WIDEO: Zniszczyli rabaty kwiatowe, urwali przewody od klimatyzacji. Wandale wpadli dzięki monitoringowi

2018-06-22_19-47_Pulpiti

Świdniccy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy zniszczyli rabaty kwiatowe oraz urwali przewody klimatyzacji obok sklepu spożywczego. Szybkie zatrzymacie sprawców możliwe było dzięki informacji przekazanej od operatora monitoringu miejskiego w Świdniku.

 

W minioną niedzielę w samo południe dyżurny Straży Miejskiej w Świdniku zauważył nietypowo zachowujących się młodych mężczyzn. Najpierw oberwali oni przewód odprowadzający wodę od klimatyzatora w sklepie. Po chwili przy ul. Niepodległości, w rejonie skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego, na skwerze zaczęli wyrywać kwiaty z rabat i nimi rzucać.

Natychmiast operator monitoringu powiadomi policję. Na miejsce został skierowany patrol. W międzyczasie na zachowanie wandali zareagował przechodzień, który nakazał wandalom uprzątnięcie terenu. Jeden z mężczyzn posłusznie wykonywał polecenia przypadkowego świadka i po chwili wrzucił wyrwane wcześniej kwiaty do kosza.

Młodzi ludzie zostali zatrzymani przez policjantów i przebadani na zawartość alkoholu. Wszyscy byli nietrzeźwi. Wkrótce młodzi mężczyźni odpowiedzą za niszczenie rabatów kwiatowych. Najmłodszy z nich 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich, a dwaj pozostali w wieku 17 i 22 lata przed sądem rejonowym.

 

 

To kolejny przykład na to, że monitoring miejski w Świdniku się sprawdza. Aktualnie na terenie miasta w 41 miejscach umieszczonych jest 85 kamer, które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Świdnika. Codziennie są przydatne zarówno Policji jak i Straży Miejskiej przy wykonywaniu czynności służbowych. Z policyjnych statystyk wynika, że w miejscach gdzie znajdują się kamery notuje się gwałtowny spadek zdarzeń o charakterze kryminalnym.

2018-06-22 19:23:28
(fot. wideo SM Świdnik)