Dwa zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów (foto)

68-129954

Wczoraj na drogach powiatu włodawskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Przyczyną obu wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierujących pojazdami osobowymi.

 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło we Włodawie na drodze krajowej nr 82, na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z Al. Jana Pała II i ul. Długą.

Policjanci ustalili wstępnie, że 20-latka kierująca pojazdem marki Honda wyjechała z drogi podporządkowanej nie ustępując pierwszeństwa przejazdu 38-latkowi jadącemu motocyklem marki Aprilla. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do włodawskiego szpitala. Kierująca hondą również trafiła do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z kolei do drugiego zdarzenia doszło kilka godzin później w Okunince. 27-latek kierujący pojazdem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 17-latkowi kierującemu motocyklem marki Suzuki. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku czego kierujący motocyklem doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierującym hondą i oplem policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

2018-06-30 13:34:59
(fot. Policja Włodawa)