Dzieci od siedmiu godzin siedzą na ulicy czekając na autokar. Rodzice winią przewoźnika, ten zaś policję

W poniedziałek rano rodzice dzieci mających jechać na wycieczkę zaalarmowali nas, że od kilku godzin nie ma autokaru. W końcu na własną rękę załatwili transport.

W poniedziałek rodzice uczniów ze szkoły na os. Nałkowskich w Lublinie zaalarmowali nas, że ich dzieci od kilku godzin oczekują na autokar, który miał ich zawieźć na wycieczkę do Poznania i Berlina. Niestety pojazd nie przyjechał, a grupa 16 dzieci i dwóch opiekunów siedzi na walizkach przy ulicy oczekując już na kolejny autokar.

Jak ustaliliśmy na miejscu, wycieczka miała wyjechać o godzinie 4 rano. Opiekunowie zaniepokojeni tym, że nie ma autokaru, niezwłocznie podjęli próby skontaktowania się z firmą, która miała zapewnić transport. Przekazali nam, że przedstawiciel przewoźnika poinformował ich, iż pojazd nie przyjedzie. Co więcej, firma miała nie zaproponować żadnego rozwiązania problemu.

Opiekunowie na własną rękę załatwili więc nowy transport dla dzieci. W chwili obecnej czekają na przyjazd pojazdu z innej firmy. W rozmowie z opiekunami usłyszeliśmy, ze dzieci wstały już o godzinie 3 i w miejscu zbiórki były już przed godziną 4. Niestety w skwarze i ukropie czekają od ponad siedmiu  godzin, aby w końcu wyjechać na wyczekiwaną od dawna wycieczkę.

Skontaktowaliśmy się z firmą Impex Trans z Lublina, której przedstawiciel poinformował nas, że autokar przed wyjazdem został poddany kontroli policji. Jak nam wyjaśniono, funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z powodu wycieków, które jego zdaniem miały być… skroplinami z klimatyzacji. Zapewniono nas jednocześnie, że autokar był sprawny i rano przeszedł badanie techniczne, we trakcie którego nie stwierdzono żadnej usterki. Jednak organizatorzy wycieczki, po tym jak dowiedzieli się o tym fakcie, mieli zrezygnować z usług firmy.

Tymczasem jak ustaliliśmy, o ile policjanci nie mieli zastrzeżeń co do zewnętrznego stanu autokaru, to w trakcie sprawdzania układu kierowniczego zwrócili uwagę na kapiący płyn. Kierowca tłumaczył mundurowym, że są to skropliny z klimatyzacji. Jednak ciecz była tłusta. Okazało się, że to płyn hamulcowy. Potwierdziło się to w momencie, kiedy kierowca wcisnął pedał hamulca. Wtedy przewodami zaczęła spływać struga płynu.

– Usterka układu hamulcowego dyskwalifikowała pojazd do wyruszenia w tak długą trasę. Dlatego też przeprowadzający kontrolę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu – dodaje kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

43 komentarze

 1. Jaka to firma? Gdzie ma siedzibę?

 2. Miał ich „zawieść” i zawiódł, gdyby miał ich „zawieźć” to by zawiózł 🙂
  Literówka się komuś przytrafiła.

 3. Trasa z Lublina do Berlina biegnie Wielką Niziną Europejską. Płasko jak stół, więc hamulce nie są specjalnie ważne. No chyba, że trafi się korek na autostradzie.

  • Oto obraz wasz polaki. Autokar niesprawny, ale spoko, można jechać bo płasko, nic się nie stanie. „Paaanie, czepiają się niepotrzebnie. Przewoźnik też człowiek i musi zaroobić. A badania techniczne to niemce wymyślili. Polak zawsze da sobie radę, no nie?” A później w europejskich wiadomościach pokazują wyciąganie trupów z autokaru.

   • Głupcze, przecież to był żart. Brak słów.

   • Serio na poważnie bierzesz komentarze kogoś kto ma nick „Jurny Stefan” ? Lepiej żony pilnuj bo JS może być twoim sąsiadem 🙂 A Ty możesz wujkiem zostać….

 4. Być może uratowali w ten sposób dzieciom życie.
  Swoją drogą ten co robił rano przegląd to był ślepy? czy zaślepiony?

