Rondem jest tylko z nazwy. Na dużym skrzyżowaniu w Zamościu zmienią organizację ruchu

66

Jeszcze w tym tygodniu mają się rozpocząć prace drogowe na jednym z ważniejszych skrzyżowań w Zamościu. Po ich zakończeniu, zmieni się organizacja ruchu, a rondo nie będzie już tylko w nazwie.

 

Rondo Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zamościu od lat rondem jest tylko z nazwy. Kierowcy zjeżdżający w stronę ul. Odrodzenia lub Zamoyskiego na środku skrzyżowania zauważają znak STOP. Wkrótce jednak ma się to zmienić, gdyż niebawem rozpoczną się prace mające na celu zmianę organizacji ruchu w tym miejscu.

Drogowcy zaczną od wymiany krawężników wokół wyspy ronda, następnie zostanie położona nowa nawierzchnia na skrzyżowaniu. Ostatnim elementem robót będzie wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego. W efekcie tych prac usunięte zostaną znaki „STOP”, a dojazdy do ronda zostaną oznakowane znakami A-7 „ustąp pierwszeństwa przejazdu” wraz ze znakami C-12 „nakaz jazdy w ruchu okrężnym”.

Po zakończeniu prac, które przy sprzyjających warunkach atmosferycznych potrwają około miesiąca, na skrzyżowaniu zacznie obowiązywać ruch okrężny.

(fot. Google Street View)
2018-04-24 22:48:29