Z kraju: Oddał skradziony kielich mszalny. Zostawił list: – Boże wybacz mi. Złodziej (wideo, zdjęcia)

1-249148

Poznańscy policjanci zatrzymali mieszkańca Poznania podejrzewanego o liczne kradzieże z włamaniem. Mężczyzna wpadł kilka godzin po ostatnim występku. Zatrzymany przyznał się także do kradzieży kielicha mszalnego, który po kilku dniach podrzucił do kościoła wraz z odręcznym listem.

 

Poznańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego, jakie miało miejsce w nocy z 8 na 9 lipca na jednej z ulic Poznania. Złodziej ukradł z pomieszczeń między innymi 2 laptopy, odtwarzacz dvd, aparat fotograficzny i 2 kamery.

9 lipca rano, dzielnicowi patrolując swój rejon służbowy, zauważyli w taksówce, która obok nich przejeżdżała, mężczyznę, którego dobrze znali, a który na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać. Taksówka została zatrzymana, a pasażer i jego bagaż, dokładnie sprawdzony. Jak się okazało mężczyzna miał przy sobie przedmioty mogące pochodzić z włamania. Co więcej posiadał klucz do pokoju hotelowego, pomimo że mieszkał w Poznaniu.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

Policjanci sprawdzili pokój hotelowy i w trakcie przeszukania natrafili na przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem. Ustalono również, że zatrzymany odpowiedzialny jest za 5 innych włamań, do których doszło w Poznaniu w ostatnim czasie.

W wyniku jednego z nich, 5 lipca br. z zakrystii kościoła przy ul. Wronieckiej został skradziony kielich mszalny. Jednak w tym przypadku mężczyzna miał wyrzuty sumienia, ponieważ kilka dni później, podrzucił kielich w pobliżu świątyni. Razem z kielichem zostawił list, w którym przepraszał za to co zrobił.

Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

2017-07-17 13:40:15
(fot. wideo Policja Poznań)