 5. Impex Trans – przynajmniej wiadomo kogo się wystrzegać.

  • Szczerze? Impex Trans to najlepsza firma z jaką kiedykolwiek współpracowałem – jeżdżę z nimi od wielu lat. Tak jak napisał poniżej „Nauczyciel” to sprawa niepoparta żadnymi dowodami! Polecam tę firmę KAŻDEMU, są niezawodni i najzwyczajniej w świecie ktoś podłożył im niezłą świnię! W przeciwieństwie do wielu autorów tutejszych komentarzy, ja pofatygowałem się, pogrzebałem i okazuje się, że nikt nie dowiódł, iż faktycznie była jakakolwiek usterka. Ludzie! Tak właśnie w Polsce niszczy się konkurencję!!! Reasumując, polecam tę firmę, bo są naprawdę fantastyczni! I tylko dzieci żal, bo wygląda na to, że zupełnie niepotrzebne opóźniono im wyjazd 🙁

   • Co za bzdury. Podczas kontroli autokaru, po naciśnięciu pedału hamulca z układu lał się płyn hamulcowy. Taką informację jak widać przekazała policja. Uważasz, że policja kłamie? Nie ośmieszaj się. Idź pogadaj z rodzicami tych dzieci co tam stali w słońcu 7 godzin.

    • Nie napisałem, że policja kłamie, tylko, że nie jest NIEOMYLNA. Sam jestem ojcem, wielokrotnie byłem opiekunem na wyjazdach, sam organizowalem mnóstwo wyjazdów i może Pan wierzyć lub nie, ale wielokrotnie zdarzyło się tak, że wielki Pan Polcjant miał gorszy dzień, czepiał się kierowcy i autokaru przez 2 godziny (a dzieci czekały na walizkach) po czym uznawał, że „Możecie jechać” Jesli nigdy nie organizował Pan wyjazdów, to nie wie Pan tak naprawdę jak to wygląda. Tyle w tym temacie.

   • Skoro to taka wspaniała firma to dlaczego nie postawiła innego autokaru? Pracowałem w kilku firmach transportowych jako kierowca i wiem jak to wygląda. Porządna firma ma zawsze w zanadrzu zapasowy, sprawny autokar. Awaria zawsze morze się zdarzyć nawet w nowym wozie. Firma dbając o swój wizerunek nie zostawia klienta na lodzie.

 6. Głupi uśmiech na piance piwa

  A prywaciaz swoje… Wina Policji że mu plany popsuł na zarobek… Kosztem narażania życia i zdrowia dzieci… A co tyle razy się udawało a dzisiaj czepiają się… Ta nie dobra drogówka…
  Brawo Policja brać się panowie za cwaniaków przewoźników.

 7. Cwaniakow przewoźników likwidować a swój drogą ciekawi mnie jaki oni płyn hamulcowy znaleźli w pneumatycznym układzie hamulcowamym autokaru.

  • To był pojazd typu bus a więc z hydraulicznym układem hamulcowym. W dowodzie rejestracyjnym widnieje jako autobus, a zgodnie z nazewnictwem i wykorzystaniem miał służyć jako autokar.

  • Ciołu… 16 osób… nie pomyślałeś, że jadą busem lub autobusem typy midi?? W 90% są tam układy hydrauliczne.

 8. Tacy przewoźnicy powinni być likwidowani z rynku.

  Dzieci nie mogły przejść kawałka do szkoły i tam poczekać?

 9. Za taki nr powinna być zabraną licencja na transport. Nieszczelny układ hamulcowy to prawie 100 % pewności że dojdzie do tragedii. Ale co tam. Koła się kręcą to może się uda kolejny raz bez ponoszenia „zbędnych ” kosztów… A już oskarżenia w stronę Policji to już szczyt bezczelności. Czyli typowy prywaciarz- cwaniak uważający każdego w około siebie za głupszego i gorszego… Ot biznes po polsku. Ale pewnie na na jakąś s klasę czy panamere jest i tam hamulce nie przeciekaja

 10. Tydzień temu przechodziłem to samo. Moje dzieci nie pojechaly na wycieczkę bo autokar byl niesprawny. Też wycieki. Właściciel firmy postawił warunek że podstawi drugi ale nie dzwonimy po policję bo zapewnił ze autokar jest sprawny. Wycieczki nie było.

 11. Czy był to autokar Lubelskiej firmy
  Impex-Trans
  Wyszyńskiego 1 lok 1
  20-102 Lublin
  tel. +48 (81) 740-21-25
  kom. +48 503-154-253
  [email protected]

 12. Ciekawe o której rano był przegląd?? O 3 rano?? Dobrze ze tak wyszło bo dzieci mogły już nie wrócić. Zakaz dla przewoźnika na prowadzenie takiej FIRMY!!

