Inspekcja Sanitarna w Lublinie dementuje nieprawdziwe informacje na temat szczepionek (zdjęcia)

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie postanowiła się do nich odnieść. Chodzi o terminy ważności szczepionek przeciwko odrze, śwince i różyczce.

44 komentarze

 1. Wstaje człowiek rano i znowu przypominają o szczepionkach. Pewnie tak do wiosny będziemy bombardowani wirusami, epidemia i zachorowaniami. Nawet gdyby sto osób umarło po powikłaniach poszczepiennych i tak nikt o tym nie napisze. Mądry wyciągnie wnioski a reszta mam nadzieje nie będzie płakała po szkodzie.

  • Nie chcesz, nie szczep, nie jęcz.

   • Dyrdymałko Eustachy

    UWAGA RODZICE !!!
    Szczepcie tylko te dzieci, które chcecie zachować.

  • A umarło trollu za ruskie diengi?

  • Jak uciekałeś z lekcji przyrody czy biologii to nie wiesz jak działa szczepienie. Edukacja podstawowa zazwyczaj wystarcza do zrozumienia procesu. Nie wiesz – to zerknij do podręczników. Nie musisz tu swoją głupotą epatować. Nie chcesz nie szczep – lecz witaminą C w domowym zaciszu i nie wzywaj nigdy lekarza. Tak działa selekcja naturalna. Niedostosowani (także głupi) nie rozprzestrzeniają swoich genów w populacji. I tego Tobie życzę.

  • ukończyłeś jakieś internetowe studia medyczne za pośrednictwem facebook’a, mądrzysz się jakbyś schedę po kaszpirowskim przeją, codziennie tysiące ludzi umiera i nikt o tym nie pisze, nie było problemów z odrą dopóki nie pojawiła się głupia moda na antyszczepionkowców i zaczęła się durna obława podobnych tobie ćwierćinteligentów bo im nieszczepione dzieci zaczynają chorować bo to wina szczepionek, paranoja, masz rację mądry wyciągnie wnioski a póki co kolega ci napisał nie chcesz, nie szczep ale skończ jęczeć bo nudny jesteś jak płaskoziemcy, może wyciągniesz wnioski jak staniesz nad grobem własnego dziecka.

  • Koleś… zagarnąłeś mój nick, ale ja nie o tym…

   Pier***lisz bez sensu, rzucając ogólnikami – podobnie jak i podobni Tobie, którzy starają się wywołać panikę w mediach społecznościowych „przeterminowanymi” szczepionkami. Obaj wiemy, z jakiej opcji jesteś… Nie wiem, czy jesteś oczytany czy oświecony – ale, proszę, nie nazywaj tego MĄDROŚCIĄ. Jesteś w tym samym worku co wyznawcy guru leczącego raka witaminą C, zażywającymi sproszkowany róg nosorożca na potencję oraz odrąbujący członki albinosów w Afryce dla odpędzenia złych duchów…

   Jak wiem, że głos rozsądku (w osobach powyżej piszących) nie zrobi na Was, anti-vax’ach, żadnego znaczenia – żadna prawda nie wyzwoli ograniczonego umysłu 😉 W Polsce funkcjonuje ponad 300 różnych sekt, pod postacią kościołów, stowarzyszeń, itp… Wasze ugrupowanie, antyszczepionkowe, jest w tej chwili na fali – jednak pamiętajcie, że z fizyki wiadomo, że fala zbudowana jest z grzbietów i dolin. Wasze tezy o śmiertelności poszczepiennej, wywoływaniu autyzmu, rtęci i innych trucizn zawartych w szczepionkach są oparte na półprawdach – lub obalonych wielokrotnie w badaniach kłamstwach. Ale – rzecz jasna i tak wiecie lepiej (zmowa rządów, koncernów farmaceutycznych, itp…)

   Kiedy czasem próbuję podyskutować na forach z Tobie podobnymi wyznawcami jedynie słusznej linii „anty” – czuję się niczym uczestnik jednej z pierwszych miesięcznic pod Pałacem Prezydenckim, kiedy próbuje się ludziom wytłumaczyć że to była katastrofa, a nie zamach… Wiesz, jakie towarzyszą temu reakcje zgromadzonych? Wiesz… 😉

   I na koniec puenta: w jednym z mediów ogólnopolskich podawano ostatnio wyszczepienność na odrę wśród mieszkańców Polski… Z tego co pamiętam najwięcej szczepionych to podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie. Najgorzej pod tym względem wypadają kujawsko-pomorskie i wielkopolskie. Daje do myślenia? Że niby zwykły, prosty lud się boi i szczepi a światli mieszkańcy zurbanizowanych regionów są zbyt świadomi aby dać się złapać na szczepienia? No to kolego, przestudiuj sobie historię upadków cywilizacji (od Majów począwszy na Cesarstwie Rzymskim skończywszy) a może coś do Ciebie trafi.

