jachac 80km/h kto mu udowodni a kierowca karetki wjechała na czerwonym i wuj jego wina

  • Wiesz co to pojazd uprzywilejowany kretynie?

   • A co to ma do rzeczy?

    • gdybyś miał legalnie prawko to byś wiedział.

     • Jazda na sygnale nie zmienia przepisów o pierwszeństwie przejazdu. Proponuję się douczyć a nie bzdury opowiadać! Winny tylko kierowca karetki.

     • @hd…

      Art. 9. o ruchu drog. – Prawo o ruchu drogowym
      Obowiązek ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu
      1.
      Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się.

      Ale co ja tam się, ku***a, znam… 😛

  • Wyoraż sobie, że biegły nawet na podstawie tego nagrania określi prędkość +/- 5km/h

  • Przerysujmy sytuację…
   Kierowca karetki wjeżdża na czerwonym na puste skrzyżowanie, uderza w nią motocykl jadący 150km/h, którego wcześniej nie było w polu widzenia…. I kto winny..?
   Pojazd uprzywilejowany czy nie w obrębie skrzyżowania KAŻDY kierownica musi zachować szczególną ostrożność! W tym przypadku nie zrobił tego kierownica audi.

   • Przerysujmy ją w drugą stronę…
    Kierowca karetki wjeżdża na czerwonym świetle na skrzyżowanie na którym (jak w tym przypadku) ma ograniczoną widoczność i przejeżdża znajdującego się na pasach staruszka, który z racji słabszego słuchu nie dosłyszał sygnałów dźwiękowych, nie mógł też wystartować sprintem niczym Ben Johnson, by uciec z przejścia… Morał? Sygnały świetlne i dźwiękowe NIE DAJĄ BEZWZGLĘDNEGO PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU, a kierujący pojazdem uprzywilejowanym może nie stosować się do sygnałów i znaków drogowych jedynie pod warunkiem ZACHOWANIA SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI (art. 53.2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym)…

    • @Lex… Przerysujmy to w stronę trzecią…

     Posłanka Lichocka pokazuje środkowy palec tłumacząc, że wyciągała sobie kozę z nosa, a to w związku z niemożnością użycia palca wskazującego, bo wcześniej dłubała sobie nim w d….

     Jaki ma to związek z opisywanym przypadkiem w materiale artykułu? ŻADEN.
     Tak jak opisywany przez ciebie…

 8. Cztery zera, piąte w środku.

 9. Widać jeden dobry a drugi jeszcze lepszy. Karetką ma jechać w takiej sytuacji wtedy kiedy czuje się pewny na skrzyżowaniu. Trzy sekundy wolniej go nie zbawi jak przejeżdża na czerwonym. Korka nie było.

  • Ta. A audi 50 jecchako. Hahhah

  • Jak korka nie było? Godzina 15.30 i bus pasy z obu stron to oznacza korek. W momencie wypadku stałem w sporej odległości od skrzyżowania na czerwonym świetle na Fabrycznej i karetkę było słychać przez dłuższy czas, a to oznacza że dość długo jechała niewielki odcinek drogi bo były właśnie korki. Nawet ruszając spod ronda przy Gali i dojeżdżając do skrzyżowania z Wrońską/Garbarską widziałem w oddali niebieskie światła, więc wiedziałem już tutaj że coś uprzywilejowanego jedzie w moim kierunku. Potem stanąłem w korku do skrzyżowania z Łęczyńską i Wolską, to sygnał karetki pojawił się pół minuty później i było go słychać koło 20 sekund zanim usłyszałem huk zderzenia. Także korki były jak najbardziej.

  • Życzę Ci żebyś mógł się przekonać co to znaczy trzy sekundy jak życie ulatuje z człowieka. Raczej tłumokowi z kałdi nic by się nie stało gdyby uważał jak reszta.

 10. a łółdi to buspasem nie zapierd…..

 11. Za*******ł , chciał chyba zdąźyć na zielonym , bo pewnie juź jemu się zaświeciło źółte , on wcale nie słyszał sygnałów dzwiękowych , myślał o sobie .I tak było na 1000%.

 12. trzeba być ślepym i głuchym żeby nie zobaczyć karetki i usłyszeć na sygnale. Zabrać prawko i skierować na badania słuchu i wzroku

 13. Nawet laik zauważy że kierowca osobówki ,jechał grubo powyżej 50 tki .Ludzie ogarnijcie się ,gdzie wam się tak wiecznie spieszy ? na cmentarz czy na wózek inwalidzki ?

 14. Karetka na sygnale będąc już na skrzyżowaniu ma pierwszenstwo zjazdu ze skrzyżowania oraz ma prawo a raczej przywilej wjazdu na czerwonym świetle,tylko zastanawiam się czemu karetka na sygnale jechała pasem dla skręcających w lewo a nie Bus Pasem …każdy kierowca powinien zatamować ruch zatrzymując auto by umożliwić przejazdu kierowcy karetki pogotowia …paranoja jakaś się dzieje ,jak widzę po wpisach nie jeden zasługuje na kierowanie pojazdami po drogach publicznych ..jeśli pojazd blokuje przejazd karetki ten pojazd winien zjechać tak bezpiecznie z blokowanej drogi i umożliwić dalszemu przejazdu karetki na sygnale …oczywiście kierowca karetki powinien zachować szczególną ostrożność ale tylko dlatego że dużo osób jeździ bez obeznania kodeksu ruchu drogowego albo bez prawa jazdy …

 15. O ja! Ile specjalistów. Aż miło poczytać komentarze….

 16. Wszystkim polaczkom cebulaczkom ( czyt. hejterom) żeby karetka akurat nie dojechala na czas jak to wy będziecie potrzebować pomocy. Każdy mądry jeśli jego nie dotyczy.