 13. Współczuję, siedzieć 7 godzin w ukropie. Gorzej niż Rozalka w piecu.

 14. Po pierwsze czemu jest podana nazwa firmy – czyżby ktoś komuś kopał dołki? A po drugie od kiedy w autobusie jest płyn hamulcowy w pneumatycznym układzie hamulcowym?

  • To nie jest żadna tajemnica, że dana firma wiezie wycieczkę ze szkoły. Autobus to także bus.

  • nazwa firmy nie jest tajemnicą. Może tez to być reklama, antyreklama albo kryptoreklama

 15. Policja powinna jeszcze odwiedzić tę Stację Diagnostyczną która robiła „przegląd” … bo wygląda na to że przegląd był ale fikcyjny. Dobrze że nie doszło do tragedii. A na drugi raz szkoła niech się zastanowi zanim podpisze z „januszem biznesu” umowę.

 16. Ciekawe gdzie ten przegląd robił rano skoro wycieczka miała wyjechać o 4?

 17. Przecież ta tz. firma Marusza B. to wiadomo że dziad trans dla biednych kierowców 120zł dziennie i drutowanie . Współczuję dzieciom

  • JBK zapomniałeś/łaś dopisać przy swoim podpisie słowa KONKURENCJA. Takie komentarze są tak prymitywne, że tylko kogoś z konkurencji stać na taki wpis. Słaaaaabeeeee!!!

 18. Mój syn pojechał na tą wycieczkę ciekawe jak ci ludzie co piszą takie komentarze niektóre by się czuli jakby to ich dziecko jechało czy było by im tak wesoło pisząc takie bzdety bez komentarza

 19. Niebywałe jest dla mnie, jak można tak strasznie obrzucać kogoś błotem, nie posiadając żadnych dowodów! Artykuł powstał jeszcze w trakcie trwania całej akcji, gdzie tak NAPRAWDĘ nie było jednoznacznego stwierdzenia, że wyciekajacy płyn jest płynem hamulcowym i jak się potem okazało ŻADNE badanie techniczne nie potwierdziło takiej usterki!!! Policjant NIE JEST osobą wszechwiedzącą i na podstawie samych oględzin NIE JEST W STANIE określić co tak NAPRAWDĘ się zadziało. Współpracuję z firmą Impex Trans od bardzo wielu lat i NIGDY nie wydarzyło się nic, co wywołałoby niezadowolenie moje, moich uczniów czy rodziców. Autokary, ktorymi jeździliśmy po Europie zawsze były w doskonałym stanie, kierowcy bardzo mili i kulturalni, a nawet jeśli my, organizatorzy, zmienialiśmy czasami plan wycieczki, zawsze szli nam na rękę i nie ponosiliśmy żadnych dodatkowych kosztów. Tak, wiem, teraz oczywiście na moją głowę zostaną wylane całe wiadra pomyj, ale trudno… Polecę tę firmę KAŻDEMU i sama zamierzam jeszcze niejeden raz skorzystać z ich usług.

 20. No wreszcie ktoś podszedł po ludzku do sprawy! Brawo Nauczyciel!!! Ja też nie mogłem już czytać tych obrzydliwych komentarzy. Moja firma współpracuje z Impex Transem od 10 lat i nigdy nie okazali się firma nierzetelną. Podobnie jak Pani napisała, my też jeździliśmy po całej Europie – zawsze wracaliśmy zachwyceni!!! Jak można bez jednoznacznych dowodów tak niszczyć ludzi?! Bo przecież firma to LUDZIE!!!

 21. Jak płyn mógł kąpać z hamulców których układ jest w autobusie pneumatyczny ??

 22. W autobusach układ hamulcowy jest pneumatyczny, więc ktoś tu sciemnia nieźle.

 23. Do Nauczyciel i Muzyk. Skoro firma transportowa jest taka spoko to dlaczego nie podstawila innego samochodu. To po pierwsze a po drugie skoro to nie byl zaden powazny wyciek to co za problem bylo zrobic przeglad na stacji odebrac dowod i pojechac z dzieciakami na wycieczke. Bzdury piszecie:-)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8786zł 0.05%
  • GBP 5.0238zł -0.04%
  • EUR 4.2928zł 0.1%
  • CHF 3.9113zł -0.05%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Studenci UMCS organizują SWAP i Spartakiadę
   XV i XVI edycja Wyprzedaży Garażowej w Lublinie
   Kiermasz charytatywny w centrum handlowym Felicity. Celem jest pomoc dla Zoi
   Walczymy razem z Sebastianem: Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski w Zamościu
   90 lat Polskich Linii Lotniczych LOT – historia lotnictwa komunikacyjnego w Polsce
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.