Pijany strażnik miejski po służbie staranował taksówkę. Cztery osoby w szpitalu (zdjęcia)

25437532_1966732933399952_1599811537_n (1)0

Wsiadł do samochodu po pijanemu, jadąc staranował taksówkę z pasażerami. Cztery osoby trafiły do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem na ul. Lwowskiej w Lublinie. Około godziny 4:20, przed rondem przy zamku, zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i mercedes. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

– Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący volkswagenem mężczyzna jechał środkowym pasem od ul. Podzamcze w kierunku ul. Unii Lubelskiej. W wyniku zderzenia obaj kierowcy oraz dwoje pasażerów zostało przetransportowanych do szpitali – wyjaśniał nam st.sierż. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak się okazało, sprawcą zdarzenia był strażnik miejski, do tego pijany. Mężczyzna był poza służbą. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latek miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Pobrano od niego też krew do badań. W straży miejskiej pracował niecały rok. Na szczęście poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Jak ustaliliśmy, pasażerowie opuścili już szpital, kierowcy pozostali jeszcze na badaniach.

– Po otrzymaniu materiałów z policji podejmiemy decyzję w tej sprawie. Nie akceptujemy takiego zachowania, nie zgadzamy się na nie – przekazał nam Robert Gogola rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

2017-12-17 09:54:09
(fot. nadesłane Kamil i Mariusz)