Chciał wyprzedzić skręcające w lewo audi. Doprowadził do zderzenia (zdjęcia)

Dwa samochody osobowe zderzyły się po południu w Leonowie. Na miejscu pracują policjanci. Droga jest przejezdna.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 17:10 w Leonowie. Na drodze powiatowej prowadzącej od trasy Lublin – Lubartów do Sobianowic, w pobliżu gospodarstwa szklarniowego zderzyły się dwa samochody osobowe: audi i opel. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca audi kobieta jechała w kierunku Niemiec i wykonywała manewr skrętu w lewo, na teren posesji. Po chwili w tył jej pojazdu uderzył opel, którego kierowca w tym czasie postanowił wyprzedzić skręcający pojazd.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, które przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. a gdzie Franio ?

  Franiu dawaj ….

 2. Wiadomo, Kałdi…

 3. Ale jakby uderzył w bok a nie tył to sprawczynią pewnie pani z audi.Czyż tak ktoś głupi nie wymyślił ?

  • Nie istotne gdzie walnął oplem… bo jeśli nie było tam skrzyżowania to winna z audi… głupie ale tak stanowią przepisy… Zwłaszcza że jak wynika ze zdjęcia „w tył” oznacza tylny lewy błotnik więc w bok…

   • I tu się mylisz.Poza tym weź pod uwagę,że ktoś wrzucając lewy kierunek nie koniecznie musi skręcać.Może sygnalizuje omijanie przeszkody,też będziesz brał się za wyprzedzanie?Normalny reaguje na informacje a głupi goni na czerwonym.Są niuanse w PoRD i tyle w temacie.

    • Ha!
     Nie. Sygnalizacja zamiaru zmiany pasa lub kierunku jazdy do niczego nikogo nie uprawnia. Przed wjazdem na inny pas ruchu masz obowiązek upewnić się, że nikt nim nie jedzie, a jeśli jedzie, ustąpić mu pierwszeństwa.
     To po pierwsze.
     Po drugie skąd pewność, że ślepa dzida włączyła w ogóle kierunkowskaz przed zjazdem do zagrody?

 4. Znajomy policjant mi podpowiedział, że jeśli chcę skręcać w lewo, a jakiś narwaniec w tym czasie wyprzedza – zawsze trzeba mu nadstawić tył. 4 razy już frajerzy płacili. Zawsze jeżdżę z maksymalną dozwoloną. Jeśli chce mnie wyprzedzać – musi się liczyć z konsekwencjami przekroczenia prędkości.

 5. My chcemy FRANIA

  jestem załamany tym ze nie ma Frania i jego komentarza ,Franiu ,wszyscy czekają na twój komentarz ,nie zawiedż nas ,jest nawet twoje ulubione pełnoletnie „ałdi ” …. czytelnicy lublin 112 czekają nie zawiedż ich

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Widzę zawiązała się tu grupa wsparcia schizofreników, bo jak Franio komentarze zamieszcza, to żądają, żeby się wreszcie zamknął, a jak nie pisze nic, to dopominają się o komentarze 🙂

 6. Kolejna sytuacja z nie patrzeniem w lusterka,albo kierunkowskaz w ostatniej chwili „bo ja tu skręcam od dwudziestu lat…” ,codziennie jestem świadkiem takich sytuacji.

 7. Stary numer z rękawicą – baba wlokła się 40/h przez 10 km nie dając się wyprzedzić, dojeżdżając do swojej chałupiny wykonała manewr skrętu w lewo i dopiero włączając kierunkowskaz, albo bez kierunku nawet to się odbyło…

  • Z komentarza wynika, że jechała 40 km/h bez kierunku przez 10 km więc wychodzi na to, że nie umiesz wyprzedzać. Jeśli było tam ograniczenie do 40 km/h to na jakiej podstawie chciałeś wyprzedzać skoro jechała z maksymalną dozwoloną prędkością?

  • asf
   Widziałem kilkanaście razy sytuacje jak jakaś paniusia włącza kierunek i skręca w innym kierunku… Jak w ogóle włączyła kierunek, to i tak dobrze jak na przeciętną kobietę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online