Już wiadomo, jak doszło do zderzenia karetki z dwoma samochodami w Lublinie. Mamy nagranie wypadku (wideo)

Wciąż trwają policyjne czynności związane z popołudniowym wypadkiem z udziałem karetki pogotowia ratunkowego. Wiadomo już, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez m.in. kamery monitoringu oraz kierowców.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki cały czas prowadzą czynności związane z wypadkiem, jaki miał miejsce po południu na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Fabryczną, Wolską i Łęczyńską. Jak już informowaliśmy, o godzinie 15:25 zderzyły się tam trzy pojazdy, karetka pogotowia ratunkowego i dwa auta osobowe.

Wstępne ustalenia wskazywały, że karetka jechała od strony Majdanka. Na skrzyżowaniu w bok pojazdu uderzyło audi, którego kierowca poruszał się ul. Łęczyńską. Wytrącona z toru jazdy karetka zderzyła się jeszcze z toyotą jadącą od strony ronda przy Gali.

Teraz wiadomo już, że kierowca karetki przejeżdżał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Powinien więc zachować szczególną ostrożność. Z relacji świadków wynika, że zwolnił przed wjazdem na skrzyżowanie, a kiedy upewnił się, że kierowcy z obu stron się zatrzymali, przyśpieszył. Po chwili doszło do zderzenia z audi. Potwierdza to nagranie, jakie otrzymaliśmy od jednego z kierowców.

Świadkowie dodali, że karetka poruszała się na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Kierowcy jadący lewym pasem ul. Łęczyńskiej zatrzymali się, z kolei kierowca audi poruszał się prawym pasem, i nie zwalniając wjechał na skrzyżowanie.

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby: kobieta w ciąży przewożona karetką, dwaj ratownicy medyczni i jedna osoba z auta osobowego. Cały czas występują bardzo duże utrudnienia w ruchu. Ul. Fabryczna w kierunku centrum jest całkowicie zablokowana.

(fot. lublin112, wideo – nadesłane – Mirosław, Kamil)

87 komentarzy

 1. Popieram „Ratowniczek starej daty”.
  Szacun wielki za to co robicie.
  A kto przywiózł lekarza dla kierowcy audi ? PKS?
  Wszyscy chcą żeby karetka była szybko tylko nikt teleportacji nie ułatwia.
  Przepis taki że może i wina kierowcy z karetki ale szacun dla niego i z nagrania widać że porządną robotę robi! Jechał jak karetka jechać powinna. Jak trzeba to ogłosić ściepę narodową na karetkę nową co by chłop miał czym dalej chorych wozić !
  Pozdrowienia dla wszystkich. Ludzie! Nie śpieszczcie się tak! Wszyscy zdążycie umrzeć…

 2. stary szybki i wściekły

  Jakoś nikt nie zauważył, że audi było dobrze widoczne nawet z pozycji nagrywającego , pojazdy z Łęczyńskiej nie stały na środku skrzyżowania w taki sposób , aby zasłaniać cokolwiek . Widać , że stoją przed przejściem dla pieszych, to mogło zmylić kierowcę karetki i spowodować że nabrał pewności i przyspieszył nie sprawdzając pojazdów na ostatnim, czyli skrajnym prawym pasie

  • Na prawym skrajnym pasie mógł być tylko autobus i taksówka. Jakim prawem z buspasa pojechał prosto??!! Znaki nakazują skręt w prawo. Prosto mogą tylko BUS/Taxi.

  • A ja wnioskuję że audi jechał z taką prędkością że kierowca karetki mógł go nie widzieć gdy ten był za budynkami.

 3. Ada! Ada! To 4nie wypada! Już widzę Cię w fizjologicznej sytuacji! A zaraz potem polecisz do prokuratury i złożysz doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa bo gdyby nie ten drań , łotr ,oszust gdyby minutę wcześniej dojechał….
  to może TWOJE piękne kochane nienarodzone miało by szanse… A to było jej… A niech umiera.. fizjologicznie…jakie to POLSKIE!

 4. wystarczy że jechał 50 km/h i słuchał radia

  czy jak mam zielone na takim skrzyżowaniu to muszę zwolnić i sprawdzić czy nikt nie wjedża na czerwonym?

