Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie, Dysie i Garbowie odbędą się wyścigi rowerowych tandemów. Ulice zostaną wyłączone z ruchu pojazdów

W dniach od 25 do 28 kwietnia na terenie Lublina i powiatu lubelskiego odbędzie się XXVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

W czwartek 25 kwietnia rozpocznie się XXVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Zawodnicy będą zmagać się na trasach wytyczonych po ulicach Lublina oraz drogach powiatu lubelskiego. Wyścig ma mieć pięć etapów.

Pierwszy z nich zaplanowano w czwartek w Dysie. Punkt startu i mety zostanie zlokalizowany na ul. Słonecznej przy skrzyżowaniu z ul. Wąwozową. Trasę o długości 5,8 km wyznaczono ulicami: Topolową, Dolina Ciemięgi oraz Samsonówka. Etap ten będzie przeprowadzony w godzinach 10:00 – 13:30.

Drugi etap będzie się odbywał w piątek w Garbowie. Start i meta zlokalizowana zostanie przed Urzędem Gminy, zaś 6-km trasa wiedzie przez ul. Słoneczną, Leśną, Makową oraz ul. Szkolną i Krakowskie Przedmieście. Kolarze wystartują jednocześnie, a utrudnienia w ruchu spodziewane są w godzinach od 10:00 do 14:30.

Trzeci etap, w sobotę, zaplanowano w Lublinie. Start i meta zlokalizowana zostanie na ul. Poligonowej. Będzie to jazda indywidualna na czas. Trasę wyznaczono przez ul. Poligonową i Zelwerowicza, następnie uczestnicy przejadą starym odcinkiem ul. Poligonowej, pod wiaduktem skierują się w drogę serwisową do skrzyżowania z ul. Relaksową. Ulice te w godz. od 9:30 do 13:00 zostaną wyłączone z ruchu pojazdów.

Tego samego dnia, lecz w godzinach 16:00 – 19:30, kolarze przeniosą się na teren strefy ekonomicznej na Felinie. Tam rozegrany zostanie czwarty etap. Start i metę zaplanowano na ul. Hessa, zaś trasę wyznaczono ulicami: Wilhelma Hessa, Plewińskiego, Braci Krausse i Rataja.

Ostatni dzień zmagań ma się odbywać w centrum Lublina. W niedzielę, w godzinach od 10:00 do 13:15 będą się ścigać ze startu wspólnego na dystansie 1,4 km. Wyścig rozpocznie się i zakończy na Alejach Racławickich na wysokości Placu Teatralnego. Przejazd wyznaczono ul. Łopacińskiego, Radziszewskiego, Uniwersytecką, Marii Curie-Skłodowskiej i Grottgera.

O ile etapy w Dysie i Garbowie odbywać się będzie przy ruchu ograniczonym, czyli będzie on wstrzymywany tylko na czas przejazdu zawodników, tak w Lublinie ulice po których poruszać się będą kolarze, zostaną całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów. Warto pamiętać, że utrudnienia zaczną się wcześniej, jeszcze przed startem zawodników. Objazdami pojadą również pojazdy komunikacji miejskiej.

Pierwszy wyścig kolarski tandemów o charakterze ogólnopolskim, został zorganizowany jesienią 1998 roku w Firleju i Lubartowie. Wzięło w nim udział 18 załóg z 4 klubów z Polski, a wygrała je lubelska załoga. W następnym roku były dwie edycje wyścigu – wiosenna i jesienna. Od 2000 roku, zawody zyskały statut imprezy międzynarodowej. Od tego czasu wyścig jest organizowany podczas weekendu majowego.

19 komentarzy

 1. Po co są ścieżki rowerowe?

  • Do codziennego ruchu kazdej masci rowerzystów, a drogi są przeznaczone nie tylko do ruchu samochodów. Szerokośc ddr z pewnoscia jest za mała aby odbył się na niej wyścig do tego niedoróbki, uskoki krawęzników nieraz ostre, brak ciągłosci ddr ,zdecydowanie nie nadaje się to do wyscigu na rowerach SZOSOWYCH. Jak bedziemy mieli kilometry nieprzerwane szerokich na 3-4 metry ddr to może i by się dało, ale takich ddr nikt nie buduje.

   • ulice sa dla samochodów i dla rowerów ale nikt nie zamyka ulic w dni powszednie tylko dlatego ,że jakaś grupka samochodziarzy chce sobie poszarżować….

  • Głupie pytanie. To tak jakby zapytać, po co są drogi ekspresowe i sugerować, że skoro one są tylko dla pojazdów silnikowych (samochodów i motocykli) to niech te pojazdy tylko po nich sobie jeżdżą. Za to, a wszystkie pozostałe drogi są dla pozostałych uczestników ruchu.

  • Drogi rowerowe nie występują nawet przy 1% wszystkich dróg. A te, które są – w sporej części nie nadają się do zwykłej jazdy rowerem, a tym bardziej do rozgrywania wyścigów.

  • Mogłeś napisać – po co są chodniki. Największy ruch rowerowy odbywa się na chodnikach.

 2. No tu się pojawia problem lublin 112.
  Przed dzień taka informacja ?
  Brak wam informatorów i odpowiednich ludzi . Tyle .

  • Dopiero dziś otrzymaliśmy informację od organizatorów. To po pierwsze. Po drugie tylko my o tym poinformowaliśmy. Ale jak widać też źle, że jest informacja. A po trzecie, kiedy informujemy tydzień wcześniej, również są zarzuty, że za wcześnie. Czy na wszystko trzeba tak narzekać?

   Pozdrawiamy

 3. Będzie miło popatrzeć na wysportowanych kolarzy i ich idealne smukłe sylwetki. :))

 4. Ciekawy czy w tej imprezie wystąpi tandem M.Polak i M.Ładosz zawieszeni za doping na igrzyskach paraolimpijskich ?

  • Oczywiście że nie wystąpią mają zakaz, Ladies podziękował nie wróci do tandemów i ma rację a Polak będzie jeździł dalej jak się kara skończy oczywiście z innym zawodnikiem już ma chętnego a raczej tamten jest chętny do jazdy z Polakiem.

 5. W gminie Strzałkowo i okolicach na drogi pieszo-rowerowe rozrzucają różne substancje chemiczne. Dzielnicowi policjanci nie pdlegają pod Komemdanta Głównego Policji.

Dodaj komentarz