Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wojewoda lubelski podsumował 100 dni na stanowisku. Chwalił się, co udało się zrobić

Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski podsumował wczoraj pierwszych sto dni na stanowisku. W spotkaniu z mediami udział wzięli także wicewojewodowie Wojciech Wołoch oraz Andrzej Maj.

– Mamy poczucie dobrze wykonanej pracy, aczkolwiek cały czas chcemy więcej, lepiej, sprawniej i szybciej. Udało nam się pomóc w osiągnięciu porozumienia na granicy, na której wprowadziliśmy dużo więcej kontroli, zaczęliśmy m.in. badać cukier, czego nie robiło się od 2011 roku. Powołaliśmy bardzo merytorycznego kuratora oświaty, a przede wszystkim udało nam się pomóc uczniom szkoły w Miłocinie. Ponadto, otworzyliśmy nowe punkty paszportowe w Krasnymstawie i Świdniku, skróciliśmy czas oczekiwania na wydanie kart stałego pobytu, a także w trzy miesiące podpisaliśmy dwa razy więcej umów na program „Maluch+” niż w całym zeszłym roku. Mimo wszystko, nigdy to, co już zrobiliśmy, nie będzie dla nas wystarczające. Zawsze będziemy dążyć do tego, by było lepiej. Będziemy dalej usprawniać urząd, zwiększać dostępność usług publicznych dla mieszkańców województwa, ale także starać się przyciągnąć jak najwięcej programów rządowych, czyli pieniędzy dla samorządów w województwie lubelskim – powiedział wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

Następnie głos zabrali dwaj wicewojewodowie.

– Obiecaliśmy i społeczeństwu i sobie, że będziemy działać transparentnie i konsekwentnie to robimy. Nasza praca od początku skupiła się na kilku obszarach, m.in. usprawnieniu usług oraz bezpieczeństwie – dodał I wicewojewoda lubelski Wojciech Wołoch.

– To było bardzo intensywne sto dni. Jednym z najważniejszych tematów było rolnictwo. Wielokrotnie wychodziliśmy do rolników i na bieżąco przekazywaliśmy ich postulaty do ministerstwa. Większość z nich została spełniona, a część jest w realizacji – przyznał natomiast II wicewojewoda lubelski Andrzej Maj.

Krzysztof Komorski na stanowisko wojewody lubelskiego powołany został 20 grudnia 2023 roku.

(Źródło: LUW)

36 komentarzy

  1. NIC nie wykonal tylko siedzi na stolku i bierze kase!!

  2. Sukcesów brak bo usunięcie krzyża i pogonienie rolników to nie są sukcesy.

  3. Barbarzyńco , powieś krzyż na swoim miejscu i nigdy więcej nie waż się go zdejmować !

  4. Żałosny komik. Nic nie zrobiłeś, tylko smród.

  5. POrażka

  6. Kończ waść,wstydu oszvzędż.

  7. Niech się pochwali ile zarobił .

  8. Bolesław się wałęsa

    „Prawdziwego” Motorowca zrobili wojewodą. Ale wybory się skończyły to i Motorowiec się skończył.

Dodaj komentarz