690 680 960

13-latek wyszedł na spacer i zaginął. W akcji poszukiwawczej helikopter i około 150 osób

Około 150 funkcjonariuszy różnych służb poszukiwało od wczoraj zaginionego 13-latka z gminy Stary Zamość. Chłopiec wyszedł z domu na spacer, a kiedy przed dłuższy czas nie wracał rodzice zaalarmowali policjantów.

W sobotę po godzinie 21 policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 13-letniego mieszkańca gminy Stary Zamość. Mundurowych zaalarmowała matka nastolatka zaniepokojona zniknięciem syna. Chłopiec około godziny 16:00 wyszedł z domu na spacer. Nie zabrał ze sobą telefonu. Kiedy przez dłuższy czas nie wracał rodzina na własną rękę zaczęła go szukać. Kiedy nie przyniosło to efektów o pomoc w poszukiwaniach poprosili policjantów.

W poszukiwaniach trwających całą noc udział wzięli policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, ratownicy WOPR, a także zaangażowano helikopter z Komendy Głównej Policji, który zmierzał już na miejsce prowadzonych poszukiwań. W sumie w działaniach zaangażowanych było około 150 osób. W trakcie poszukiwań wykorzystano również noktowizor oraz drona.

Jeden z ratowników WOPR dzisiaj rano odnalazł chłopca. 13-latek przebywał na nieużytkach rolnych w miejscowości Zalesie, kilkanaście kilometrów od domu. Chłopiec był przytomny, kontaktowy. Z uwagi na to, że noc spędził na świeżym powietrzu był również wyziębiony. Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy zbadali stan chłopca. 13-latek był wychłodzony, ale zdrowy. Został oddany pod opiekę rodziców.

(fot. Policja)

20 komentarzy

  1. Przeszedł jakieś 25 km z Krasnego do Zalesia tylko po co?

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…