Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie powstanie „Serenadowy Kącik Zabaw”

Zanim pojawią się oficjalne wyniki już teraz wiadomo, że w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie powstanie „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci. Lubelska placówka zebrała ponad 30 tys. głosów.

Już teraz wiadomo, że w lubelskim szpitalu pojawi się „Serenadowy Kącik Zabaw” w ramach akcji Serenada dla Dzieci. Spośród 18 placówek biorących udział w akcji Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie zdobył ponad 30 tys. głosów. Oprócz lubelskiego szpitala, kącik zabaw pojawi się w czterech innych placówkach, które zdobył największą liczbę głosów.

„Serenada dla Dzieci” to ogólnopolska inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której organizuje wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci w poradniach przyszpitalnych oraz przychodniach zdrowia. Pierwsze z nich powstały w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach, gdzie mleczarnia posiada swoje oddziały. W tegorocznej edycji to pracownicy i dostawcy mleczarni Spomlek sami wyszli z inicjatywą i zaproponowali miejsca, w których takie kąciki mogłyby powstać.

– Serenada dla dzieci i pomysł organizowania kącików zabaw w przychodniach zdrowia to niezwykła akcja. Dzięki niej nasi mali pacjenci mogą chociaż na chwilę zapomnieć o trudach leczenia i cieszyć się tym wyjątkowym miejscem. Wspólna zabawa daje im wiele radości i niewątpliwie wpływa na ich szybszy powrót do zdrowia – mówi Marek Zawada Dyrektor SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim.

Każde takie miejsce wyposażone będzie w dużą interaktywną zabawkę, zaprojektowaną w konsultacji z pedagogami i psychologami dziecięcymi oraz mebelki w ciepłej żółtej barwie, nawiązującej do kolorów marki Serenada.

– Zabawki sensoryczne, proponowane w kącikach zabaw są doskonałą alternatywą dla kolorowych gadżetów wzorowanych na postaciach z bajek dla najmłodszych. Drewniana wieża jest znakomitym narzędziem do rozwijania kilku zmysłów jednocześnie. Oprócz tego, że przy zabawie jest zaangażowany wzrok, słuch, czy dotyk, to dzięki takim zabawkom zmysły integrują się. Integracja sensoryczna jest z kolei procesem niezbędnym przy nauce w szkole i odnoszeniu sukcesów np. w sporcie. – podkreśla Ewa Kozińska, psycholog i pedagog.

Dziękujemy naszym Czytelnikom za wzięcie udziału w zabawie. To także dzięki Waszym głosom w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie powstanie „Serenadowy Kącik Zabaw”.

Głosy oddane w akcji – pierwsza piątka:

Lublin 30915
Człuchów 29106
Ustrzyki Dolne 29080
Lesko 28704
Sokołów Podlaski 26813

Wyniki konkursu z listą nagrodzonych placówek zostaną opublikowane do 10 stycznia 2019 roku na stronie projektu.

(fot. mat. org.)

4 komentarze

  1. Tak się składa że leżałem jeszcze pod nazwą szpitala Dziecięcy szpital kliniczny w skrócie DSK to był rok 1997 były szafki tam było pełno różnorodnych zabawek dla dzieci nawet te związane z psychologią stoliki krzesełka dziecięce były więc cała aura jak dla dziecka była pozytywna,ja w tamtym czasie zabawek nie potrzebowałem hehe miałem dziewczynę miałem wówczas 17 lat.Pewnie zmienił się właściciel szpitala i to wszystko poleciało na śmietnik i dziwi mnie to że tam leżą już młodzi ludzie między 14 a 17 lat ale też jest dużo dzieci które leżąc w szpitalu potrzebują zabawy zabawkami mając przedział wiekowy 4 a 11 lat,a nie mają zabawek :).

  2. … ” serenadowy ” ! ? ! ?

  3. Brawo redakcja , że oglosiliscie bo to z tego co kojarzę doszło około 5 tys głosów , pozdrawiam ?

Z kraju