Już wiadomo, jak doszło do zderzenia karetki z dwoma samochodami w Lublinie. Mamy nagranie wypadku (wideo)

Wciąż trwają policyjne czynności związane z popołudniowym wypadkiem z udziałem karetki pogotowia ratunkowego. Wiadomo już, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez m.in. kamery monitoringu oraz kierowców.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki cały czas prowadzą czynności związane z wypadkiem, jaki miał miejsce po południu na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Fabryczną, Wolską i Łęczyńską. Jak już informowaliśmy, o godzinie 15:25 zderzyły się tam trzy pojazdy, karetka pogotowia ratunkowego i dwa auta osobowe.

Wstępne ustalenia wskazywały, że karetka jechała od strony Majdanka. Na skrzyżowaniu w bok pojazdu uderzyło audi, którego kierowca poruszał się ul. Łęczyńską. Wytrącona z toru jazdy karetka zderzyła się jeszcze z toyotą jadącą od strony ronda przy Gali.

Teraz wiadomo już, że kierowca karetki przejeżdżał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Powinien więc zachować szczególną ostrożność. Z relacji świadków wynika, że zwolnił przed wjazdem na skrzyżowanie, a kiedy upewnił się, że kierowcy z obu stron się zatrzymali, przyśpieszył. Po chwili doszło do zderzenia z audi. Potwierdza to nagranie, jakie otrzymaliśmy od jednego z kierowców.

Świadkowie dodali, że karetka poruszała się na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Kierowcy jadący lewym pasem ul. Łęczyńskiej zatrzymali się, z kolei kierowca audi poruszał się prawym pasem, i nie zwalniając wjechał na skrzyżowanie.

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby: kobieta w ciąży przewożona karetką, dwaj ratownicy medyczni i jedna osoba z auta osobowego. Cały czas występują bardzo duże utrudnienia w ruchu. Ul. Fabryczna w kierunku centrum jest całkowicie zablokowana.

(fot. lublin112, wideo – nadesłane – Mirosław, Kamil)

87 komentarzy

 1. Kierowca karetki zachował się prawidłowo, zwolnił i jak miał „czystko” pojechał dalej. A kretyn w audi na oko przepisowo nie jechał, dodatkowo skoro auta na lewym się zatrzymały to chyba coś oznacza? Ale po co myślenie? Mam zielone to jadę, nie ważne, że ktoś mógł np leżeć na ulicy. Niektórych myślenie boli.

 2. Szybciej się nie dało przeciąć skrzyżowania. Jak by tam jeszcze pieszy schodził z przejścia to by zabił na miejscu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7765zł 0.51%
  • GBP 5.2367zł -0.06%
  • EUR 4.5345zł 0.25%
  • CHF 4.112zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”