Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zmusił maczetą właściciela subaru do wyjścia z auta. Recydywista jest już w areszcie (zdjęcia)

Kryminalni z Zamościa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 27-latek grożąc maczetą ukradł pojazd osobowy marki Subaru. Sprawca tego czynu będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W środę w minionym tygodniu zamojscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 26-letniego mieszkańca powiatu, z którego wynikało, że padł on ofiarą rozboju. Mężczyzna relacjonował, że do zdarzenie doszło na początku bieżącego miesiąca na terenie osiedla Stare Miasto w Zamościu. Powiedział także, że wcześniej nie zgłaszał zajścia w obawie o swoje bezpieczeństwo.

– Z relacji 26-latka wynikało, że przyjechał na osiedle Stare Miasto i zaparkował swoje subaru na jednej z ulic. Wtedy nieznany mężczyznę podszedł do jego auta. Otworzył drzwi od strony kierowcy i kazał 26-latkowi przesiąść się na miejsce pasażera. Pokrzywdzony bojąc się wykonał polecenie. Sprawca wsiadł do samochodu i odjechał. Podczas całego zdarzenia mężczyzna groził pokrzywdzonemu przedmiotem podobnym do maczety. Pojechali w kierunku miejskiego zalewu, później na teren gminy Zamość a potem ponownie na osiedle Stare Miasto. Tam sprawca kazał 26-latkowi opuścić subaru i odjechał – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Kryminalni mając szczegóły dotyczące wyglądu sprawcy wytypowali podejrzanego o ten czyn. W miniony piątek mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Zamościa, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

– W sobotę prokurator na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego przedstawił 27-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżyciel, popierając wniosek policjantów postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. 27-latek będzie odpowiadał w recydywie – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi kara więzienia na czas nie krótszy od lat 3. W warunkach recydywy może zostać dodatkowo zaostrzona.

Zmusił maczetą właściciela subaru do wyjścia z auta. Recydywista jest już w areszcie (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

15 komentarzy

  1. GTA: Zamość. Pemiera już tej jesieni.

  2. No i trzeba obserwować wszystko jak się zatrzymujesz autem

  3. Ja wam wszystko wyprostuje

    A co się stało z tym samochodem, oddal pokrzywdzonemu, skoro będzie tylko odpowiadał za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzedzia, nic nie piszecie co z samochodem

  4. I w takich właśnie przypadkach posiadanie broni i prawa do jej użycia powinno być w naszym kochanym kraju dozwolone. Po co chwast ma się męczyć w normalnym społeczeństwie?

Dodaj komentarz

Z kraju