Miał niemal 1,5 promila. Zepchnął auto do przydrożnego rowu (zdjęcia)

pijany

W poniedziałek rano w miejscowości Wola Duża pijany kierowca renaulta zepchnął do rowu peugeota, kierowanego przez mieszkankę Czarnegostoku. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem za jazdę po alkoholu i spowodowanie kolizji.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano w miejscowości Wola Duża w powiecie biłgorajskim. Policjanci otrzymali informację o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych, peugeota i renaulta.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący pojazdami jechali w kierunku Biłgoraja. Kierowca renaulta tłumaczył policjantom, że skończyło mu się paliwo i jego samochód zaczął zwalniać. Kierująca peugeotem 39-latka postanowiła go wyprzedzić, a 26-latek niespodziewanie zaczął skręcać w lewo, zajeżdżając jej drogę.

W wyniku tego doszło do zderzenia i po chwili oba auta wpadły do przydrożnego rowu.

– Z renault wysiadło trzech mężczyzn. Dwaj z nich rzuciło się do ucieczki. Na miejscu pozostał kierowca renault. Jak się okazało, był nim 26-letni mieszkaniec Biłgoraja, który za kierownicę wsiadł mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu – informuje sierż. szt. Joanna Klimek z biłgorajskiej Policji.

Jeden z pasażerów wpadł w ręce policjantów chwilę po zdarzeniu.

– Był to 29-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Mężczyzna był trzeźwy. Pomimo podjętej penetracji trzeciego mężczyzny nie odnaleziono, jednak ustalenie jego personaliów to kwestia czasu – dodaje sierż. szt. Joanna Klimek.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Kierowca renaulta stanie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

68-114801

2017-10-17 23:01:57
(fot. Policja Biłgoraj)