Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Burza wielokomórkowa zmierza nad woj. lubelskie. Groźna pogoda nie ustąpi w kolejnych godzinach

Prognozy numeryczne wskazują, że w ciągu 2-4 godzin prognozowany jest wzrost aktywności burzowej, który zaznaczy się w zasięgu chłodnego frontu atmosferycznego na obszarze woj. lubelskiego. Znad województwa łódzkiego i Mazowsza na wschód, zmierza rozległy klaster wielokomórkowy.

34 komentarze

 1. Ta burza co się właśnie rozmywa? Do Lublina nie dotrze. Traci na sile.

 2. Wisła nie puści.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Wisła, Wisłą, ale codziennie bywam na Zimnych Dołach (dzikie koty dokarmiam), zauważyłem, że jak jakiekolwiek chmury zbliżają się do Lublina od strony Kraśnika, albo Nałęczowa, to na wysokości Konopnicy, czy Motycza dzielą się na dwie części i niejako opływają Lublin, który jak wiadomo jest na wyżynie. Rzadko kiedy wtedy pada deszcz w Lublinie. To są moje prywatne obserwacje, ciekawy jestem co na to mądrzejsi ode mnie…

   • Ja to samo zauważyłam i śmieję się z dzieciakami, że Lublin jest taki do 4 liter, że nawet burze wygasają zbliżając się do niego lub omijają nagle XD.

 3. Wczoraj było wielkie nic, czyli zwykłe bajania profesurki meteorologicznej.

 4. Będzie burza w Lublinie czy nie?

 5. Jaka burza? Nie będzie żadnej burzy… kolejny dzień i strachy na lachy. No ale dobrze, zaraz będzie, że to zjawisko lokalne etc.

 6. Burza wielokomórkowa to chyba wy jesteście xD ahahahaa.. przecież już w małopolsce i na mazowszu było widać że powoli zanika i pewnie dojdzie tylko lokalnie opad deszczu na słabym zafalowaniu.. zajmijcie się tym co wam wychodzi najlepiej czyli dostarczaniem najważniejszych informacji a pogodę zostawcie tym którzy się na tym znają…

  • Dziadek ze Slamsowa

   Wziąłem se i pomyślałem (co każdemu sie może zdarzyć), że zadzwonię se do kolegi z wojska, górola spod samiućkich Tater i… zadzwoniłem. A kiedy zapytałem o pogodę w regionie, powiedział jak zwykle: „Abo bedzie pogoda, abo bedzie loło”. I ja mu wierzę. Sprawdzalność 50/50. Pewniak !

  • Ktoś ma w redakcji ma fioła na punkcie pogody. Dzień bez tego tematu dniem straconym. I w żadnym innym temacie redakcja tak ochoczo nie odpowiada na komentarze XD.

   • Ani też nie broni racji wróżbitów jak matka Polka swoich dzieci 😆

   • Iwona, też to zauważyłem. Mam głębokie przekonanie, że może mieć to związek z tym, że któryś z redaktorów jest przepowiadaczem pogody od tzw. „fanów pogody” (nie mylić ze specjalistami z IMGW, którzy jednak mają dużo większą wiedzę i doświadczenie niż powyżsi)

 7. Dziwna tą redakcyjna burza aplikacje w tel na temat burzy milczą IMGW nie wydało żadnych alertów ostrzegawczych ventusky tez nic nie pokazuje a na lublin112 już prognozują burze niby gdzie w takim razie ona jest ? Przed wczoraj burze wczoraj burze dziś burze czy ktoś już zbzikowal na ich punkcie chyba

  • Może to przypadek ale coś mi się wydaje, że redakcja ma coś wspólnego z fanami pogody.

   • Redakcja na pewno nie ma nic wspólnego z fanami pogody. To że ich reklamują to wyrazy uznania i aprobaty za świetną sprawdzalność prognoz. I ostatnich i dzisiejszej dotyczącej burzy wielokomórkowej która siała zniszczenie w Lublinie, a właściwie w redakcji Lublin112 oraz u fanowpogody. Dziwnym trafem też z Lublina. Kto by pomyślał, taki zabieg okoliczności.

 8. Przy takiej trafności meteorologicznych przepowiedni ani chybi na najbliższy czwartek zapowiedzą śnieżycę.

 9. Może któregoś z redaktorów w krzyżu łupie na deszcz.

 10. Burza której nie była ustąpiła pięknej pogodzie. Poczytność wam pewnie wzrosła jak straszycie ludzi kataklizmami.

Dodaj komentarz

Z kraju