Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ważny komunikat wojska. Chodzi o hałas nad częścią kraju

W ostatnich godzinach intensyfikuje się działalność lotnicza na południowo-wschodnim obszarze Polski, co może prowadzić do zwiększonego poziomu hałasu w tym regionie. Przyczyną tego zjawiska jest rozpoczęcie operacji dyżurnych statków powietrznych.

– Uwaga, w przestrzeni powietrznej rozpoczęły operowanie dyżurne statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju. Dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi wykonywanymi na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy – poinformowało rano Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W odpowiedzi na wzmożoną rosyjską aktywność lotniczą zostały podjęte wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w naszej przestrzeni powietrznej. Wojsko stale monitoruje sytuację i koordynuje działania w celu minimalizacji ewentualnych zagrożeń.

Mimo, że operacje lotnicze prowadzone są na terytorium Ukrainy, ich wpływ na sąsiednie państwa, w tym Polskę, jest niezaprzeczalny. Zwiększony ruch samolotów w polskiej przestrzeni powietrznej może budzić obawy o bezpieczeństwo oraz wywoływać niepokój wśród mieszkańców.

12 komentarzy

 1. Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

  Od czasu jak Rosjanie stosują na tyle inteligentne rakiety (typu: bumerang), że jak takie „latadło” rozpozna, że nie jest nad terytorium Ukrainy ino w polskiej przestrzeni powietrznej, prawie natychmiast (39 sekund) zawraca do nadawcy, to czuję się bezpiecznie.
  Nawet jak nasi dzielni żołnierze szukają jej miesiąc po pasach RP.

 2. Nie wiem po co ta panika. Martwić będzie się trzeba jak na Polskim niebie nie będzie samolotów Tureckich linii lotniczych, które na swoich pokładach mają ruskich lecących do moskwy i petersburga. Takich samolotów dziennie jest dziesiątki i lecą dokładnie nad naszym regionem.

 3. Komunikaty wojska o samolotach w powietrzu, po co to? Jeszcze w połowie lat 90 latało tego dość dużo po na naszym niebie, przekraczanie bariery dźwięku było normą, a rozpoznawanie modelu samolotu było atrakcją. Teraz to sensacja czy raczej zastraszanie obywateli i zmiękczanie przed konfliktem zbrojnym w który prędzej czy później nas wepchną?

  • Trzeba się pokazać, że coś się jednak robi za żołd, który się dostaje.
   Szkoda, że anonsowane od roku F-35 są dalej niewidzialne nie tylko dla radarów, ale i oczy Obywateli.
   Czyżby PiS nie dokonał przedpłaty, a Koalicja już rozgadała, że „nima piniendzy” ?

 4. niech to to ląduje zanim się rozpadnie w poeietrzu xD

  • W obawie, że tak się może stać i więcej ich nie zobaczę, skopiowałem tę fajną fotkę i wykorzystuję jako tapetę w moim laptopie.

 5. Ogłaszanie społeczeństwu że samoloty będą latać, to już jakaś paranoja …no taka niespodzianka że samolot wojskowy hałasuje, kto by pomyślał!

 6. Czy są zrównoważeni wśród pismaków?

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112