   Pozdro,
   100% Mario

   • Posłuchaj człowieku ja nie jestem przeciwnikiem szczepień tyko przeciwnikiem eksperymentu na nas. Po pierwsze to chcę mieć wybór a po drugie chcę żeby ktoś zaczął kontrolować co jest w szczepionkach bo przez ostatnie 10 lat żaden organ państwowy nie sprawdził czy to co podaje producent jest prawdą. Widać po średniej że jeżeli damy ludziom wybór to chętniej będą się szczepić bo to pokazują dane z krajów w których nie ma obowiązku szczepień. Straszenie nas epidemią odry jest głupim wybiegiem który w założeniu ma spowodować większą wyszczepialność a w rzeczywistości denerwuje tak społeczeństwo, że efekt jest odwrotny. Mnie interesuje żebym miał możliwość wyboru i wiedział na co się decyduje bo kot w worku jaki jest nam oferowany jest nie do przyjęcia.

    • szczepienia.pzh.gov.pl/wszystko-o-szczepieniach/jak-sie-bada-bezpieczenstwo-szczepionek/6/?print-version

     Ja wiem, że wolałbyś bardziej „miarodajne, niezależne, ilościowe i jakościowe” opracowanie ale jeśli masz czas… poszukaj w materiałach angielskojęzycznych.

     Zwykle boimy się tego, co nieznane i niezrozumiałe – i myślę, że stąd problemy z ugrupowaniem wyznawców „anty-vax”. Bo główny pion stowarzyszenia to osoby z pewnością niegłupie… ale mające w tym swój zasr***ny interes. Natomiast ich pozycja ugruntowana została przez grupę osób których dzieci zostały skrzywdzone przez los – i te tragiczne częstokroć „okoliczności” zostały wykorzystane w kampanii przeciwko szczepieniom.

     Moje dziecko przechodzi na bieżąco kalendarz szczepień. Nie zawsze w terminie (musi być w 150% zdrowe – i to nie lekarz o tym ostatecznie decyduje, tylko rodzic który zna swoje dziecko) i przede wszystkim… unikamy szczepionek poliwalentnych (skojarzonych). Tak na chłopski rozum: nikt rozsądny nie pije w tym samym czasie wódki, wina, piwa i szampana…

     Tyla

  • A przy okazji…

   biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,24133223,odra-historia-gdzie-szczepienia-sa-obowiazkowe.html

   Poczytaj i pooglądaj statystyki… Źródła pod infografikami. Żeby nie było, że dane z kosmosu 😉

   Pozdro,
   100% Mario

   • No proszę cię nie ma teraz mediów komercyjnych, które nie były by własnością albo bezpośrednio uzależnione od przemysłu farmaceutycznego który jest największym reklamodawcą. Nie ma co się napinać tylko starać się ogarnąć całość bo zdrowie społeczeństwa powinno być dla nas najważniejsze, a to nie zawsze idzie w parze z interesami farmaceutów i lekarzy mimo że tak być nie powinno. Kasa zepsuła już nie jednego a zabijać można była dla marnych groszy jak pokazuje dawna historia z pavulonem w łodzi, a co mówić za miliardy którymi obraca farmacja.

    • Nie ma też mediów niezależnych. Ktokolwiek w to wierzy w tym poje***nym świecie zakrawa na idiotę. Sorry… Moim skromnym zdaniem zawsze jest jakiś interes.

     Masz tylko swój rozum aby oddzielić ziarno od plew. Ale aby to uczynić trzeba jednak słuchać obydwu stron – problem w tym, że tego już się nie da słuchać…

     Pavulon to zupełnie inna bajka… Tam kilku skur***li postanowiło dorobić sobie do pensji. Zwykli mordercy… Jeśli jednak faktycznie tajne stowarzyszenia i organizacje w porozumieniu z rządami państw i korporacjami typu firmy farmaceutyczne rządzą tym światem (całe mnóstwo informacji w sieci, www, yt… DarkNecie) to nie mamy się czego obawiać… nas los jest i tak przesądzony. Jesteśmy jedynie królikami doświadczalnymi. Trochę jak w Matrixie…

     Jeśli jednak jest nadzieja i większość teorii spiskowych to jedynie wytwór chorych umysłów ludzi, którzy sieją zamęt i czerpią z tego profity (bądź też karmią się strachem tłumu) – pozostaje jedynie przyglądać się temu z boku, ale z bliska – i ratować kogo się da.

