Opole Lubelskie: Piją i wsiadają za kierownicę. W niedzielę wpadło trzech nietrzeźwych kierowców

DSC00802

Wczoraj na drogach powiatu opolskiego wpadło trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden o mało nie doprowadził do wypadku na przejściu dla pieszych, drugi jechał za szybko w obszarze zabudowanym, trzeci zaś zatrzymał się na drzewie.

 

W minioną niedzielę na drogach powiatu opolskiego policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Pierwszy z nich wpadł w Opolu Lubelskim na ul. Lubelskiej,

– O godzinie 15 kierujący mitsubishi, 22–letni mieszkaniec gminy Łaziska nie zachował należytej ostrożności od jadącego przed nim opla, który zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić pieszych, w wyniku czego uderzył w tył pojazdu. Na szczęście przechodzący przez ulicę nie odnieśli obrażeń. Kiedy policjanci poddali 22–latka badaniu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu – informuje asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

Drugi z nietrzeźwych kierowców wpadł w Zagłobie po godzinie 19 podczas kontroli drogowej, związanej z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym.

– 44–latek z gminy Opole Lubelskie pędził samochodem marki Renault przez teren zabudowany w Zagłobie z prędkością 97 km/h. Mężczyzna został poddany badaniu trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu – dodaje asp. sztab. Edyta Żur.

Trzeci pijany kierowca po godzinie 20 w Kamieniu w gminie Łaziska, zatrzymał się na drzewie, na jednej z posesji. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

– 27-latek był agresywny i ledwo trzymał się na nogach. Jak się okazało kierowca był pijany. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – wyjaśnia asp. sztab. Edyta Żur.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili swoje prawa jazdy. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

2017-07-17 10:36:48
(fot. ilustr. lublin112.pl)