Ważne: Łaziska: Pijany kierowca wjechał w ciężarówkę. Zginęła 19-latka (zdjęcia, wideo)

nm1

Policjanci z Opola Lubelskiego ustalają okoliczności tragicznego wypadku w Łaziskach. Nie żyje 19-letnia pasażerka opla kierowanego przez pijanego mężczyznę.

 

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 1 w nocy w miejscowości Łaziska w powiecie opolskim. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący autem marki Opel, 23-letni mężczyzna uderzył prawą stroną pojazdu w tył jadącego przed nim samochodu ciężarowego marki Man. Siła uderzenia była tak duża, że ciężarówka przewróciła się na poboczu.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja.

 

 

– Na skutek odniesionych obrażeń, na miejscu zdarzenia, zmarła pasażerka auta 19-letnia dziewczyna. Dwóch pozostałych pasażerów nie odniosło obrażeń. Kierujący samochodem poddany został badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało w chwili wypadku 23-latek był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Trwa ustalanie wszystkich okoliczności wypadku. 23-latkowi grozi, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości, kara do 12 lat pozbawienia wolności.

2016-08-06 10:35:01
(fot. wideo nadesłane telefon alarmowy)