Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Powtórka dla bialczan

W powtórzonym meczu 4. kolejki I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzb, zawodnicy AZS-u AWF Biała Podlaska pewnie pokonali KPR Legionowo 31:19. Początek starcia w Białej Podlaskiej był wyrównany. Po czternastu minutach gry akademicy prowadzili minimalnie 6:5. Jednak drugi kwadrans pierwszej połowy należał już do podopiecznych Dmitrija Tichonia. Bialczanie błyskawicznie zbudowali kilkubramkową przewagę i schodzili do szatni prowadząc 14:7. Po przerwie gospodarze powiększali swoje prowadzenie. W 41. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 21:11 dla AZS-u AWF. Sześć minut później goście zmniejszyli różnicę do siedmiu trafień (23:16), ale szczypiorniści z Białej Podlaskiej rzucili pięć bramek z rzędu, doprowadzając do wyniku 28:16 w 55. minucie, zabierając tym samym przyjezdnym jakąkolwiek nadzieję na zdobycz punktową. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 31:19 na korzyść bialczan. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej ekipy był Dzianis Valyntsau. Białoruski rozgrywający zapisał na swoim koncie siedem bramek.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W NASZYM PARTNERSKIM SERWISIE SPORTOWYM – KLIKNIJ W GRAFIKĘ PONIŻEJ