     Tyla

 2. Vax pro?a podobno szczepią priorixem. Ten Mmr to niech sobie wsadzą.

 3. rogacz z józefowa

  Więcej ludzi umiera na Grypę niż na Odrę ale nie robią takiego alarmu….o co chodzi ?

  • Chodzi o sposób i szybkość rozprzestrzeniania się, odra jest łatwiejsza do zarażenia. Chorując na grupę nie musisz zarazić całej rodziny nawet jak nie szczepiona. Chorując na odre zarazisz wszystkich w domu niezaszczepionych.

 4. Na szkarlatyne choruje corocznie ok 16 tys osób.
  Na salmonelle 10 tys i corocznie umiera kilka.
  Na odre 60-150 osób A ostatnie śmiertelne zejście było w 1998 roku, była to 33latka bez potwierdzonych zachorowania.
  Taka jest różnica że na szkarlatyne ani na salmonelle nie ma szczepionki i ludzie umierają.
  Na odre niestety jest

 5. Mam nadzieję że tymi co rozsiewają informacje mające wzbudzić niepokój w społeczeństwie zajmą się odpowiednie służby bo to albo głupota albo ruski troling. A ci co nie chcą się szczepić to też niech nie biorą witaminy c i pastylek na ból głowy bo rozumując ich tokiem myślenia tam to dopiero koncerny oszukują na składzie i zarabiają.

 6. Z danych nizp pzh wynika, że w 2016 r. Było 133 przypadków zachorowań na Odrę. W tym roku jest mniej i już robią aferę.
  To powinno dać niektórym do myślenia.

  • Pojawiła się głupia moda na nieszczepienie, więc jest na to reakcja. Niska zachorowalność na odrę jest dzięki szczepionkom. Jak ludzie przestaną się szczepić będziemy mieli tysiące zachorowań i zgonów.

  • Uzupełnij ile było zachorowań w 2015 i 2017 Podaj też jak wygląda statystyka odmowy zaszczepienia dzieci na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Wtedy możemy zacząć rozmawiać na temat zachorowalności i problemu epidemii.

   • 2014-110, 2015-48, 2016-133, 2017-63, 2018 -128 Jak widać co 2 lata jest taki wzrost zachorowań a jakoś 2 lata temu nie słyszałam aby trabili wszędzie o wzroście zachorowań..
    Nie jestem przeciwniczka szczepień tylko po co o tym trabic, skoro Odra nie jest jakaś straszna choroba. Są gorsze. Powinni lepiej edukować o HPv bo też notuje się wzrost zachorowań. Nie mówiąc już o tym.ile kobiet umiera na raka szyjki macicy, w przypadku Odry umiera mała liczba chorych.

    • Mała dygresja… W szczepieniach profilaktycznych mówimy o kimś, kto nie jest świadom zagrożeń (niemowlęta i dzieci). W przypadku szczepień p/grypie czy – jak wspomniałaś – zagrożeń brodawczakiem (i nie tylko – choćby żółtaczka…) – dokonujemy ich świadomie, najczęściej jako dorośli.

     I problem jest w tym, że rodzice anti-vax decydując o życiu swoich dzieci działają – powiedzmy to szczerze – wbrew nauce. Stawiają się ponad prawie 150-letnią historią szczepionek w służbie ludzkości. Kluczowe jest to, czy rodzice działają świadomie dla dobra dziecka (w ich wewnętrznym przekonaniu…) czy też zgodnie z panującą modą… Bo to, że w ich wyimaginowanym świecie pełnym złych rządów państw sprzymierzonych z korporacjami farmaceutycznymi całe zło to szczepionki – nie mam co do tego wątpliwości. Nie ma wirusów, nie ma bakterii, Ziemia jest płaska.

     Koniec. Kropka.

     • Już dawno nie ma nauki. Wiesz ile badań było prowadzonych na akademii medycznej w lublinie nie sponsorowanych przez przemysł farmaceutyczny przez ostatnie 15 lat. ZERO. Wiesz ile szczepionek było przebadane na skład i skuteczność przez sanepid albo ministerstwo zdrowia przez ostatnie 10 lat. ZERO. Człowieku pomyśl troszeczkę. Czemu wydajemy z budżetu miliardy na szczepienia a nie sprawdzamy co kupujemy. Po co robić dobre bezpieczne szczepionki skoro nikt tego nie sprawdza i w Polsce jest takie prawo że producent nie odpowiada za powikłania. Lepiej się nie da. Robić coś co jest obowiązkowe i mieć gdzieś czy działa bo nikt tego nie kontroluje i na dodatek nie ponosić za to odpowiedzialność.