 17. Szkoda faceta z audi. Widziałam go ledwo wyszedł z samochodu , nogi poturbowane i głową. Ludzie mu nic nie pomogło tylko się patrzyli na karetkę.

  • no to chyba dobrze? Przecież to on zawinił to dlaczego mu pomagać?

   • Zawinił kierowca karetki. Wjechał na czerwonym.

    • Poje… Czy to trudno zrozumieć, że kierowca karetki zwalnia co widać na nagraniu, a ta wesz ludzka jedzie grubo ponad 50… Karetkę słychać z daleka no najwyżej że muzyka nap… Oby takiemu jednemu z drugim mądrym w necie nie dojechało to pogotowie na czas bo jakiś Romek w kaudi w nie wjechał…

  • głowę to on miał poturbowaną już na długo przed wypadkiem…

  • sam też sobie nie pomógł

 18. przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  „nie jechał 50” to ile ja się pytam? Bo wiecie do ukarania kierowcy nie wystarczy „na oko” jechał szybciej, tu musi być dokładna wartość, a karetka miała czerwone, może przejechać ale jak jest pewny że nikt nie zapier…… na zielonym, a tak nowa karetka i już skasowana

 19. Tak samo jak dla mnie de*il w Audi, który też wiezdzal na skrzyżowanie. Też musiał zachować ostrożność. Każdy widział, każdy się zatrzymał, jeden 4 zera nie. Staranował karetkę i mam nadzieję że wyjdzie że to jego wina.

 20. jak mozna nie szlyszec karetki?? predkosc to swoja drogą, głośna muzyczka w aucie rowniez mogła zawinic

 21. Sprawcą wypadku oczywiście kierowca karetki. Kierowca Audi też odpowie za nieustapienie pierwszeństwa karetce

 22. znowu same „mundrołki” kłapią popierduchy.
  A to zapindlające audi wjechało w bok karetki.

 23. Jeżeli audi jechało na wprost po buspasie to definitywnie jego wina bo wymusił pierwszeństwo także na tych stojących na wprost w Wolską.

  • a to na Łęczyńskiej jest bus pas ? myślałem, że go zlikwidowali jak skończyli remont Fabrycznej

 24. szczególnie drugie nagranie było potrzebne. nie widać absolutnie nic w promieniu 20 metrów od miejsca zderzenia

 25. ja nie po to kupiłem audi s3 by jeździć 50 na godz po mieście , zastanówcie się co piszecie. Wina jest karetki , wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym powinna zachować szczególną ostrożność , co kogo obchodzą jej sygnały , mógł słuchać radia i nic nie było w kabinie oprócz głosu Zenka słychać , widać wyraźnie że kierowca karetki wjechał bez zachowania ostrożności a audi poruszało się żwawo ale ten typ ma wpisaną dynamikę tak jak BMW

 26. Ratowniczek starej daty

  No i po co tak ryzykują kierowcy karetek , stać na czerwonym i wyć .Zmieni się na zielone to jechać . Paru mundrołków się przekręci to nie będzie miał kto durnych komentarzy pisać .
  Pieszy będzie miał pierwszeństwo już na chodniku ale karetka na sygnale nie będzie miała nigdy . To Polska właśnie . Chłopaki nie ryzykujcie. Pacjent w karetce może umrzeć , ale zgodnie z przepisami ruchu drogowego . Po co się spinać i starać, żeby banda małolatów pisała, że kierowca karetki D**** ? Nie warto .

 27. przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  Halllo kierowca audi nie mógł jechać bus pasem bo go tam NIE MA!!!

 28. Ciekawe czy ubezpieczyciel da w zastępstwie karetkę pogotowia ,A swoją drogą mam nadzieję że zostanie wyklepana i zmienione dzwi od ręki 1 dnia

 29. wszyscy wieszają psy na kierowcy AUDI jakby nigdy po polskich drogach nie jeździli… przepisowe 50 to tylko L-jeżdżą, i to tylko na egzaminie. Potem każdy wie jak jest…

 30. Wina karetki , minuta by ich nie zbawiła a nie wjeżdżać na czerwonym , zagrożenie ciąży to nie jest sytuacja wyjątkowa , tylko sytuacja fizjologiczna .Jak miała poronić to poroniła i tyle .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9623zł 0.01%
  • GBP 5.1178zł 0.13%
  • EUR 4.2831zł 0.1%
  • CHF 4.0367zł 0.15%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Pokazywanie miasta. Drugi spacer z perspektywy osoby niewidomej
   Zaproszenie na wystawę „Miejsca, które były”
   I Otwarte Mistrzostwa Tańca o Puchar Wójta Gminy Firlej
   Maraton Teatralny w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach
   Dwie wystawy Stanisława Baja zaplanowano w Galerii Gardzienice
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.