 5. Kierowca karetki dał ciała a kierowca audi jechał zbyt szybko.

 6. Kierowca samochodu odsobowego „cywilnego” ma obowiązek udzielić pierszeństwa przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu „JADĄCYM Z WŁĄCZONYMI SYGNAŁAMI BŁYSKOWYMI I DŹWIĘKOWYMI” koloru niebieskiego lub niebiesko czerwonego… Kierowca pojazdu uprzywilejowanego ma obowiązek ZACHOWAĆ SZECZEGOLNĄ OSTROŻNOŚĆ podczas wjezdzania na skrzyżowanie przy zapalonym świetle czerwonym. Tutaj wina moze być obopulna acz kolwiek natężenie ruchu jakie widać na nagraniu mialo prawo przyczynić się do tego wypadku.

 7. Widzieliście jak ten *** z Audi szybko jechał,powinien być ***

 8. Kto nigdy nie potrzebował pomocy albo nie pracuje w pogotowiu, ten będzie uważał, że audi miało zielone a zawinił kierowca/ratownik karetki.

 9. Nie chciałbym za nic w świecie kierować uprzywilejowanym pojazdem. Niby on uprzywilejowany, musi dotrzeć szybko w dane miejsce, a i tak nie ma pierwszeństwa, bo nieważne czy zwolni i się rozejrzy, czy nie, to jak jedzie na czerwonym jest jego wina.

 10. Audi pewnie ze wsi.
  Wiesniaki uwielbiaja tak zapier..lac po miescie.

 11. Po co ten drugi filmik na którym kompletnie ‚nic’ nie-widać??

 12. Ale bomby nie zgasły.

 13. Zaprawdę powiadam wam

  Gdyby zamiast karetki jechał SOP, to kierowca Audi byłby zamieciony. Ale że to tylko karetka szarych ratowników wioząca szarego obywatela to ratownik będzie miał ciepło

 14. Karetka zwolniła i wjechała na skrzyżowanie. Widać że kierowca Audi albo gadał przez fona lub pisał SMS-a lub się zastanawiał co będzie na obiad. Prędkość jego samochodu jak na warunki miejskie była też większa niż przewiduje kodeks drogowy. Wszystko to razem spowodowało spóźniona reakcje. Dlatego moim kolegom z którymi jeżdżę i jadę na sygnale nie pozwalam przekracza 60km\h a po za miastem 70km\h. Radziu i Grzesiu trzymajcie się bo to co robicie połowa pisząca negatywne komentarze w sytuacjach w których wy się znajdujecie pełne gacie. A jeszcze jedno francuskich perfum w tej pracy też nie ma.

 15. Dlaczego pod filmikiem są wyłączone komentarze na yt ? 2020 rok, a dalej panuje cenzura…

 16. Tak mi się wydaje

  Kierowca Audi wjechał z nadmierną prędkością na bardzo pomarańczowym świetle. Może nawet czerwonym. Widać to po czasie w jakim trolejbus włącza się do ruchu.

 17. kałdi z LSW albo LKS i wszystko jasne

 18. Jak nie słychac tych karetek a jak slychac to nie wiadomo z ktorej strony jedzie

 19. Mieszkam niedaleko ciagle widzę jak ludzie nie zwracają uwagi na karetki „bo jeszcze zdążę „. Współczuję kierowcy karetki.

 20. Tak z filmu na „oko” to auto uderzające w karetkę jedzie dobre 80 km/h i nawet nie chamuje.
  Szkoda kierowcy karetki, jeżeli się jemu za to oberwie. Jechał żeby ratować czyjeś zdrowie lub życie. Szacunek za taką pracę się należy.

 21. Kierowca karetki zachował się prawidłowo, zwolnił i jak miał „czystko” pojechał dalej. A kretyn w audi na oko przepisowo nie jechał, dodatkowo skoro auta na lewym się zatrzymały to chyba coś oznacza? Ale po co myślenie? Mam zielone to jadę, nie ważne, że ktoś mógł np leżeć na ulicy. Niektórych myślenie boli.

 22. Szybciej się nie dało przeciąć skrzyżowania. Jak by tam jeszcze pieszy schodził z przejścia to by zabił na miejscu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu