Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Były pouczenia i mandaty dla rowerzystów zarejestrowanych przez policyjnego drona (wideo)

Wczoraj policjanci z Chełma i Lublina prowadzili działania z wykorzystaniem drona. Mundurowi obserwowali zachowania kierujących jednośladami na chełmskich ulicach. Dla niektórych spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się mandatem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie prowadzili w środę w centrum Chełma działania pod nazwą „Jednoślad”. Ich głównym celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo kierujących tego typu pojazdami.

Wspierani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, chełmscy funkcjonariusze prowadzili kontrole za pomocą drona. Następnie zatrzymywali do kontroli rowerzystów, a także osoby jadące na hulajnogach, zaraz po tym, jak popełnili wykroczenie drogowe.

Głównym przewinieniem osób kierujących jednośladami była jazda po przejściu dla pieszych. Policjanci stosowali pouczenia, ale nie zabrakło też mandatów.

Mundurowi po raz kolejny apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Za naruszenie zakazu jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych grozi mandat karny. Przed przejściem dla pieszych należy bezwzględnie zsiąść z roweru i przeprowadzić go.

Były pouczenia i mandaty dla rowerzystów zarejestrowanych przez policyjnego drona (wideo)

(fot. Policja Chełm)

28 komentarzy

  1. Wywieźć za miasto, spuścić powietrze z kół, 5x pałą po plecach i niech wraca do domu.

  2. Latające rowery rozwiążą problem. Nie będzie konieczności jazdy po przejściach rowerowych.
    Inna sprawa że dron będzie widoczny, przez to mniej wykroczeń.

    • A zejść z roweru nie łaska? Korona z pustego czerepu spadnie? Przechodnie mogą iść po przejściu, a rowerzysta nie może? Leci do pożaru?

  3. Kierowców jakoś nie pouczą…

  4. Jestem rowerzystą i popieram taką akcję w 100%. Karać, bo uświadamianie nie działa, a jak zwrócę komuś uwagę to jeszcze się obelg nasłucham ;/

  5. Kierowcom mandat x2 teraz wlepią, a gościom w obcisłych gatkach pouczenie…

  6. Polecam panom policjantom przejażdżkę rowerem zgodnie z przepisami wzdłuż al. Kraśnickiej w Lublinie. Śmiało, jakby co to tam blisko jest szpital.