Cyganki zarzuciły mu koc na głowę. Uciekły, gdy 87-latek zaczął strzelać

Od kilku dni mieszkańcy gminy Sosnówka są pod wrażeniem odwagi jednego z mieszkańców Rozwadówki. Starszy mężczyzna samodzielnie odparł atak grupy Romów.

27 komentarzy

 1. fun fun tulipan

  działania policji okazały się bezskuteczne, ale zatrzymanie, oskarżenie i skazanie dziewuchy co się żle wyraziła o ,,uchodźcach” okazało się skuteczne podobnie jak łapanka na parę dziadków co to pokazywali w TVNie

  • pewnie maja przyzwolenie na opieszałość w sprawach, gdzie sprawcami były brudasy, a swoją drogą pewnie kręcą się po rynku w Kazimierzu Dolnym, albo koło Novej lub za PKSem na targu w Lublinie…

 2. prorok czy co ?

  O co chodzi z tymi cyganami czy oni na prawdę nie chcą pracować ani jeden ?

  • A Ty widziałeś kiedyś pracującego cygana ???

  • W Puławach była akcja aktywizacji zawodowej Romów i żaden się chętny na znalezienie pracy nie pojawił 🙂 . Oni wolą kraść i kombinować niż hańbić się pracą.

 3. co to za policja w jakim kraju my zyjemy….

 4. Bohater dnia!

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

   Brawo Panie „Dziadku”!!! Dużo zdrówka życzę i przynajmniej „stówki” życia.
   Gdybym mógł się przemieszczać chętnie wpadłbym do Pana z flaszeczką dobrej naleweczki, a niejako przy okazji „wspomógłbym” czymś ostrzejszym na wypadek powtórnych odwiedzin tych agentek towarzyskich.

 5. Szkoda, że to tylko broń hukowa. Brawo dla dziadka.
  ps. Co na to otwarta rzeczpospolita i hejtstop?Dalej będą bronić cyganów i im podobnych?

 6. Odjechali w nieznanym kierunku? Polecam przetrzepać tych co mieszkają w Piaskach przy stawach – też mają takie akcje wyjazdowe…

 7. szkoda, że to tylko broń hukowa była, powinien je nafaszerować ołowiem i nabić na pal przed domem jako przestrogę i niech by tak siedziały dopóki nie zaczną śmierdzieć – My home is my castle.

  • Z więzienia by nie wyszedł. Nie wiem czy za użycie broni hukowej prokurator mu jakiś zarzutów nie wytoczy. U nas w kraju nie możesz się bronić we własnym domu, gdy ktoś Cie morduje, okrada bądź gwałci. Prawo chroni bandytów.

   • prawo jest ch***owe, ale i sądy też, dziadek ma 87 lat więc nie wiem czy zdążyliby go skazać 😉

   • jakbym za podobny czyn obrony własnej został skazany przez „sąd” to jak bym wyszedł z pewnością starałbym się odwiedzić „sąd” z narzędziem zbrodni:)

  • Aaron Fleischmann

   @Panie Kurwin, „my home is my castle”, prawo własności to nie licencja na zabijanie. Żaden człowiek nie ma prawa być prokuratorem, sędzią i katem w jednym. A przykład tego starszego pana pokazuje, że wcale nie jest potrzebna broń ostra, by skutecznie odstraszać rabusiów bądź napastników. Każdy człowiek ma prawo się bronić (tak jak ten pan), nikt nie ma prawa zabijać.

   • a co to jest broń ostra? pałasz, pika, miecz, widelec, a może szabla? ale jak szabla tępa to już nie jest ostra? Nienawidzę takich tępawych anarchistów którzy twierdzą, że zabicie napastnika w obronie własnej czy w obronie innego człowieka jest działaniem niepotrzebnym i potępionym!!! Życie i zdrowie własne, a w przypadku służb, innych osób, jest dobrem najwyższym więc rozwalenie łba napastnikowi który chce nam zrobić krzywdę fizyczną jest naszym prawem!!! Nigdy nie zawaham się posłać kilku gram ołowiu między oczy napastnika, gdy ten będzie próbował zamachu na moje życie lub zdrowie- a mam czym.

    • Popieram.

    • Cimcirymci Hu ha !

     Popieram i ja Twój punkt widzenia Szanowny 45APC – gdyby do mnie do domu wszedł ktoś kogo nie zapraszałem i zaczął „zamachać” się na mnie, gołymi rękami ukręciłbym mu łeb, a moje szambo o głębokości 180 cm stałoby się płytsze o powiedzmy 30 cm za to z grubym betonowym dnem.
     Jakby go archeolodzy za powiedzmy 300 lat odkuli mieliby piękny szkielecik do sali biologii w ich ówczesnej szkółce.
     A nawet jakby mi wypadło kilka lat odsiedzieć z bandziora, to i tak byłbym zadowolony, bo byłoby jednego mniej.

 8. Teraz jak już wiedzą że to nie był prawdziwy pistolet, to na pewno nie odwiedzą go ponownie… brawo media…

 9. co by było gdyby „dziadek” nie miał tego straszaka? w najlepszym razie czytali byśmy o pobiciu w najgorszym o znalezieniu zwłok, tak tak policja jest od zapewniania nam bezpieczeństwa… problem w tym że ich praca polega głównie na przyjeździe po zdarzeniu, zabezpieczeniu dowodów, przesłuchaniu świadków, dla nieboszczyka to żadne pocieszenie, ale nie trzeba jeszcze bardziej rozbroić społeczeństwo jakby bandzior z kałachem musiał przechodzić testy psychologiczne i ubiegać się o pozwolenie, szkoda że „dziadek” nie miał choćby czarnoprochowca choć może i dobrze bo by jeszcze w sądzie usłyszał że sam jest mężczyzną i mógł sobie poradzić z dwiema kobietami oraz zadzwonić na policję

 10. Dziś prawdziwych cyganów juz nieee ma

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)