Są niejasności w okolicznościach tragicznego potrącenia na ul. Jana Pawła II. Policja poszukuje świadków

Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 23 marca o godzinie 18.27 przy ul. Jana Pawła II. Kierujący samochodem bmw potrącił 14-letnią pieszą na przejściu dla pieszych.

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę 23 marca o godzinie 18.27 na ul. Jana Pawła II w rejonie ulicy Granitowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że piesza przechodziła od strony Lidla, w kierunku znajdującego się po drugiej stronie ul. Jana Pawła II, osiedla. Bmw jechało lewym pasem w kierunku al. Kraśnickiej i kiedy nastolatka była już na końcu przejścia została potrącona przez pojazd. Po kilkunastu metrach kierowca zatrzymał się i powrócił na miejsce zdarzenia.

Nastolatka po uderzeniu przeleciała nad barierkami oddzielającymi pasy ruchu i spadła po przeciwległej stronie. Niestety pomimo szybkiej pomocy a następnie ponad półgodzinnej reanimacji, nie udało się uratować życia 14-letniej dziewczyny.

Świadkowie którzy pozostali na miejscu zdarzenia widzieli tylko moment już po zdarzeniu, nie ma natomiast osób, które by widziały sam przebieg wypadku. Policja prosi więc o pomoc w ustaleniu szczegółów zdarzenia wszystkich, którzy mają wiedzę na ten temat. Proszone są one o kontakt z KMP w Lublinie ul. Północna 3 pok. 150 lub telefoniczny pod nr 81- 535-42-78 lub 997 i 112.

(fot, wideo lublin112)
2014-03-30 14:27:38