690 680 960

Opole Lubelskie: Piją i wsiadają za kierownicę. W niedzielę wpadło trzech nietrzeźwych kierowców

Wczoraj na drogach powiatu opolskiego wpadło trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden o mało nie doprowadził do wypadku na przejściu dla pieszych, drugi jechał za szybko w obszarze zabudowanym, trzeci zaś zatrzymał się na drzewie.

W minioną niedzielę na drogach powiatu opolskiego policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Pierwszy z nich wpadł w Opolu Lubelskim na ul. Lubelskiej,

– O godzinie 15 kierujący mitsubishi, 22–letni mieszkaniec gminy Łaziska nie zachował należytej ostrożności od jadącego przed nim opla, który zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić pieszych, w wyniku czego uderzył w tył pojazdu. Na szczęście przechodzący przez ulicę nie odnieśli obrażeń. Kiedy policjanci poddali 22–latka badaniu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu – informuje asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

Drugi z nietrzeźwych kierowców wpadł w Zagłobie po godzinie 19 podczas kontroli drogowej, związanej z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym.

– 44–latek z gminy Opole Lubelskie pędził samochodem marki Renault przez teren zabudowany w Zagłobie z prędkością 97 km/h. Mężczyzna został poddany badaniu trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu – dodaje asp. sztab. Edyta Żur.

Trzeci pijany kierowca po godzinie 20 w Kamieniu w gminie Łaziska, zatrzymał się na drzewie, na jednej z posesji. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

– 27-latek był agresywny i ledwo trzymał się na nogach. Jak się okazało kierowca był pijany. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – wyjaśnia asp. sztab. Edyta Żur.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili swoje prawa jazdy. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

2017-07-17 10:36:48
(fot. ilustr. lublin112.pl)

18 komentarzy

  1. Bimmer jechał

  2. A ja dodam ze jest nadal za malo kontroli na drogach to co sie dzialo w weekend pili i wracali z jezior po kilku kufelkach

    • „w weekend pili i wracali z jezior po kilku kufelkach” I tak powinno być w normalnym kraju. W weekend nad jeziorami nie było więcej stłuczek niż w inne ” trzeźwe” weekendy.

  3. Ja to jeżdżę cały czas i aby poluje na bimmera żeby powąchał dymek z mojego s600 dziod jeden ! Bimmer pamiętaj żadne diesle tylko czysta Bp !! Bez LPG

  4. A cosz ich tyle pijanych jechalo? Dozynki byly czy co?

Kursy walut

  • USD 4.4415zł -0.17%
  • GBP 5.4558zł -0.1%
  • EUR 4.6898zł 0.1%
  • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami