690 680 960

Pijany strażnik miejski po służbie staranował taksówkę. Cztery osoby w szpitalu

Wsiadł do samochodu po pijanemu, jadąc staranował taksówkę z pasażerami. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem na ul. Lwowskiej w Lublinie. Około godziny 4:20, przed rondem przy zamku, zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i mercedes. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

– Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący volkswagenem mężczyzna jechał środkowym pasem od ul. Podzamcze w kierunku ul. Unii Lubelskiej. W wyniku zderzenia obaj kierowcy oraz dwoje pasażerów zostało przetransportowanych do szpitali – wyjaśniał nam st.sierż. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak się okazało, sprawcą zdarzenia był strażnik miejski, do tego pijany. Mężczyzna był poza służbą. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latek miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Pobrano od niego też krew do badań. W straży miejskiej pracował niecały rok. Na szczęście poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Jak ustaliliśmy, pasażerowie opuścili już szpital, kierowcy pozostali jeszcze na badaniach.

– Po otrzymaniu materiałów z policji podejmiemy decyzję w tej sprawie. Nie akceptujemy takiego zachowania, nie zgadzamy się na nie – przekazał nam Robert Gogola rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

2017-12-17 09:54:09
(fot. nadesłane Kamil i Mariusz)

39 komentarzy

 1. Duda go ułaskawi tyle z tego będzie

 2. ROZWIAZAC TA FORMACJE S M

 3. No to za mietka beknie regersem,Merol z 2006r caly tylny pas,podłoga pofałdowa klapa pogieta i chyba tylny most przesunął się ze 20 tys się uzbiera no i kierowca na zwolnieniu z 2 miechy,fantazja czarnego poniosła.

  • Zdarzenie widzieli policjanci ,którzy stali na pasie obok za taksówka.Widzialam jak hamował z piskiem opon .Kierowca taksówki chciał go bic

 4. A co się stało kierowcy taksówki?

 5. I powinien mu zaj….ć .Widziałem tą taksę codziennie w nocy .Była oczkiem dla właściciela.

  • Gdyby nie policjanci to by mu zaje…al.

   • Drogi sport w dzisiejszych czasach jak dobrowolnie podda się karze to 10 tysięcy z miejsca musi wyskoczyć utrata prawka 3 lata + koszty strat taxi + laweta to około 50tysi niech szykuje przestroga dla innych, !!!!!

    • „Piniądze to nie wszystko”. Nie przestraszą ani innych ani jego. Utrata wolności- na pewno. Ulgowo, czyli finansowo i zakazem, można karać ewentualnie „wczorajszych” po niżej promila i tylko załapanych przy rutynowej kontroli. W pozostałych przypadkach, bezwzględne więzienie i dotkliwa kara finansowa, pokrywająca pobyt delikwenta w pierdlu.

   • Szkoda że tego nie zrobił

 6. za pensję w straży szajswagena nie wyremontuje.

 7. czekam na hejty :*

  podwyżka bedzie?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej