Pasażer kopał w taksówkę, zareagował policjant. Został pobity (zdjęcia)

68-113059ta

Policjanci z Chełma zatrzymali dwie osoby, które pobiły funkcjonariusza będącego poza służbą. Policjant zareagował widząc, jak pasażer taksówki kopie w samochód.

 

Do pobicia doszło w miniony weekend w Chełmie. Policjant, który był w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na dwoje pasażerów taksówki.

– Między tymi osobami, a taksówkarzem doszło do nieporozumienia. W pewnej chwili mężczyzna zaczął kopać w samochód. Gdy funkcjonariusz zwrócił mu uwagę, informując jednocześnie, że jest policjantem, ten wraz z kobietą zaatakowali go i pobili – relacjonuje zdarzenie podkom. Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego. Policjant z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

– Mundurowi ustalili personalia napastników. To mieszkańcy Chełma – 23-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna. Zaraz po zdarzeniu oboje wyjechali z miasta. Wczoraj zostali zatrzymani w Warszawie – dodaje podkom. Ewa Czyż.

Oboje zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. 25-latek dodatkowo będzie odpowiadał za uszkodzenia samochodu. Pokrzywdzony oszacował łączną wartość strat na kwotę 3 tysięcy złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym czynna napaść na policjanta to przestępstwo, za które grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

68-113058ta

2017-09-20 11:08:40
(fot. Policja Chełm)