Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zniszczyli rabaty kwiatowe, urwali przewody od klimatyzacji. Wandale wpadli dzięki monitoringowi

Świdniccy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy zniszczyli rabaty kwiatowe oraz urwali przewody klimatyzacji obok sklepu spożywczego. Szybkie zatrzymacie sprawców możliwe było dzięki informacji przekazanej od operatora monitoringu miejskiego w Świdniku.

W minioną niedzielę w samo południe dyżurny Straży Miejskiej w Świdniku zauważył nietypowo zachowujących się młodych mężczyzn. Najpierw oberwali oni przewód odprowadzający wodę od klimatyzatora w sklepie. Po chwili przy ul. Niepodległości, w rejonie skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego, na skwerze zaczęli wyrywać kwiaty z rabat i nimi rzucać.

Natychmiast operator monitoringu powiadomi policję. Na miejsce został skierowany patrol. W międzyczasie na zachowanie wandali zareagował przechodzień, który nakazał wandalom uprzątnięcie terenu. Jeden z mężczyzn posłusznie wykonywał polecenia przypadkowego świadka i po chwili wrzucił wyrwane wcześniej kwiaty do kosza.

Młodzi ludzie zostali zatrzymani przez policjantów i przebadani na zawartość alkoholu. Wszyscy byli nietrzeźwi. Wkrótce młodzi mężczyźni odpowiedzą za niszczenie rabatów kwiatowych. Najmłodszy z nich 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich, a dwaj pozostali w wieku 17 i 22 lata przed sądem rejonowym.

 

 

To kolejny przykład na to, że monitoring miejski w Świdniku się sprawdza. Aktualnie na terenie miasta w 41 miejscach umieszczonych jest 85 kamer, które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Świdnika. Codziennie są przydatne zarówno Policji jak i Straży Miejskiej przy wykonywaniu czynności służbowych. Z policyjnych statystyk wynika, że w miejscach gdzie znajdują się kamery notuje się gwałtowny spadek zdarzeń o charakterze kryminalnym.

2018-06-22 19:23:28
(fot. wideo SM Świdnik)

14 komentarzy

  1. Pokazali że są twardzielami, prawdziwa gangsterka , oj będzie szacun na dzielni u gimnazjalistów 🙂 Starzy też szacun u znajomych i sąsiadów za sukces wychowawczy 🙂

  2. „odpowiedzą za niszczenie rabatów kwiatowych” ????????????????? 3 raty za kwiaty gratis czy to jakieś inne rabaty były? chyba że miało być rabat, rabatek itp…

Z kraju

Sport