Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Puchar Tymbarku: Lubelski Finał Wojewódzki

W dniach 21-22 maja W Lubartowie odbędzie się Lubelski Finał Wojewódzki w ramach tegorocznych zawodów o Puchar Tymbarku. Swój udział zgłosiło aż 139 zespołów, reprezentujących poszczególne powiaty w trzech kategoriach wiekowych.

Lubartów
2024-05-21

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Znaczna część rozgrywek została przeprowadzona na Orlikach, które są ważną częścią sportowej infrastruktury w Polsce oraz pełnią istotną funkcję wpromowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci. Większa dostępność boisk oraz turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, sprawiają, że uczennice i uczniowie chętniej uprawiają sport.

Tegoroczny finał Pucharu Tymbarku w województwie lubelskim podzielony został na dwa dni. We wtorek, 21 maja, na boiskach przy ul. Parkowej 6 w Lubartowie zaprezentują się zawodniczki i zawodnicy w kategorii U-8 oraz dziewczynki w kategorii U-12 . Następnego dnia do gry przystąpią piłkarki i piłkarze w kategorii U-10 oraz chłopcy w kategorii U-12. Łącznie na boiska może wybiec aż 139 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

W poprzedniej edycji Pucharu Tymbarku w kategorii U-12 Lubelskiego Finału Wojewódzkiego zwyciężyły drużyny: Zespołu Szkół w Bystrzejowicach Pierwszych (dziewczęta) i Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej (chłopcy). W kategorii U-10 zwycięskie okazały się drużyny Unii Grabów Leopoldów (dziewczęta, SP w Grabowie Szlacheckim) oraz drużyna Czarno Zieloni (chłopcy, SP nr 2 w Łęcznej). Szczególnie dobrze w Finale Ogólnopolskim w Warszawie zaprezentowała się drużyna z Grabowa Szlacheckiego, która w Wielkim Finale rozgrywanym na PGE Narodowym zajęła 2. miejsce.

– Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. – Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak.

Z kolei Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex dodaje, iż ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego Tymbark już od 18 lat jest generalnym sponsorem rozgrywek.

Dodaj komentarz