Krasnystaw: Chciała szklankę wody a potem okradła 83-latkę. Uwaga na oszustów!

W sobotę dwie starsze kobiety padł ofiarą oszustów. Łącznie straciły ponad 5 tysięcy złotych.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8:00 rano w Suchodołach. Samotnie mieszkająca 86-latka wykonywała prace w pomieszczeniu gospodarczym. Kiedy weszła do pomieszczeń mieszkalnych, znajdujących się w tym samym budynku, zastała tam dwie nieznajome kobiety.

-Na widok właścicielki wyszły przed dom i zaoferowały jej do sprzedaży tkaniny. Wobec braku zainteresowania zakupem pospiesznie opuściły posesję. Starsza pani sprawdziła zaraz szuflady regału w pokoju. Okazało się, że nieznajome skradły jej 1000 złotych – informuje st.asp. Marzena Skiba z krasnostawskiej policji.

Kilka godzin później dyżurny policji otrzymał kolejne podobne zgłoszenie.

-83-letnia mieszkanka Krasnegostawu powiadomiła, że w południe do jej mieszkania zapukała nieznajoma kobieta. Poprosiła o szklankę wody. Starsza pani wpuściła do domu nieznajomą i podała wodę. Zgodziła się również, aby skorzystała ona z toalety. W tym czasie sama poszła do kuchni umyć szklankę, z której korzystała nieznajoma. Kiedy wróciła kobiety tej już nie było, a z pokoju zginęła gotówka w kwocie 4100 złotych – dodaje st.asp. Marzena Skiba.

Policjanci poszukują oszustów, apelują też o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści na swoje ofiary wybierają osoby starsze lub samotnie mieszkające. Wykorzystują ich dobre serce i gościnność. Apelujemy do wszystkich, w tym tych którzy mieszkają w sąsiedztwie starszych osób lub takie osoby mają w rodzinie. Uprzedźmy je o sposobach jakimi posługują się oszuści.

2014-07-27 11:11:27
(fot. lublin112.pl wideo KWP Lublin)