     • Ale skąd masz takie dane? Ja należę do tych wątpiących i ciągle szukam odpowiedzi. Chętnie poczytam Twoje źródła informacji. Poważnie. Naprawdę serio.

      Leczysz się? Zażywasz jakieś leki? Każdy z nas choruje i łyka pigułki – takie czasy… Żyjąc w Lublinie jednak szybciej się wykończysz – smog, spaliny, chemia w meblach, pokarmach, kosmetykach. Możesz przenieść się na wieś, zasadzić grządki, hodować drób, świnkę, krowę na mleko i przetwory. Odżywiać się zdrowo, oddychać lepszym powietrzem z dala od cywilizacji…

      Możesz… bo sam dokonujesz wyborów. Za siebie. Możesz też nie robić nic. Powielać informacje nie odnosząc się do źródeł. Takie życiowe Ctrl+C –> Ctrl+V.

      Ja podejmuję bardziej odpowiedzialne decyzje… za swoje dziecko, które samo o sobie jeszcze nie stanowi. Podejmuję to ryzyko będąc świadomym, że być może wybieram mniejsze zło…

      A poniżej… odnośnik do pewnego wpisu na blogu. W nim sporo źródeł na temat.

      blogojciec.pl/dzieci/szczepic-dziecko-35-najbardziej-popularnych-mitow-temat-szczepien/

      Pozdrawiam

  • S45 napisał/a:
   […] To powinno dać niektórym do myślenia […]

   Pardon… a Tobie już coś świta? Jeśli potrafisz się samo ubrać, umyć, nakarmić i wypróżnić – to może i potrafisz czytać nie tylko tytuły publikacji ale i same artykuły.

   Ale… to jeszcze trzeba pomyśleć… przeczytać ze zrozumieniem. Dla co poniektórych… to zbyt wiele.

   • Nie powtarzaj sloganów i nie wierz we wszystko co piszą. Prawda jest zawsze pośrodku i nikt nie ma absolutnej racji.

 7. Nie ma się co szczepić, bo nie ma zachorowań? Nie ma, gdyż prawie wszyscy są zaszczepieni. Gdyby wystąpiła epidemia odry w aptekach brakłoby leków przeciwgorączkowych i ich ceny gwałtownie by wzrosły! W tej chorobie temperatura przekracza 39`C. Czy ktoś z taką temperaturą, schowa swoje dziecko pod kołderkę? Sam zostanie zarażony i kto przyniesie leki? Potem wymyślą cudowny drogi lek leczący odrę- czysty interes!

  • Przecież ta rodzina o której ta trabili w tv zachorowała na Odrę, mimo że 2 osoby były zaszczepione. Ludzie, przejrzyjcie na oczy

   • Jaką Ty telewizję oglądasz? Nawet w „jedynej i słusznej TVP” jest mowa o niezaszczepionej CAŁEJ rodzinie (nie oglądam ale znalazłem wpis na www tej telewizji)… O innych mediach 😉 o których nie wspomnę – to samo.

    Podobno tylko świeże ekskrementy śmierdzą najbardziej. Zatem… nie będę Cię dalej trącał. Zaschnij, nie będzie capić.

    Innym też polecam nie ruszać już tego g**na 😉

 8. No i znowu mamy przykład ubóstwa intelektualnego- nie szczepię bo ZŁOO siedzi w szczepionkach i big farma zarabia. Sam nie jestem zwolennikiem mixów szczepionek – 3 w 1 albo sezonowych na grypę. Szczepionki na polio, dur brzuszny, błonicę, odrę – są znane od wielu lat i nie jeden osobnik który teraz tak się boi szczepień, dzięki nim żyje i nie jest kaleką. Napisze w Internecie jeden bałwan coś w stylu: płaska ziemia, chemitrails, szczepionki z ołowiem- a reszta chodzi i bezmyślnie powtarza, robiąc krzywdę w większości swoim dzieciom. Za leczenie takich dzieci nie powinien płacić NFZ, a
  bezmyślni rodzice biednego dziecka!

  • A szczepienia poza ustawowym czasem powinny być płatne, zero litości dla antyszczepionkowcow!

   • Szczepienia są płatne z naszych podatków wiec lepiej pomyśl zanim coś napiszesz. Nie ma bezpłatnych szczepień bo to co nazywasz bezpłatnymi kosztuje kilkanaście tysięcy złotych od głowy każdego dziecka. Jest o co robić szum bo kasa ucieka. Dla przemysłu to lepiej żebyś chorował. Dramat jest tylko w dwóch przypadkach. Jak pacjent umarł albo wyzdrowiał. Masz brać leki całe życie i non stop być chory.

