Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zrobiła przelewy „żołnierzowi z Syrii” na prawie 130 tys. złotych

Mieszkanka województwa lubelskiego straciła niemal 130 tysięcy złotych, po tym jak poznała w Internecie osobę podającą się za żołnierza służącego w Syrii. Rozmówca namówił ją do przesłania kart podarunkowych i pieniędzy na konto, a także do wzięcia pożyczki. Na koniec zaczął ją szantażować.

Kobieta zgłosiła się do kraśnickiej jednostki Policji, aby złożyć zawiadomienie o oszustwie. Okazało się, że poznała w Internecie mężczyznę podającego się za żołnierza służącego w Syrii.

Zaczęła pisać z nim na komunikatorze, gdzie przekonał ją do tego, żeby przekazywała mu cyfrowe karty podarunkowe na różne potrzeby. Następnie komunikował się z nią z zagranicznych numerów, namówił do kilku przelewów w kwocie kilku i kilkudziesięciu tysięcy na różne konta, wzięła w tym celu również pożyczkę na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Łącznie kobieta straciła niemal 130 tysięcy złotych. Kiedy odmówiła kolejnego przelewu, zaczął ją szantażować, wtedy zrozumiała, że to oszustwo i zgłosiła sprawę policjantom.

To już nie pierwsza tego typu sprawa, którą zajmą się kraśniccy policjanci. Mundurowi apelują o rozsądek przy nawiązywaniu kontaktów w Internecie. Metoda wykorzystana przez oszustów już wiele razy przyczyniła się do utraty środków finansowych przez oszukane osoby. Nie wysyłajmy pieniędzy ludziom, których tak naprawdę nie znamy

PRZECZYTAJ 

Nie składała wniosku o kredyt, po rozmowie z „bankowcem” straciła sporo pieniędzy

27 komentarzy

 1. tych oszustów coraz więcej, jak nie żołnierz to lekarz na misji w strefie Gazy, lub jubiler, aktor i h… wie za kogo jeszcze się podają. Schemat działania zawsze ten sam, zaczepiają na fejsie lub innych, prawią komplementy, ba nawet obiecują małżeństwo, tylko jak zwykle problemy maja i pomóż finansowo. Do mnie miesięcznie takich kilku pisze ( chyba maja mnie w jakiejś swojej bazie, bo to az niemożliwe). Ale z życiu nie przyszło by mi do głowy robić jakikolwiek przelew, podawać nr telefonu czy swój prawdziwy email, klikać w jakieś linki od nich. Tyle się o tym mówi, pisze a jednak zawsze znajdzie się naiwna. Jest jeszcze kwestia standardow fejsa, ja takie fake konta zgłaszam, ale fejs nic z tym nie robi, bo to nie lamie ich standardów.

 2. Pewnie pani z tych wierzących w cuda.

  • Potężny Wędkarz z Bystrzycy

   Brał udział w akcji Sicario :-))

  • Złośliwcy twierdzą, że jak kobitka poczuje tzw. boże powołanie (po polsku: swędzenie), to staje się głucha i ślepa.
   O rozsądku nawet nie wspomnę.

 3. dobrze że Napalona miała zdolność kredytową.

 4. chciała to dała ale po co szła na policję?

 5. ##### kodziarskich sługusów

  nadaje się na ministra cyfryzacji albo edukacji

 6. ponoc sama dala

 7. Spokojnie, staruszka szybko się odkuje. Wystarczy, że z nudów pozna amerykańskiego generała na misji w Jemenie, który przyśle jej paczkę z diamentami🤣🤣🤣🤣🤣 Trzeba tylko będzie uiścić jakieś drobne opłaty😉

 8. ludzie po co kraść do PISu się zapiszcie zrobice to na legalu

 9. Dobrze że nie mam takiej kasy.

Dodaj komentarz

Z kraju