Inspekcja Sanitarna w Lublinie dementuje nieprawdziwe informacje na temat szczepionek (zdjęcia)

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie postanowiła się do nich odnieść. Chodzi o terminy ważności szczepionek przeciwko odrze, śwince i różyczce.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiają się informacje, że trwa medialna nagonka dotycząca zachorowań na odrę. Część komentujących pisze, że w magazynach zalegają szczepionki, których daty ważności właśnie się kończą. Do sprawy tych zarzutów odniosła się Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.

– W związku z błędnymi informacjami rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych, dotyczącymi terminu ważności szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce, Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie informuje, że w chwili obecnej w magazynie szczepionek Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie znajduje się preparat szczepionkowy MMR Vax Pro z terminem ważności 31.07.2020 r. Preparat ten wykorzystywany jest do szczepienia przeciewko odrze, śwince i różyczce. Na dzień dzisiejszy w magazynach szczepionek Powiatowych Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych na terenie województwa lubelskiego, preparat ten posiada termin ważności: 31.03.2020 r. oraz 31.07.2020 r. – czytamy w komunikacie.

WSSE w Lublinie jednocześnie informuje, że można wykonać badania w kierunku odporności na odrę. Są one skierowane są do osób, które nie widzą, czy były szczepione. Badania wykonywane są odpłatnie.

(fot. WSSE Lublin)

Zobacz również

44 komentarze

 1. Może jestem bezwzględny, ale tak działa dobór naturalny. Najmocniejsi przetrwają. Nie szczepiąc pomagamy przyrodzie.

 2. Na ulotce każdego leku czy suplementu diety jest informacja, że „każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu”, a szczepionki przyjmowane w Polsce nie powodują nic? Zastanówcie. Państwo dba o obywateli, bo nakazuje Wam szczepić dziecko? A jak dziecko po szczepieniu zostaje chore na całe życie, to gdzie jest Państwo? Za co rodzic ma leczyć malucha? Wtedy już nikt Cię nie pyta, jak sobie radzisz. Taka jest opieka Państwa i całego systemu zdrowia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku