Jak to z tym portfelem było? Mężczyzna twierdzi, że zgubę oddał kilka miesięcy temu

Poszukiwany przez policję do sprawy przywłaszczenia portfela mężczyzna twierdzi, że zaraz po jego znalezieniu odwiózł go do właściciela. Trwa wyjaśnianie całej sytuacji.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych lubelscy policjanci zdecydowali się na publikację wizerunku mężczyzny, który pod koniec ubiegłego roku na terenie kompleksu basenów w Lublinie miał przywłaszczyć portfel. Na III komisariat zgłosiła się wtedy osoba, której podczas pobytu w szatni z ubrań wysunął się portfel, następnie zaś upadł pod ławkę. Właściciel nie zauważył tego momentu, a potem opuścił pomieszczenie.

Kiedy się zorientował o jego braku wrócił na basen, jednak portfela już tam nie było. Kamery monitoringu zarejestrowały zaś mężczyznę, który schylił się po cudzą własność. Właściciel powiadomił więc o wszystkim policję. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, w portfelu znajdowały się dokumenty oraz pieniądze w kwocie około 1 tys. zł.

Niedługo po publikacji materiału skontaktował się z nami uwieczniony na monitoringu, a poszukiwany przez policję mężczyzna. Był niezwykle zdziwiony całą sytuacją. Nie ukrywał, że wziął leżący na podłodze portfel, jednak jak zapewniał, widząc w środku dokumenty, odwiózł zgubę pod wskazany w nich adres. Z uwagi, że nikt mu nie otwierał drzwi, portfel miał zostawić na wycieraczce. Co więcej, w środku miało nie być żadnej gotówki. Za naszą radą, mężczyzna udał się na III komisariat, aby wyjaśnić całą sprawę.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. klamał, bo ukradł kasę

 2. Ciekawy i głupowy

  Mnie ciekawi jedno – która to pływalnia.
  W szatniach basenowych ludzie często zmieniają majtki i obnażają genitalia. W związku z tym JAKIM PRAWEM JEST TAM MONITORING?

  • Od kiedy złodziejstwo się szerzy praktycznie każda. Są stosowne, wymagane przepisami informacje
   Do przebierania są wyznaczone miejsca, gdzie kamery nie sięgają.
   W miejscach gdzie chodzą małe dzieci trochę nie wypada się obnażać.

   • Ciekawy i głupowy

    To nie usprawiedliwia takiej inwigilacji. Cenne rzeczy się chowa przed potencjalnymi złodziejami.

   • A to nie jest przypadkiem tak, że kamery są skierowane tylko na szafki a przebieralnie są takie pojedyncze jak przymierzalnie w sklepach?

    • @Ciekawy i głupowy

     Jak widać na tym przykładzie nie zawsze się chowa.

     @isz
     Mniej więcej tak jest. Szatnia jest koedukacyjna, więc siłą rzeczy nikt w negliżu nie paraduje a przebiera się w takich wydzielonych kabinach. Dopiero natryski są oddzielne dla pań i dla panów.

 3. Dlatego znalezione rzeczy najlepiej odnieść do obsługi lub na policję. Najlepiej nie ruszać i omijać szerokim łukiem, aby uniknąć oskarżeń o kradzież.

 4. Nikt normalny nie zostawia portfela na wycieraczce. Pierwszy lepszy komisariat i po sprawie. Z drugiej jednak strony stwierdzenie, że „Na III komisariat zgłosiła się wtedy osoba, której podczas pobytu w szatni z ubrań wysunął się portfel, następnie zaś upadł pod ławkę. Właściciel nie zauważył tego momentu, a potem opuścił pomieszczenie.” też jest kuriozalne. Skąd właściciel mógł wiedzieć, gdzie i jak zgubił portfel. Rozumiem po obejrzeniu monitoringu, ale przed?

 5. Dobra, dobra ja nie wierzę

  • Wiadomo, że rżnie głupa. Mają monitoring, na którym widać, że nikt tego portfela nie dotykał pomiędzy upuszczeniem przez właściciela, a podjęciem go przez delikwenta. A pieniądze wyparowały. Zrobiły tak, bo historia z porzuceniem portfela pełnego forsy na wycieraczce byłaby absurdalna. Sprawa pewnie wyląduje w sądzie, w którym nasz bohater będzie próbował szczęścia.

