Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie pięciu aut na Drodze Męczenników Majdanka. Jeden z kierowców wjechał na czerwonym (zdjęcia)

Duże utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na Drodze Męczenników Majdanka, gdzie doszło do karambolu. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 16 na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Startową zderzyło się 5 samochodów osobowych: toyota, dwa ople, nissan oraz ford. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący toyotą obywatel Ukrainy poruszał się Drogą Męczenników Majdanka od strony Felina i wykonywał manewr skrętu w lewo, w ul. Startową. Zignorował jednak wskazania sygnalizacji świetlnej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka po buspasie nissanem. Wytrącone z toru jazdy auto uderzyło w dwa ople, uszkodzony został też ford.

Podróżujące pojazdami osoby nie wymagały interwencji medycznej. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Kierowca toyoty nie poczuwa się do winy, gdyż jak twierdzi, kobieta w nissanie nie powinna jechać buspasem. To zaś zapewnia, iż skręcała w prawo, w ul. Startową.

Występują duże utrudnienia w ruchu. Całkowicie zablokowana jest jezdnia w kierunku Majdanka. Pojazdy przepuszczane są „pod prąd” przez pracowników Nadzoru Ruchu MPK.

12 komentarzy

  1. Bez znaczenia jechała buspasem, czy nie. Najwyżej dostanie mandat, Sprawca kolizji jest tylko jeden, ten który nie ustąpił pierwszeństwa przy skręcie w lewo.

Dodaj komentarz