  • Za powikłania poszczepienne powinien odpowiadać producent a nie my jako społeczeństwo. Dla mnie to chętnie zrezygnuję z nfz jeśli nie będę płacił zus-u bo po cholerę skoro i tak wszędzie trzeba iść prywatnie. Tylko takiej opcji nie ma. Przykre jest to że w przeciwieństwie do innych krajów europejskich w Polsce dało się kupić ustawę na podstawie której to nie producent szczepionki odpowiada za powikłania tyko podatnicy.

   • Mario pisał:
    […] Przykre jest to że w przeciwieństwie do innych krajów europejskich w Polsce dało się kupić ustawę na podstawie której to nie producent szczepionki odpowiada za powikłania tyko podatnicy. […]

    Poproszę źródło…

 9. W cywilizownych Niemczech, gdzie nauka nie stoi na pewno na niższym niż u nas poziomie nie ma przymusu szczepień. Ale oczywiscie to nie daje nikomu do myslenia .W PRL-bis przymus goni zakaz i zakaz goni przymus. To też daje do myslenia. (Nb to nie ma nic wspólnego z aktualnie rządzącą partią, tak jest od 1989r).

  • Dokładnie. Zreszta po co szczepic skoro u tej rodziny która zachorowała na Odrę, wszyscy byli chorzy, także Ci zaszczepieni… Skoro szczepionka nie pomogła to po co się szczepic?

   • DD…

    Ponawiam prośbę… nie pisz już więcej o tej rodzinie bo flaki się gotują. Bredzisz jak przetrącony, a skoro kłamiesz w jednej kwestii – reszta Twojej wypowiedzi, cokolwiek nie napiszesz – nie warta jest funta kłaków (oraz mojej i innych pisaniny…)

  • Jeśli jesteś lekarzem to znasz zapewne ten artykuł… a jeśli tylko trollem – to tym bardziej zajrzyj na poniższą www.

   szczepienia.pzh.gov.pl/faq/wyglada-obowiazek-szczepien-roznych-krajach/

   Jest tam wpis odnośne Niemiec, który POTWIERDZAŁBY Twoje słowa, jednakże… czasy się zmieniają 😉

   Ciekawe czy w Polsce taki przepis by przeszedł?

   Polecam poczytać 😉

   • Obejrzyj film vaxxed i zrozum ze prawda nie zawsze jest czarna albo biała. Poznaj obie strony i wyciągnij wnioski jak na inteligentnego gościa przystało. Bez względu na to jakie będziesz miał zdanie po tym materiale pozwoli ci to zrozumieć drugą stronę, nawet jeśli uznasz że jest w błędzie. Będziesz wiedział czego boją się obie strony i dla czego powinni ludzie mieć wybór.

    • Widziałem go ponad rok temu. A Wakefield to taki nasz dr Jaśkowski. Tylko mi nie mów, że działają dla dobra ludzkości pro publico bono.

     A ja polecam dzisiejsze „interview” z panią Sochą (STOP NOP) podczas obrad sejmowej komisji ws, projektu likwidującego obowiązek szczepień… Rozumiem, że ten uśmieszek Mony Lisy nie schodzący z tej facjaty i nagrywanie obrad telefonem to norma wśród osób z paranoidalnymi zaburzeniami osobowości.

     To przykre, kiedy grupka ludzi wykorzystuje tragedię rodziców z dziećmi autystycznymi, u których wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne – bo tego nie neguję, żeby było jasne – do własnych celów. Jakich? To już odpowiedz sobie sam…

 10. „Z sześcioosobowej rodziny zachorowało pięć osób, w tym dwie dorosłe i jedno dziecko szczepione oraz dwoje dzieci, które nie były szczepione, bo miały przeciwwskazania stwierdzone przez lekarza.
  „Gdy nie mamy dokumentacji czy osoby były zaszczepione, traktujemy je jako nieszczepione.”
  – mówiła przedstawicielka PSSE w Pruszkowie tłumacząc wcześniej przekazane fałszywe informacje.

  Radzę wyłączyć tv, bo jak widać większość jest podatna na kłamstwa i wierzy we wszystko co mówią w tv..

  • Telewizja kłamie bo rządzą w niej jak wszędzie pieniądze, a czyich reklam jest najwięcej to nie trzeba zgadywać. Ten kto płaci ten kształtuje rzeczywistość w mediach. Producenci leków i szczepionek wymagają tego żeby informacje były takie jakie sobie życzą. Oni płacą i oni wymagają. Jak płacę muzykowi za granie to ma grać jak mu każę a jak nie to biorę innego grajka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia