Wczoraj po południu w rejonie ul. Mełgiewskiej w Lublinie pojawiły się kłęby czarnego dymu. Strażacy ponad godzinę walczyli z ogniem.
Na poniedziałek zaplanowano rozpoczęcie prac związanych z wyburzaniem budynków przy ul. Fabrycznej. Został już częściowo wyłączony z ruchu jeden pas w kierunku centrum.
Przytomność umysłu i zastosowanie zasady ograniczonego zaufania w tym przypadku zapobiegły zderzeniu pojazdów na skrzyżowaniu. Nasz Czytelnik przesłał nam nagranie z komentarzem - Proszę uważać na tego pana.
Z początkiem nowego tygodnia zacznie robić się coraz cieplej. Sprzyjać ma temu przekształcające się nieustannie pole ciśnienia, co w konsekwencji doprowadzi do napływu ciepłego powietrza z południowego-zachodu.
Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze, jaki wieczorem wybuchł w jednej z kamienic na lubelskich Bronowicach. Akcja strażaków dobiega końca.
W 3. kolejce PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne MKS-u Perła Lublin pewnie pokonały Ruch Chorzów. Podopieczne Roberta Lisa od początku spotkania narzuciły rywalkom swoje warunki gry i konsekwentnie powiększały przewagę, schodząc na […]
W minionym tygodniu podpisana została umowa z kolejnymi samorządami na dotację w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 – edycja 2018. Nowe drogi pojawią się w gminach Horodło i Kraśniczyn.
W niedzielę po południu na ul. Nadbystrzyckiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Występują spore utrudnienia z przejazdem.
W pierwszym meczu finałowym Nice 1. Ligi Żużlowej ROW Rybnik pokonał Speed Car Motor Lublin 52:38. Najwięcej punktów (10) dla podopiecznych Dariusza Śledzia zdobył Andreas Jonsson, który we wczorajszym finale Tauron SEC w […]
Mieszkańcy Garbowa zaalarmowali nas o tym, że zostali pozbawieni prądu i wody. Narzekają również na przeciągające się prace naprawcze.
Przeglądając zawartość znajdujących się w samochodzie portfeli, przez pomyłkę odłożył do schowka swój, w którym znajdowały się m.in. dokumenty i mandat. Policjanci od razu wiedzieli kim jest włamywacz.
Niestety, ale przykro to stwierdzić - są osoby w tym mieście, które nie szanują dobra wspólnego. Na dowód otrzymujemy od Was zdjęcia, m.in. zniszczonego wyposażenia placu zabaw, porzuconych rowerów miejskich, a nawet zdewastowanych ławek na deptaku.
W rozegranych w Innsbrucku Mistrzostwach Świata we wspinaczce sportowej, lubelskie zawodniczki odniosły ogromny sukces.
W sobotę w Lublinie rozpoczął się „Deptak kultury”. Wieczorem odbyło się pierwsze uroczyste podniesienie brony w Bramie Krakowskiej.