Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjechał nietrzeźwy na policyjny dozór. Zaparkował na przejściu dla pieszych

Do krasnostawskiej komendy Policji przyjechał samochodem 49-latek, na którego był nałożony dozór policyjny. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, gdyż zaparkował na przejściu dla pieszych. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Wczoraj do Komendy Policji w Krasnymstawie stawił się 49-latek, na którego sąd nałożył dozór policyjny. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów, gdyż zaparkował swoim daewoo na wprost komendy, na przejściu dla pieszych i częściowo na chodniku, utrudniając tym samym przejście pieszym.

– Podczas rozmowy, policjant wyczuł od mężczyzny woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości, okazało się, że 49-latek ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – relacjonuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. 49-latek nie uniknie również kary za wykroczenie.

12 komentarzy

 1. Po PdP nie można jeździć rowerem. Samochodem można. Twierdzę tak, bo o mandatach za jazdę rowerem po chodnikach czy PdP słyszałem. Za to o mandatach za takie same wykroczenia popełnione samochodem jeszcze nigdy nie słyszałem.

  • Mix różnych pomysłów

   tu nie doszło do przejeżdżania po przejściu ani tym bardziej wymuszenia pierwszeństwa na pojazdach. Franiu masz obsesję, ale takimi przytykami się tylko ośmieszasz. A przecież jesteś wystarczająco ośmieszony

 2. Prawie 1,5 promila. Mało brakowało, a kierujący już nie miałaby problemu ze znalezieniem miejsca postojowego dla swojego samochodu.

 3. Lubelskie to inny świat, mam nie odparte wrażenie że regionalnym tubylcom gdyby tylko pozwolić. To albo zaczną się przybijać do krzyży, albo rombać się mieczami.

 4. Druga nominacja do nagrody „Idiota cebula roku”

 5. To pijakim już nie zabierają narzędzia przestępstwa?

  • Zabierają. Ale nie w takich pipidówach, gdzie policjatowi wpisało się 1,49, choć pewnie było >1,50, ale to znajomy, znajomego, znajomego i policjant uznał, że wystarczającą karą będą zawiasy, a nie konfiskata.

Dodaj komentarz