Wpadł w poślizg, potrącił babcię z wnuczką. Kierowcy BMW zatrzymano prawo jazdy (zdjęcia)

60

Rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego, czego efektem była utrata panowania nad pojazdem. Auto zjechało na chodnik, potrąciło dwie osoby i uderzyło w ogrodzenie.

 

Do wypadku doszło w piątek w Zwierzyńcu. Służby ratunkowe zostały powiadomione, że samochód osobowy potrącił dwie osoby. Na miejscu interweniowała policja i zespoły ratownictwa medycznego.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący BMW 32-letni mieszkaniec Lublina, na oblodzonym odcinku jezdni wpadł w poślizg. Stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zjechała na chodnik uderzając w dwie osoby oraz ogrodzenie pobliskiej posesji.

Ratownicy medyczni udzielili pomocy 3-letniej dziewczynce oraz jej 68-letniej babci. Obie poszkodowane mieszkanki Zwierzyńca zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznały, nie zagrażają ich życiu. Kobieta doznała ogólnych potłuczeń ciała, natomiast dziewczynka wymaga dalszej hospitalizacji.

Policjanci wykonali na miejscu zdarzenia niezbędne czynności procesowe. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

61

62

(fot. policja)
2018-03-24 13:27:26