Biała Podlaska: Jarosław Kaczyński uczestniczył w ceremonii odsłonięcia pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich (zdjęcia)

DSC03497

We wtorek w Białej Podlaskiej odbyły się uroczystości odsłonięcia pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich. Prezes PiS w przemówieniu zaznaczył, że Lechowi Kaczyńskiemu należą się pomniki, „bo wpisał się w polską historię jak może nikt inny w ciągu ostatnich dziesięcioleci”.

 

Dzisiaj w Białej Podlaskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński uroczyście odsłonił pomnik pary prezydenckiej, Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku. Pomnik stanął na wyremontowanym placu Wojska Polskiego. Uroczystości poprzedziła msza święta w kościele p.w. Narodzenia NMP przy ul.Brzeskiej. Na początku odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy.

– Lechowi Kaczyńskiemu należy się pomnik, należą się pomniki, bo wpisał się w polską historię, jak może nikt inny w ciągu ostatnich dziesięcioleci, bo był politykiem naprawdę polskim, bo nie musiał się niczego obawiać, bo walczył z komunizmem, ale nie miał z nim żadnych związków – nie było na niego żadnych teczek, żadnych tajnych papierów – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że Lech Kaczyński nie szukał osobistych korzyści i zawsze dla niego najważniejsza była Polska. Powiedział, iż warto by było, aby pomniki Lecha Kaczyńskiego stały także w innych miastach.

– Jest czymś naprawdę pięknym, że jednym z pierwszych miast jest Biała Podlaska. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim – dodał Kaczyński. Prezes PiS podziękował m.in. inicjatorom budowy pomnika oraz mieszkańcom Białej Podlaskiej.

2017-05-02 17:36:03
(fot. lublin112.pl)