Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Były pouczenia i mandaty dla rowerzystów zarejestrowanych przez policyjnego drona (wideo)

Wczoraj policjanci z Chełma i Lublina prowadzili działania z wykorzystaniem drona. Mundurowi obserwowali zachowania kierujących jednośladami na chełmskich ulicach. Dla niektórych spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się mandatem.

28 komentarzy

 1. $$ brakuje, karać za wszystko! Podatki podnosić, wprowadzać nowe! Obywateli gnębić i okradać. TO jest życie, to jest państwo. A obywatele klaszczą i są zadowoleni, to jest ciekawe!

  • Jak ktoś nie stosuje się do przepisów, to trzeba karać.

   • Jak to powiedział Jaruzelski – przepisy są dla głupich ludzi. Jedni je tworzą, drudzy wykonują, a trzeci płacą 😀

  • Więcej powiem, oszukiwać, kraść i zabijać też nie pozwalają! Jak tu żyć w tym pięknym kraju?!

  • To tak jak robili w PO. Tusk obiecał obniżyć podatki i dlatego VAT z 22% podwyższył na 23% i z żelazną konsekwencją likwidował miejsca pracy a majątek narodowy znikał systematycznie.

 2. 1. „Głównym przewinieniem osób kierujących jednośladami była jazda po przejściu dla pieszych.” – tylko, że zanim dojechali do tych przejść dla pieszych, wpierw poruszali się rowerem po chodniku. Dlaczego o tym policja nie wspomniała?

  2. Czy podczas tej akcji, zarejestrowano inne pojazdy przejeżdżające po przejściach dla pieszych? Dlaczego zwraca się uwagę tylko na rowery jeżdżące po PdP? Innym pojazdom wolno?

 3. Akcję popieram, ale nie rozumiem dlaczego rowerzyści nie zostali zatrzymani (za jazdę rowerem po chodniku) jeszcze zanim dojechali do PdP?

 4. Szkoda, że filmik taki krótki. Ale gdyby dać dłuższy to pewnie wyprzedzań i omijań na PdP było by 100x więcej niż wykroczeń popełnionych przez rowerzystów.
  A wtedy okazałoby się, że akcja nie ma sensu. Bo problem niebezpiecznych PdP leży zupełnie gdzie indziej.

 5. *** DRONED ***

 6. dzisiaj Straż Miejska orze ile może

  • Przeciętny strażnik wystawia coś około 1 mandatu tygodniowo, więc ile mogą w jeden dzień wystawić. 3, 4, 5 ?

 7. Po zmianach przepisów tylko czekać na rowerzystów i hulajnogarzy, którzy teraz będą tylko czekali żeby rozjechać dziecko albo zbluzgać rodzica i dziecko, którzy znajdzie się na drodze rowerowej.
  Niezłe cyrki się zaczną nad zalewem, bo „profesjonalnych” cyklistów ze sprzętem za kilka koła jest sporo, a im nie wolno przeszkadzać w biciu życiówek i chwalenia się tym na stravie.
  Wszystkim którym leci ciśnienie życzę powodzenia z upilnowaniem kilkulatka, albo np dwóch. Czekam na życiowe porady rodzicielskie ale proszę tylko przedstawiać takie które działają.

  • O ilu potrąceniach dzieci przez rowerzystów słyszałeś? Ja takich nie przypominam sobie. O potrąceniach śmiertelnych tym bardziej.

  • Niewiele jest takich dróg rowerowych, na których można się rozpędzić. Jeżeli ktoś jeździ szybciej na rowerze, to w większości przypadków wybierze zwykłą jezdnie a nie DdR.

  • Bezmózgich pieszych trzeba uczyć że do spacerów jest chodnik

 8. Specjalistom jestem

  A dla czego tylko pouczenia? Ilu kierowców samochodów zostało tylko pouczonych? Tu nie dość że po chodniku, to jeszcze przez przejście dla pieszych !!

 9. Chcieliście uni to macie niewolnictwo za to że oddychamy będziemy szwabom płacić.

 10. Dobrze się dzieje! Rowerzyści dostali pakiet uprawnień, mogą nocą zza krzaków wjechać na przejazd dla rowerów, np wjazd z ul. Smorawińskiego w Bursaki (pod Dehatlon), tam z górki rowerzysta zdrowo popitala, wyjeżdżasz autem nawet spokojnie i powoli i łup! Kolega stracił tam prawo jazdy. Cykliści mogą z prawej strony wyprzedzać nawet skręcającego w prawo! Prowadząc auto masz obowiązek zachowania szczególnej ostrożności i minimum 1m odległości, ale rowerzysta może się przeciskać pomiędzy samochodami na milimetry!
  Mają prawa, niech mają też obowiązki! Jeszcze powinni mieć sprawne świata z przodu i tyłu bez względu na porę dnia!

Z kraju