   • Ja tu czuję podwójny farmazon:
    1. oddanie portfela na wycieraczkę,
    2. 1000 złotych w portfelu na pływalni.

    Ad. 1 – żałosne, ale tonący brzytwy się chwyta.
    Ad. 2 – żałosne, ale gdyby poszkodowany powiedział, że w portfelu miał góra dwie stówy na kolację i ewentualne zakupy, to by go na komisariacie zlali, bo by wykroczenie a nie występek było. W tym wypadku cel uświęca środki, bo chytry może pójść w pasiaki pierdzieć za przywłaszczenie.

    • Jesteś chory ! normalne że jak jest nagrany że wziął to wziął ! Ja zostawiam czasami na Aqua Lublin więcej w portfelu niż 1tys zł ! Widać że kwoty Cię przerażają ! Ale tak jest jak się na kredyt żyje ! Dlaczego miał właściciel kłamać ! po co ? Wariat jesteś straszny !

 6. Bajka wymyślona przez „uczciwego ” znalazcę nie trzyma się kupy …chyba tylko kilkuletnie dzieci by w nią uwierzyły

 7. Pan Sprawiedliwy

  Jak cos znajdziecie nie ruszajcie. Niech lezy i problem z glowy.

  • To nie jest dobre rozwiązanie bo jak my coś ominiemy to możliwe, że trafi się złodziej i to weźmie. Najlepiej taką zgubę odnieść do obsługi

 8. Jesli gosc mówi prawde sprawa z automatu trafia do Helsinek i goscio zdobywa milionowe odszkodowanie za zniszczenie publicznie , a tu moze sie kilka razy zastanowią zamiast bawic sie w Dziki Zachód.
  To ciekawe ze jest pewna ilosc os. co robi cos jawnie nieprawego i o tym wie całe miasto a jednak im kwasu nie robią i nigdy nie zrobią bo podobno jest to na małą skalę..

 9. Aha, niech policja poprosi żeby opisał wycieraczkę, na której zostawił ten portfel.

 10. Znam przypadek z telefonem, znajoma uczciwa dziewczyna znalazła i próbowała oddać zgubę, to tak poszkodowana zmanipulowała że niby znajoma ukradła? Całe szczęście że włascicielka fitnesu potwierdzila jak było
  Teź wydaje się mi źe lepiej gów****a nie ruszać bo będzie śmierdzieć

 11. Pewnie jeden i drugi mija się z prawdą.

 12. A ilu ludzi nosi kurde przy sobie 1000 zł. w gotówce i do tego idąc na basen… No dajcie spokój.

  • Jeśli jest miejscowy, to nie, ale z przyjezdnym, który wyskoczył na basen przy okazji, musi mieć ,,parę groszy” na paliwo.

 13. Jakby faktycznie do niego pojechał to oddałby sąsiadom albo do skrzynki na listy wrzucił .

 14. Teraz wszędzie masz kamery , nawet w sklepie jak bieliznę przymierzasz to też cię nagrywają

 15. Zasada jest prosta: NIE TWOJE, NIE DOTYKAJ. Za komuny uczono: „ZNALEZIONE NIE KRADZIONE”

 16. Mógł wrzucić do skrzynki, z wycieraczki to każdy mógł sobie zabrać. Będzie sąd jak nic.

 17. Na jakim basenie w szatni są kamery? Proszę redakcję by napisała. Myślę, że wiele osób będzie unikała tego miejsca.

 18. hmm, jechać pod adres z portfelem, zamiast zostawić go w recepcji basenu?

 19. dobrze że są kamery, bo widać że się przydają ! jak nie chcecie chodzić na Aqua Lublin to nie musicie bo to tam są kamery !

 20. Jak właściciel portfela może udowodnić że miał tam 1 tys.zł Może tam nic nie było.A dostarczenie dokumentu w prosty sposób można wrzucić do skrzynki pocztowej bo zapewne adres gdzieś był skoro dzwonił do drxw. Najprościiej zostawićbylo w recepcji bo w nowych dokumentach nie ma adresu.Cała ta sytuacja jest dziwna.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online