Radzyń Podlaski: Bankowa oszustka przywłaszczyła 280 tys. zlotych

Podczas kontroli jednej z placówek bankowych w Radzyniu Podlaskim wyszło na jaw, że jej pracownica przywłaszczyła od lutego 2013 roku blisko 280 tys. złotych.

 

24-latka pracująca w jednej z placówek bankowych w Radzyniu Podlaskim podrabiała dokumenty, a następnie mając dostęp do rachunków klientów wypłacała z nich gotówkę. Proceder prowadzony był od lutego 2013 roku. Kobieta w przeciągu tego czasu podrabiała dokumenty kasowe wpłat i wypłat środków finansowych, miało to ukryć ewentualne niedobory. We wszystkim pomagał 25-letni mąż kobiety.

Jak ustalili radzyńscy policjanci kobieta przywłaszczyła pieniądze o łącznej wartości niemal 280 tys. złotych.

24-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Wczoraj prokurator zastosował wobec niej dozór oraz poręczenie majątkowe i zakaz opuszczenia kraju. Za popełnione czyny zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzut paserstwa usłyszał także mąż kobiety, 25-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna również przyznał się do zarzucanego mu czynu. W stosunku do niego prokurator również zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczani.

2014-10-18 10:05:09
(fot.lublin112.pl)